چگونه از دسکتاپ های چندگانه در ویندوز ۱۰ استفاده کنیم؟

دسکتاپ های چندگانه در ویندوز۱۰ چگونه فعال می‌شوند ؟ اگر درحال کار کردن روی چند چیز مختلف هستید، قابلیت دسکتاپ ‌های چندگانه در ویندوز۱۰ به شما خیلی کمک می کند.

اگر تنها از یک مانیتور استفاده می‌کنید – یا حتی اگر نه –  دسکتاپ‌های چندگانه مجازی می‌توانند خیلی کاربردی باشند. مخصوصا اگر به خاطر آینده قابل پیش بینی مربوط به شیوع ویروس کرونا در حال حاضر از خانه کار می‌کنید و مثل شعبده بازها روی یک کامپیوتر پروژه‌های مختلفی را انجام می دهید. شما‌ چه یک مصرف کننده قدیمی ویندوز۱۰ باشید و چه در اوایل سال جاری ویندوزتان به روزرسانی شده باشد، دسکتاپ‌های چندگانه یک قابلیت بسیار مفید هستند.

قسمت نمایش کار (The Task View) در ویندوزهای ۱۰ به شما اجازه می‌دهند تا تعداد نامحدودی از دسکتاپ‌های مجازی را سریع و راحت اضافه کنید. شما می‌توانید نمایش دسکتاپ های چندگانه را مدیریت کنید، و اپلیکیشن‌ها را به دسکتاپ‌های مختلف انتقال دهید، ویندوزها را روی همه دسکتاپ‌ها نشان دهید، یا صفحات را روی یک دسکتاپ انتخاب شده ببندید.

چگونه در ویندوزهای ۱۰ دسکتاپ اضافه کنید

اضافه کردن دسکتاپ در ویندوز 10

برای اضافه کردن دسکتاپ های چندگانه قسمت جدید Task View را با کلیک کردن دکمه‌ی Task View  در تسک بار (مربع – مستطیل روی هم)، یا با فشار دادن  Windows Key+Tab  باز کنید. در قسمت Task View برروی New desktop کلیک کنید تا یک دسکتاپ مجازی اضافه شود. اگر در حال حاضر دو یا چند دسکتاپ باز دارید، دکمه “Add a desktop” به شکل یک کاشی طوسی با یک سمبل به علاوه ظاهر می‌شود. همچنین می‌توانید بدون وارد شدن به قسمت Task View و با استفاده از روش میانبر کیبورد Windows Key + Ctrl + D سریعا یک دسکتاپ اضافه کنید.

چگونه دسکتاپ ها را عوض کنیم

عوض کردن دسکتاپ

برای تعویض دسکتاپ‌های مجازی، قسمت Task Bar را بازکنید و روی دسکتاپی که می‌خواهید با آن جا به جا شوید کلیک کنید. همچنین می‌توانید بدون رفتن به قسمت Task Bar و با استفاده از ر‌وش میانبر کیبورد  Windows Keys + Ctrl + Left Arrow و Windows Keys + Ctrl + Right Arrow سریعا دسکتاپ‌ها را عوض کنید.

ویندوزها را بین دسکتاپ ها جابجا کنید

جا به جایی ویندوز در بین دسکتاپ ها

برای جابجا کردن یک ویندوز از یک دسکتاپ به دیگری، اول باید قسمت Task Bar را بازکنید و در دسکتاپی که ویندوز مورد نظرتان را برای انتقال دارد منتظر بمانید. ویندوزها ناگهان روی دسکتاپ ظاهر می شوند، ویندوزی را که می خواهید جابجا پیدا کنید، روی آن کلیک راست کنید، و به قسمت Mov to بروید و دسکتاپی را که می خواهید ویندوز به آن منتقل شود انتخاب کنید. همچنین می توانید ویندوزها را بکشید و رها کنید (drag and drop)، ویندوزی که می خواهید جابجا کنید را بگیرید و در دسکتاپ موردنظر رها کنید.

یک دسکتاپ را ببندید

بستن دسکتاپ در ویندوز 10

برای بستن یک دسکتاپ مجازی، قسمت Task View را بازکنید و تا زمانی که یک ایکس کوچک در گوشه بالایی سمت راست  ظاهر شود در دسکتاپی که می‌خواهید ببندید منتظر بمانید. روی ایکس کلیک کنید تا دسکتاپ بسته شود. همچنین می‌توانید بدون رفتن به قسمت Task View و با استفاده از روش‌های میانبر کیبورد مثل Window Key + Ctrl + F4 دسکتاپ ها را ببندید (این روش دسکتاپی که در حال حاضر در آن هستید را می‌بندد).

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.