رومینگ چیست؟

رومینگ چیست؟

سرویس رومینگ، امکان استفاده از تلفن همراه به منظور ارسال یا دریافت تماس صوتی، اینترنت و پیامک هنگام سفر به خارج از محدوده جغرافیایی تحت پوشش شبکه اپراتور کشور مبدا، با استفاده از شبکه های تلفن همراه کشور مقصد، را فراهم می آورد.

به عبارت ساده تر می توان گفت این سرویس وقتی خارج از مرز های ایران هستید و به محدوده بین المللی وارد می شود فعال می شود تا بتوانید به صورت بین المللی از تلفن همراه خود استفاده کنید.

رومینگ یعنی چه؟

کارکرد این سرویس به این صورت است که اگر شما در محدوده ای باشید که اپراتور تلفن همراه شما آنتن ندارد، یک اپراتور دیگر که طرف قرار دارد با اپراتور شماست آنتن خود را در محدوده مورد نظر با شما به اشتراک می گذارد. اپراتور دوم اطلاعات شما را به اپراتور اول ارسال می‌ کند تا اپراتور اول (اپراتور تلفن همراه شما) این اطلاعات رو پردازش کند، یا به صورت مستقیم اطلاعات پردازش خواهد شد.

 رومینگ چیست؟

رومینگ ایرانسل

اپراتور ایرانسل امکان استفاده از خدمات رومینگ را در ۱۵۸ کشور دنیا فراهم کرده است. علاوه بر این امکان بسیار مناسب دیگر که توسط این اپراتور فراهم شده امکان تماس در هواپیما است. برای استفاده از این سرویس باید قبل از خروج از کشور سرویس رومینگ را فعال کنید.

کاربران می ‌توانند با مراجعه به وب ‌سایت ایرانسل  و مراجعه به بخش رومینگ به نشانی irancell.ir/roaming با سرچ کشور مقصد، مطلع شوند که آیا کشور مقصد آن ها تحت پوشش اپراتور هست یا خیر و با شماره‌گیری کد #۱*۱۱۱* از سیم‌ کارت خود و یا با استفاده از اپلیکیشن ایرانسل من از این سرویس استفاده کنند. برای اطلاع از قیمت های رومینگ در کشور های مختلف نیز می توانید از شماره ایرانسلی خود، نام کشور مقصد را به شماره ۵۵۵ ارسال کنید و تعرفه ‌های رومینگ کشور مدنظر را دریافت کنید.

رومینگ همراه اول

سرویس رومینگ همراه اول برای سیم کارت های دائمی در حال حاضر  از طریق ۲۷۱ اپراتور تلفن همراه در ۱۱۲ کشور قابل استفاده است. از طریق سیم کارت های اعتباری نیز این سرویس در ۵۶ کشور و از طریق ۸۶ اپراتور قابل استفاده است.

اطلاع، فعال سازی و غیر فعال سازی سرویس رومینگ همراه اول از طریق کد های دستوری زیر است.

شماره گیری کد دستوری : ستاره ۱۰ ستاره ۲۹ مربع *۱۰*۲۹#

ارسال پیامک ۲۹ به سرشماره پیامکی ۱۰

برای اطلاع از کشور های تحت پوشش سرویس بین الملل رومینگ همراه اول و همچنین تعرفه های مربوط به هر کشور می توانید به آدرس https://www.mci.ir/mci-roaming مراجعه کنید.

رومینگ رایتل

سرویس رومینگ بین الملل LTE رایتل در ۴۹ کشور دنیا و ۵۸ اپراتور بین المللی مختلف قابل استفاده است. برای اطلاع از تعرفه ها و همچنین کشور تحت پوشش به آدرس rightel.ir/int-roaming-tariff مراجعه کنید.

برای فعال سازی این سرویس مشترکان می توانند عبارت ON IR را به سر شماره ۲۰۲۰ ارسال کنند. برای غیر فعال سازی نیز OFF IR را به همان سرشماره پیام کنند.

رومینگ همراه اول در عراق

نعرفه بر اساس نوع اپراتور
نوع ارتباط KOREK TEL, Zain, ASIACELL
تعرفه مکالمه با ایران ۱,۵۰۰
تعرفه مکالمه دریافتی ۱,۰۰۰
تعرفه مکالمه داخلی ۱,۵۰۰
تعرفه ارسال پیام کوتاه ۷۰۰
تعرفه یک مگا بایت GPRS رومینگ ۶۰۰

رومینگ ترکیه

برای هر سه اپراتور تلفن همراه در کشور ترکیه سه اپراتور طرف قرارداد وجود دارد که در زیر تعرفه های مختلف آن ها را مشاهده می کنید.

تعرفه های رومینگ همراه اول در ترکیه :

رومینگ چیست؟

تعرفه های رومینگ ایرانسل در ترکیه :

رومینگ چیست؟

تعرفه های رومینگ رایتل در ترکیه :

رومینگ چیست؟

لینک کوتاه : https://idehaltech.com/?p=5876
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.