خاموش کردن بلندگوی هوشمند گوگل در دستگاه های مختلف

بلندگوی گوگل برای گوش دادن به سوالات و پاسخ صوتی به آن‌ها طراحی شده است. با این‌حال ممکن است شما دوست نداشته باشید که Google Assistant همیشه در حال گوش دادن باشد. در این شرایط باید به فکر خاموش کردن بلندگوی گوگل باشید.

قبل از شروع، مهم است که درباره گوش دادن ابزارهایی مانند “Google Nest Mini” و “Nest Hub” کمی بیشتر صحبت کنیم. بهتر است بدانید که این دستگاه‌ها همیشه گوش می‌دهند، اما لزوما صدای شما را ضبط نمی‌کنند.

در این مقاله از مجله تکنولوژی ایده آل تک قصد داریم به بررسی کامل خاموش کردن بلندگوی گوگل بپردازیم. اگر شما نیز دوست ندارید که گوگل، همواره شما را شنود کند، حتما تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

بلندگوی گوگل چیست؟

بلندگو یا نمایش‌گر هوشمند گوگل را می‎‌توان به یک سگ تشبیه کرد. زیرا همیشه در حال گوش دادن به شما است؛ اما فقط برخی از دستورات را متوجه می‌شود. Google Assistant نیز تا زمانی که دستور “OK Google” یا “Hey Google” را نشنود، شروع به شنیدن و ضبط کردن نمی‌کند.

همان‌طور که گفته شد، می‌توان با انجام برخی از تنظیمات، شنیدن صدای گوگل را برای همیشه متوقف کرد. گوگل سوئیچ‌های قطع صدا را در تمام دستگاه‌هایی که دارای “Google Assistant” هستند، قرار داده است. وقتی که این سوئیچ‌ها را بلغزانید، بلندگوی و میکروفون گوگل خاموش می‌شود و طبیعتا، دیگر پاسخی نیز به شما نخواهد داد.

کلیدها یا سوئیچ‌های قطع صدا را می‌توانید در پشت یا پایین دستگاه‌ها مشاهده کنید. ما در ادامه به شما کمک می‌کنیم تا این سوئیچ‌ها را در چند دستگاه رایج و پرطرفدار فعال کنید.

نکته: زمانی که کلید یا سوئیچ به رنگ نارنجی دربیاید، نشان می‌دهد که میکروفون خاموش است.

خاموش کردن بلندگوی گوگل 

همانطور که گفته شد، سوئیچ خاموش کردن دستیار صوتی گوگل، در دستگاه‌های مختلف، در مکان‌‌های متفاوت قرار دارد:

در Google Nest Mini و Home Mini سوئیچ در قسمت پایین قرار دارد.

در Google Nest Mini و Home Mini سوئیچ در قسمت پایین قرار دارد. 

 

در Google Nest Audio سوئیچ در پشت قرار دارد.

در Google Nest Audio سوئیچ در پشت قرار دارد. 

در Google Nest Hub سوئیچ در پشت نمایشگر قرار دارد.

در Google Nest Hub سوئیچ در پشت نمایشگر قرار دارد. 

برای روشن کردن دوباره میکروفون‌ها، باید کلیدها را به صورت دستی فعال کنید. البته ممکن است که روشن و خاموش کردن بلندگوی گوگل آن‌هم به صورت فیزیکی، مقداری دست و پا گیر و خسته کننده به نظر برسد؛ اما بهرحال مطمئن‌ترین راه محسوب می‌شود.

کلام پایانی

گوگل در حالت عادی و تا زمانی که خودتان اجازه ندهید، صدای شما را شنود نخواهد کرد. بنابراین شاید خیلی هم نیازی به خاموش کردن بلندگو و میکروفون آن نباشد. اما با این‌حال، با استفاده از نکات گفته شده در این مقاله، می‌توانید برای همیشه خیالتان را از غیر فعال شدن این ابزارها راحت کنید.

در صورتی که در رابطه با دستیارهای صوتی  گوگل، مشکل یا ابهامی دارید، حتما در بخش نظرات همین مقاله با ما در میان بگذارید تا در اولین فرصت، پاسخگوی شما عزیزان باشیم.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.