برای حل مشکل سامانه سهام عدالت باید چکار کرد؟

از روز ۱۰ خرداد ۱۳۹۹ سهام مشمولان سهام عدالت آزاد شد و دارندگان آن می‌توانند سهام خود را به دو روش مدیریت مستقیم و غیرمستقیم مدیریت کنند. برای انتخاب مدیریت سهام کافی‌ست ابتدا به سامانه سهام عدالت مراجعه نموده، از دارا بودن آن مطمئن شوید. بعد از استعلام سهام عدالت، نحوه مدیریت سهام خود را تعیین نمایید. لازم به ذکر است که فقط مشمولانی که قصد مدیریت مستقیم سهام خود را دارند، باید به سامانه مراجعه کنند. برای سایر مشمولان به صورت پیش فرض مدیریت غیرمستقیم تعیین شده است. اگر برای ورود به سامانه دچار مشکل شده‌اید، نگران نباشید. در این مقاله به حل مشکل سامانه سهام عدالت می‌پردازیم.

چگونه مشکل سامانه سهام عدالت را حل کنیم؟

بعد از آزادسازی سهام عدالت همه مشمولان می‌توانند با مراجعه به درگاه از وضعیت دارایی خود آگاه شوند. دارایی مشمولان شامل ۳۶ شرکت بورسی و فرابورسی است که از تاریخ ۱۰ خرداد ۱۳۹۹ قادر به فروش تنها ۳۰ درصد سهام خود هستند. لازم به ذکر است که دارندگانی که روش مستقیم را برای مدیریت سهام خود انتخاب کرده‌اند، می‌توانند اقدام به فروش کنند.

متاسفانه بعضی از افراد برای ورود به سامانه دچار مشکل هستند. زیرا با گذشت چند سال از واگذاری سهام عدالت اطلاعات افراد مانند شماره حساب، شماره شبا و شماره تلفن همراه آن‌ها نیاز به به‌روزرسانی دارد. به همین دلیل نمی‌توانند وارد درگاه شوند. برای حل مشکل سامانه سهام عدالت باید به سایت به آدرس www.samanese.ir مراجعه کتید و اطلاعات خود را ویرایش و به‌روزرسانی نمایید.

برای ورود به سامانه سهام عدالت باید از طریق کد ملی اقدام کنید. قبل از هر کاری ابتدا اطلاعات خود را استعلام کنید تا در صورت وجود اشتباه آن را ویرایش نمایید. بعد از استعلام سهام عدالت وارد داشبورد اطلاعاتی سهام عدالت می‌شوید.

در بخش داشبورد اگر مدیریت سهام خود را به صورت مستقیم انتخاب کرده باشید، با تصویر زیر روبه‌رو می‌شوید. در این بخش باید شماره شبا بانکی و شماره نلفن خود را بررسی کرده و در صورت وجود اشتباه آن را ویرایش نمایید.

مشکل سامانه سهام عدالت

دقت کنید که بایستی شماره حساب و شماره تلفن همراه به نام خود شخص باشد.

مشکل سامانه سهام عدالت : ویرایش شماره شبا

برای ویرایش شماره شبا روی گزینه مشاهده کلیک کنید تا وارد اطلاعات حساب بانکی خود شوید. در این بخش شماره شبا بانکی، نام بانک و وضعیت شماره شبا را مشاهده می‌کنید. اگر اطلاعات وارد شده صحیح نیست روی دکمه ثبت شماره شبا بانکی جدید بزنید.

در غیراینصورت دکمه بازگشت را انتخاب کنید تا به داشبورد برگردید.

تغییر شماره شبا بانکی

در مرحله بعدی گزینه مطالب فوق را به طور کامل …. را تیک بزنید و به مرحله بعدی بروید. در ادامه اطلاعات حساب خود را در کادر مربوطه وارد کرده و ثبت کنید.

ثبت شماره شبا بانکی جدید

به همین سادگی شماره شبای شما تغییر می‌کند. بعد از ویرایش اطلاعات حساب بانکی باید تیک سبز رنگ و تایید شماره شبا در بخش شماره شبا بانکی مانند تصویر زیر مشاهده کنید.

ویرایش شماره شبا مشکل سامانه سهام عدالت

مشکل سامانه سهام عدالت : ویرایش شماره تلفن همراه

حالا نوبت به ویرایش شماره تلفن همراه است. پیام‌های مربوط به سهام شما به این شماره ارسال می‌شود. دقت کنید که حتما باید شماره تلفن به نام دارنده سهام باشد. در بخش داشبورد، روی دکمه تغییر در بخش شماره تلفن همراه کلیک کنید.

در کادر اول شماره تلفن قبلی خود را وارد نمایید. سپس شماره فعلی که فعال و در دسترس است را در دو کادر بعدی تایپ نموده و روی دکمه ثبت و تغییر کلیک کنید.

تغییر شماره تلفن همراه

با مشاهده تصویر زیر و تیک سبز رنگ شماره تلفن همراه شما ویرایش و تایید شد.

ویرایش شماره تلفن همراه مشکل سامانه سهام عدالت

سوالات متداول

چند روش مدیریت سهام عدالت وجود دارد؟

مدیریت سهام عدالت به دو روش مدیریت مستقیم و غیرمستقیم است.

تفاوت مدیریت مستقیم با غیرمستقیم چیست؟

در مدیریت مستقیم شما مسئولیت حفظ و مدیریت سهام را دارید و قادر به فروش آن در زمان‌بندی‌های اعلام شده هستید. علاوه بر این از مزایای سهام خود مانند سود بهره‌مند می‌شوید. اما در مدیریت غیرمستقیم مدیریت سهام شما توسط شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی انجام می‌شود. شما حق فروش در آن را ندارید.

آزادسازی سهام عدالت چیست؟

آزادسازی سهام عدالت به این معناست که امکان نقل و انتقال سهام خود را دارید. به این ترتیب مدیریت دارایی خود را برعهده خواهید داشت.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.