دلیل دیر شارژ شدن گوشی و راهکار مقابله با آن

دلایل زیادی وجود دارد که ممکن است یک گوشی کند شارژ شود.  در این مقاله دلایل و راهکارها را نشان خواهیم داد.

چرا گوشیم دیرشارژ میشه


کابل شارژ نامناسب

یک دلیل آهسته شارژ شدن آیفون یا گوشی اندروید، کابل نامناسب است. کابل شارژ گوشی‌های موبایل به علت استفاده زیاد و قرار گرفتن در وضعیت نامناسب، ممکن است که دچار فرسودگی یا خرابی شوند. بنابراین لازم است هر چند مدتی یک کابل نو خریداری نمایید.

منبع پاور ضعیف

شارژ کردن گوشی از طریق رایانه (لپ‌تاپ یا دسک‌تاپ) فوق‌العاده کند است. این بدان دلیل است که حتی با جدیدترین کابل USB (نسخه‌های ۳.۰)، خروجی انرژی استاندارد یک کامپیوتر فقط ۰.۹ آمپر است. کابل USB یا درگاه‌های آسیب‌دیده می توانند جریان ناچیز انرژی را پایین‌تر نیز بیاورند. کابل usb 2 حتی از ۰.۵میلی‌آمپر نیز پایین‌تر است. بنابراین بهترین روش شارژ گوشی، اتصال مستقیم به پریز برق است. اگر از شارژ بی‌سیم استفاده می‌کنید، سرعت شارژ از شارژر معمولی کندتر می‌باشد.

چرا-گوشیم-دیرشارژ-میشه

گوشی موبایل قدیمی

گوشی موبایل قدیمی دارای باتری و حافظه‌ای ضعیف است زیرا مدت زمان طولانی مورد استفاده قرار گرفته است. در سال‌های اخیر، گوشی‌های هوشمند به پردازنده‌های جدیدتر و فناوری‌های شارژ سریع مجهز شده‌اند. همچنین برخی از گوشی‌های موبایل، قابلیت شارژ توربو دارند.

علاوه بر این، گوشی‌های قدیمی همیشه با جدیدترین نرم‌افزار و بروزرسانی برنامه سازگار نیستند، به کندی شارژ می‌شوند! بنابراین اگر عمر گوشی بالای ۳ سال است، زمان خرید یک گوشی نو است.

چند دلیل کند شارژشدن باتری گوشی اندروید


  • کابل نامناسب
  • منبع پاور ضعیف
  • آداپتور نامناسب
  • گوشی قدیمی
  • باتری نامناسب
  • درگاه USB آسیب دیده
  • پورت USB کند
  • اپلیکیشن‌های نصب شده و فعال

علاوه بر صفحه نمایش گوشی موبایل که مکنده باتری شماره یک است، برخی از اپلیکیشن‌ها به طور مداوم در حال تخلیه انرژی هستند. اپلیکیشن نامناسب را پیدا کرده و آن را حذف کنید. برای گوشی‌های مبتنی بر اندروید، منوی battery usage واقع در Settings > Battery را بررسی کنید. در برنامه تنظیمات، battery را در برنامه تنظیمات خود انتخاب کنید تا ببینید کدام برنامه بیشترین انرژی باتری را استفاده می‌کند.

چند-دلیل-کند-شارژشدن-باتری-گوشی-اندروید

پورت USB

بعلت استفاده زیاد از گوشی و قرار دادن آن در جیب، میز و … ممکن است گردوغبار و ذرات محیط باعث انسداد پورت شده باشد. با استفاده از یک چراغ، درگاه USB گوشی را ببینید. اگر ذرات اضافی مشاهده کردید، با دقت سعی کنید آن را حذف کنید. می‌توانید از گوش پاک‌کن استفاده کنید.

ممکن است یک پین در درگاه USB گوشی شکسته یا خم شده باشد. بنابراین باید گوشی را برای تعمیر به مغازه ببرید. ممکن است در اثر عرق، رطوبت و خوردگی، USB خراب شده باشد. زیرا لایه‌ای بر روی سخت‌افزار آن ایجاد می‌کند که از شارژ مناسب جلوگیری می‌کند. استفاده از سرکه سفید و مالیدن الکل مشکل خوردگی را برطرف می‌کند. برای برداشتن لایه خوردگی، از گوش‌پاک‌کن استفاده کنید و اینقدر الکل بمالید تا خوردگی کاملا از بین برود و سپس ۳۰ دقیقه صبر کنید تا کاملا خشک شود.

راه های تشخیص شارژر تقلبی و شارژر اصلی

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.