ببینید: از مهارت های جدید تسلا شگفت زده می‌شوید

در جدیدترین ویدیو حساب رسمی ربات تسلا اپتیموس، این ربات انسان نما پیشرفت قابل توجهی را از خود نشان داده است. این ویدیو نشان می‌دهد که ربات تسلا با همان شبکه عصبی که روی ماشین‌های تسلا اجرا می‌شود، می‌تواند ویدیوی دریافتی را به عنوان ورودی پردازش کرده و یک خروج کنترل شده ایجاد کند. 

در ویدیو، این ربات یک روال خود کالیبراسیون را انجام می‌دهد که برای سازگاری با محیط‌های جدید  کاملا ضروری است. سپس نشان می‌دهد که چگونه ربات تسلا می‌تواند از حسگرهای بینایی و موقعیت مفاصل خود برای مکان‌یابی دقیق اندام خود در فضا، بدون تکیه بر هیچ چیزی استفاده کند. این به ربات تسلا امکان می‌دهد با اشیا تعامل داشته باشد و وظایفش را با دقت و مهارت انجام دهد.

یکی از کارهایی که اپتیموس نشان می‌دهد، مرتب کردن بلوک های آبی و سبز در سینی‌های مشابه است. تسلا اپتیموس می‌تواند هر بلوک را به راحتی در دست گرفته و با سرعتی شبیه انسان مرتب کند. همچنین می‌تواند تغییرات ایجاد شده در محیط را کنترل کند، مانند زمانی که یک انسان در چینش این بلوک‌ها مداخله کرده و آن‌ها را حرکت می‌دهد. ربات تسلا می‌تواند به سرعت خود را با وضعیت جدید سازگار کند و کار خود را از سر بگیرد. همچنین توانایی این را دارد که خطاهای خود را تصحیح کند، مانند زمانی که یک بلوک به سمت کناره خود می‌افتد و برای صاف شدن نیاز به چرخش دارد.

این ویدیو همچنین نشان‌دهنده تعادل و انعطاف‌پذیری ربات تسلا است. این ربات برخی از حرکات یوگا را انجام می‌دهد که نیاز به ایستادن روی یک پا و دراز کردن اندام‌هایش دارد. این ژست‌ها کاربردی نیستند؛ اما نشان می‌دهند که چگونه این ربات می‌تواند بدن خود را کنترل کرده و پایداری خود را حفظ کند.

این ویدیو با فراخوانی برای پیوستن مهندسان بیشتری به تیم تسلا اپتیموس به پایان می‌رسد؛ زیرا این پروژه هنوز در حال توسعه است و به استعدادهای بیشتری نیاز دارد. هیچ اطلاعاتی در مورد زمان آماده شدن ربات تسلا برای تولید یا استفاده تجاری وجود ندارد؛ اما این ویدیو نشان می‌دهد که ربات تسلا پیشرفت سریعی دارد و از نرم‌افزار مشابه خودروهای تسلا استفاده می‌کند.

ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا و اسپیس ایکس هم، فقط با یک کلمه «Progress»، به معنای «پیشرفت» در ایکس یا همان توییتر سابق به این پست واکنش نشان داد.

شرکت دیگری که روی ربات انسان نما کار می‌کند «Apptronik» بوده که در تگزاس مستقر است. اپترونیک به تازگی از اولین ربات انسان نمای تجاری خود رونمایی کرده است که برای کمک به نیروی کار صنعتی با انجام کارهای تکراری که انسان‌ها تمایلی به انجام آن ندارند، طراحی شده است. این ربات همچنین مقرون به صرفه و انعطاف‌پذیر است و کار در کنار انسان‌ها را حتی در برخی از سخت‌ترین محیط‌ها آسان می‌کند. ربات اپترونیک می‌تواند یک رقیب بالقوه برای اپتیموس تسلا محسوب شود که هنوز در حال توسعه است.

امتیازی به این نوشته بدهید
منبع interestingengineering.com
ممکن است شما دوست داشته باشید
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
//