از کجا بفهمیم فالوورهای اینستاگرام فیک هستند (روش‌ ها)

در این مقاله روش‌های تشخیص فالوور فیک را آورده‌ایم. علاوه بر استفاده از نشانه‌های ذکر شده در این مقاله، می‌توانید با استفاده از ابزارها، اپلیکیشن‌ها و وبسایت‌هایی که برای این کار طراحی شده‌اند فالوورهای فیک را تشخیص دهید.

فالوورهای بدون عکس یا پست

اگر کاربرانی هنوز پستی ارسال نکرده‌اند و یا فاقد تصویر پروفایل هستند، ممکن است یک فالوور فیک باشند.

کامنت‌های نامربوط و / یا اسپم

اگر صفحه‌ای کامنت داشته باشد، به راحتی می‌توان فرض کرد که فالوورها آن فعال هستند. چند عکس را جستجو کنید و نظرات را اسکن کنید. اگر کامنت‌ها بی‌ربط هستند، فالوورها فیک هستند.

نرخ Engagement در اینستاگرام

اگر یک حساب کاربری دارای هزاران فالوور باشد، انتظار می‌رود میزان مشارکت آنها زیاد باشد. برندها می‌توانند با مقایسه تعداد فالوورها با تعداد لایک و تعداد کامنت‌ها، این موضوع را تشخیص دهند. حساب‌های اینستاگرام با بسیاری از فالوورها و میزان engagement بسیار پایین، احتمالاً دارای تعداد زیادی فالوور فیک هستند. نرخ engagement برای یک حساب، با تقسیم تعداد لایک و کامنت‌ها بر تعداد کل فالوورها محاسبه می‌شود.

برای بررسی فالوورها از این شماره‌ها به عنوان معیار استفاده کنید. ۱۰ عکس آخر کاربر را بگیرید و میانگین تعداد نظرات و لایک‌ها را به دست آورید، سپس بر تعداد فالوورها تقسیم کنید و در۱۰ ضرب کنید تا میانگین نرخ engagement را بدست آورید. حتی اگر engagement بررسی شد، حتماً از طریق فالوورها و کامنت‌ها جستجو کنید که این لایک‌ها و نظرات فیک نباشند.

برخی کاربران اینستاگرام، از ربات‌های خودکار استفاده می‌کنند که لایک و / یا کامنت‌های فیک تولید کنند. در بیشتر موارد، این ربات‌ها که برای تأثیرگذاری در الگوریتم اینستاگرام استفاده می‌شوند به اندازه کافی پیشرفته نیستند تا یک درگیری واقعی بی‌نظیر را ایجاد کنند. این باعث می‌شود که آن‌ها به راحتی فیک شناخته شوند.

به طور کلی، با افزایش اینفلوئنسر، نرخ engagement بصورت درصدی کاهش می‌یابد.

نرخ Engagement در اینستاگرام

 ابزار خودکار و اتوماتیک شناسایی فالوور فیک

برخی ابزارهای موجود به شناسایی فالوورهای فیک کمک می‌کنند.

FollowerCheck پروفایل را اسکن می‌کند و تعداد فالوورهای فیک را در مقابل افراد واقعی تعیین می‌کند. این ابزار همچنین فالوورهای مشکوک را نام می‌برد. FollowerCheck، ابزاری رایگان است که عکس فوری از فالوور یک حساب کاربری ارائه می‌دهد. حتی می‌تواند برای حساب‌های واقعی مفید باشد. اگر یک حساب کاربری معتبر متوجه شود که چندین فالوور فیک در حساب خود دارد، می‌تواند وارد آن شود و آن کاربران را مسدود یا حذف کند.

می‌توانید حساب کاربری موردنظر را از طریق وب سایت آمار شبکه‌های اجتماعی مانند Social Blade چک کنید.

شما می‌توانید به تاریخ فالوورهای اخیر آن‌ها بنگرید و اگر آنها یک روزه تعداد زیادی فالوور اضافه کرده‌اند، احتمالاً خریداری شده‌اند. هیچ کس به طور تصادفی ۱۰،۰۰۰ دنبال‌کننده در یک روز اضافه نمی‌کند. اگر فالوورها دائما حساب‌ها را آنفالو می‌کنند، به احتمال زیاد به دلیل فیک بودن آن‌ها است.

برخی از اپلیکیشن‌ها مانند HypeAudior و Fake Check Co می‌توانند درصدی از تعداد فالوورهای فیک اینستاگرام را به شما بگویند.

اینستاگرام همچنین اخیراً ابزار خاص خود را برای بررسی واقعی بودن یک اینفلوئنسر راه‌اندازی کرده است. ویژگی ” about this account” برای کلیه حساب‌های با مخاطب زیاد در دسترس است. تنها کاری که باید انجام دهید این است که روی سه نقطه در سمت راست بالای حساب اینستاگرام کلیک کرده و آن را باز کنید. این روش برای اینفلوئنسرهای کوچکتر هنوز در دسترس نیست اما یک ابزار مفید در هنگام بررسی حساب‌های بزرگ‌تر است. در نمای کلی ” about this account”، می‌توانید کشور کاربر، تاریخ عضویت در حساب و نام کاربری دیگری را که ممکن است او استفاده کرده باشد مشاهده کنید

بسیاری از کاربران اینستاگرام دریافته‌اند که فالوورهای واقعی برای کسب درآمد بسیار مهم هستند.

چک کردن دستی فالوورها برای حساب‌های اسپم و کامنت‌ها راهی سریع برای فهمیدن این است که آیا نظرات و لایک‌ها فیک هستند یا خیر. برخی از حساب‌های واقعی ممکن است توسط حساب‌های اسپم دنبال شوند. تعداد لایک‌هایی که در هر عکس به دست می‌آید را با تعداد فالوورها مقایسه کنید.

معمولاً در یک حساب سالم با چند هزار دنبال‌کننده، در حدود ۱/۱۰ درصد لایک در نظر گرفته می‌شود. اگر یک حساب ۵۰،۰۰۰ دنبال‌کننده دارد اما فقط ۱۰۰ لایک دارد، فیک است.

خلاقیت در صفحه تجاری اینستاگرام و جذب فالوور

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.