انواع فینگر فود

فینگرفود چیست؟

همانطور که از نام این نوع خوراکی پیدا است، Finger: انگشت و Food: غذا به معنی غذای انگشتی است. غذای انگشتی یا فینگر فود، مواد غذایی است که به طور مستقیم با دست خورده شود و احتیاجی به استفاده از چاقو، چنگال، قاشق و یا ظروف دیگر ندارد. در بعضی از فرهنگ ها، غذا تقریبا همیشه با دست خورده می شود؛ به عنوان مثال، غذاهای اتیوپی با دست خورده می شود. در جنوب آسیا، مواد غذایی که به طور سنتی تهیه می شوند همیشه با دست خورده می شوند. غذاهای خیابانی اغلب، اما نه منحصرا، غذاهای انگشتی یا دستی هستند. این نوع غذاها معمولا به عنوان پیش غذا ، میان وعده و گاهی به عنوان غذای اصلی خورده می شود.

انواع فینگر فود

قطعات کوچک گوشت، رول سوسیس، سوسیس سیخی، سیخ پنیر و زیتون، سمبوسه، ساندویچ و دیگر مواد غذایی مانند نان پیتا از لقمه‌های دستی هستند برگر، پیتزا، سوسیس، میوه و نان از غداهای انگشتی محبوب هستند. این خوراکی ها را میتوان به صورت سرد و یا گرم تهیه کرد.

انواع فینگر فود

البته نمی توان گفت که تنها دلیل نام نهادن غذای انگشتی خوردن آن با دست است. به طور مثال کلوچه، شیرینی و بستنی قیفی یا چوبی نیز با دست خورده می شوند ولی غذای انگشتی محسوب نمی شوند.

روند استفاده از فینگرفود در طول چند سال اخیر بسیار رو به افزایش بوده است. این نوع غذاها در بین مردم محبوب تر هستند، نسبت به غذاهای مفصل و سنتی ارزان تر هستند و منوی قابل انععطاف تری دارند.

انواع فینگر فود

غذای انگشتی یا فینگر فود با فست فود متفاوت است و فست فود تنها به غذایی اشاره دارد که سریع آماده می شود. اما برخی از غذاها هستند که هم فست فود هستند و هم در گروه فینگر فود ها قرار می گیرند.

در غذاهای ایرانی نیز انواعی از فینگر فود ها از دیر باز وجود داشته اند که غذاهایی مانند کوکو ها، بادمجان شکم پر، لقمه های الویه، سمبوسه و یا حتی ته چین مرغ از نمونه های فینگرفود هستند که جایگاه خوبی نیز در غذاهای ایرانی دارند.

لینک کوتاه : https://idehaltech.com/?p=6680
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.