عدم پشتیبانی گوگل از اندروید مارکت

عدم پشتیبانی گوگل از اندروید مارکت

پر واضح است که عنوان کنیم،سیستم عامل اندروید، محبوب ترین و پر استفاده ترین سیستم عامل موبایلی جهان است. حدود ۶ سال از انتشار اولین نسخه آن می گذرد و در این مدت تغییرات زیادی را به خود دیده است.

گوگل اعلام کرد که پشتیبانی از اندروید مارکت در انتهای ماه جاری میلادی به پایان می‌رسد. این اپلیکیشن، نسخه‌ی قدیمی پلی استور است و در اندروید ۲.۱۱ و قدیمی‌تر استفاده می‌شود.طبق آخرین اخرین اخبار رسیده که حاکی از آنند،براساس اعلام شرکت گوگل، کاربران اندروید مارکت به دلیل مشکلات فنی و محدودیت‌های موجود، هیچ اعلان یا پیغامی مبنی بر این موضوع دریافت نخواهند کرد.

اپلیکیشن اندروید مارکت که نسخه‌ی قدیمی پلی استور به حساب می آید، در دستگاه‌هایی که از اندروید ۲.۱۱ و قدیمی‌تر استفاده می‌کند، وجود دارد. گوگل قصد دارد از آخر ماه جاری میلادی، تمرکز خود را بر توسعه‌ی پلی استور بگذارد و دیگر اندروید مارکت را پشتیبانی نکند. این اتفاق در روز ۳۰ ژوئن (۹ تیر) انجام پذیرفت..

لازم به ذکر است که گوگل از مدتی پیش، پشتیبانی از نسخه‌های ۲.۳ و ۳.۰ سیستم‌عامل اندروید را به پایان رسانده است؛ ولی کاربرانی که از این نسخه‌ها استفاده می‌کنند، می‌توانند همچنان برنامه و بازی‌های جدید را از طریق پلی استور دانلود کنند.

با توجه به اینکه بیش از ۷ سال از عمر اندروید ۲.۱ می‌گذرد و کمتر از ۰.۱ درصد از تمام کاربران اندروید از این نسخه استفاده می‌کنند؛ به نظر نمی‌آید که اتمام پشتیبانی از اندروید مارکت خبر ناراحت‌کننده‌ای محسوب شود. طبیعتا کسانی که از اندروید ۱.۵ یا ۱.۶ هم استفاده می‌کنند، شامل این موضوع خواهند شد.

 

عدم پشتیبانی گوگل از اندروید مارکت

منبع

لینک کوتاه : https://idehaltech.com/?p=3313
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.