تفاوت گیتار آکوستیک و کلاسیک

تفاوت صدای گیتار آکوستیک با کلاسیک

گیتار یکی از سازهایی است که طرفداران زیادی دارد و بسیاری از افراد آن را به عنوان اولین ساز برای یادگیری استفاده می کنند. اگر شما هم از آن دسته افرادی هستید که به دنبال خرید و یادگیری این ساز هستید، لازم است اطلاعات پایه ای در مورد آن داشته باشید. در نظر داشته باشید انتخاب بین انواع این ساز باید توسط اساتید این ساز تایید شود.

گیتار guitar نوعی ساز زهی است که با پیک یا انگشت نواخته می‌ شود. تولید صدا در این ساز بر اثر ارتعاش سیم های آن است. با توجه به تحولات موسیقی و پیشرفت تکنولوژی این ساز در انواع مختلفی طراحی و تولید شده که هر کدام با نوعی از سلیقه موسیقی هم خوانی دارد.

در این مطلب قصد داریم تفاوت گیتار آکوستیک و کلاسیک را بررسی کنیم:

تفاوت گیتار آکوستیک و کلاسیک

گیتار کلاسیک یکی از قدیمی ترین انواع گیتار است که البته معروفترین و رایج ترین نوع آن نیز هست. در این نوع گیتار از سیم‌ های جنس نایلونی استفاده می‌ کنند و سیم ‌های گیتار کلاسیک معمولا با گره به خرک وصل می ‌شوند. بدنه ی گیتار کلاسیک کمی کوچکتر از انواع دیگر است. علاوه بر این، گیتار کلاسیک صدای کمتری دارد و تنها یک سبک مشخص از موسیقی را ارائه می‌ دهد و معمولاً گیتار کلاسیک از چوب هایی که رنگ قهوه ‌ای تیره دارند ساخته می ‌شود.

گیتار آکوستیک از سیم ‌های فلزی استفاده می‌ کند و با لمس سیم‌ ها می ‌توانید فلزی بودن آن‌ ها را تشخیص دهید. سیم‌ های گیتار آکوستیک به داخل بدنه می‌ روند و با یک میخ کوچک به آن وصل می‌ شوند و کاسه ی صدای آن بزرگتر می باشد و با توجه به صدای خاصی که ایجاد می کند بیشتر در سبک آهنگ های بلوز، کانتری، فولک و راک به کار می رود. همچنین دسته گیتار آکوستیک نسبت به گیتار کلاسیک باریکتر است و سیم ‌ها به یکدیگر نزدیک ترند.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.