آموزش تبدیل فرمت فیلم به mkv

مطمئنا تا بحال برای‌تان پیش آمده که بخواهید فیلم زبان اصلی را با زیرنویس یا صدای دوبله مشاهده کنید. بسیاری از پلیرها امکان قرار دادن زیرنویس و صدای دوبله را دارند. اما برای پخش فیلم در دستگاه‌های تلویزیون هوشمند و یا نسخه جدید KMPlayer باید فایل زیرنویس و صدا را به فیلم بچسبانید. برای چسباندن فایل صدای دوبله به فیلم باید از نرم افزارهای مبدل کمک بگیرید و نیاز دارید که قالب فایل‌تان را تغییر دهید. برای تغییر فرمت فایل ویدئویی می‌توانید از انواع نرم افزارهای converter استفاده کنید. در ادامه به آموزش تبدیل فرمت فیلم به mkv با نرم افزار xilisoft video converter می‌پردازیم.

تغییر قالب فایل با نرم افزار xilisoft video converter

نرم افزار xilisoft video converter یکی از نرم افزارهای مناسب برای تبدیل فرمت فیلم به mkv و ویرایش فیلم و صدا است. سرعت بالا و رابط کاربری ساده و زیبا از ویژگی‌های این نرم افزار است. هم‌چنین تبدیل فایل‌های صوتی و تصویری به انواع قالب‌های موجود با حفظ کیفیت فیلم قابلیت مفید دیگر آن است. ویژگی‌ها و قابلیت‌های دیگر این نرم افزار عبارتند از:

  • تبدیل فایل‌های صوتی و تصویری به انواع قالب‌ها
  • سرعت بالای تبدیل فیلم
  • استخراج صدای فیلم
  • ویرایش فیلم
  • ساخت کلیپ ویدئویی با عکس

تبدیل فرمت فیلم به mkv

ابتدا نرم افزار xilisoft video converter را از سایت‌های معتبر دانلود کنید. بعد از نصب نرم افزار xilisoft video converter، روی آیکون آن دبل کلیک کنید. در این مرحله باید فایل ویدئویی را وارد نرم افزار کنید. بنابراین روی مثلث کنار آیکونی که در نوار ابزار بالای محیط نرم افزار می‌بینید کلیک نمایید. این آیکون به شکل نوار فیلم یا در نسخه‎‌های دیگر Add نمایش داده می‌شود.

وارد کردن فایل ویدئویی به نرم افزار

بعد از کلیک روی آیکون بالا، یک منو مشاهده می‌کنید. روی گزینه Add File بزنید تا فایل ویدئویی را وارد نرم افزار کنید.

افزودن فیلم به نرم افزار

در پنجره Select one or more files به مسیر فیلم موردنظرتان بروید. مطابق تصویر زیر، روی فیلم کلیک کنید تا انتخاب شود. سپس روی دکمه Open بزنید.

انتخاب فیلم موردنظر

در مرحله بعد باید فرمت دلخواه را برای فیلم موردنظر تعیین کنید. برای این‌کار در کادر پایین نرم افزار Profile کلیک کنید. فرمت موردنظر را وارد کنید. هنگامی که اگر فرمت در منوی قالب‌های نرم افزار نمایش داده شد، آن را انتخاب کنید.

دقت کنید که اگر موفق به یافتن قالب دلخواه خود نشدید، این نرم  افزار با قالب و فرمت شما سازگار نیست. باید از نرم افزار دیگری کمک بگیرید.

ما در اینجا می‌خواهیم فیلم را به فرمت mkv تبدیل کنیم. بنابراین در کادر Profile فرمت mkv را تایپ می‌کنیم. همان‌طور که در تصویر زیر می‌بینید، فرمت mkv در منو نمایش داده می‌شود.

گزینه اول HD – MKV Video را انتخاب کنید.

انتخاب فرمت mkv

در این مرحله در بخش Destination مسیری دلخواه برای ذخیره فایل نهایی تعیین کنید.

برای تبدیل فرمت فیلم به mkv روی آیکون convert در نوار ابزار کلیک کنید. این آیکون با نماد دو فلش مشخص شده است. منتظر بمانید تا عملیات تبدیل فرمت کامل شود. با توجه به حجم فایل و سرعت سیستم شما این بخش کمی طول می‌کشد.

تبدیل فرمت فیلم به mkv

بعد از این‌که عملیات تبدیل فرمت به پایان رسید به محل ذخیره فایل بروید. همان‌طور که در تصویر زیر نیز مشاهده می‌کنید فیلم موردنظر در قالب mkv ایجاد شده است.

فیلم با فرمت mkv

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.