جایگزین گوشت قرمز

بهترین جایگزین های گوشت قرمز

میزان زیاد گوشت قرمز در رژیم های غذایی مختلف منجر به افزایش خطر ابتلا به بیماری های قلبی، دیابت و برخی از سرطان ها است. یافته های جدید از دو مطالعه بلند مدت نشان می دهد که خوردن مقدار زیاد گوشت، به ویژه گوشت فرآوری شده، ممکن است عمر شما را نیز کوتاه کند. بسیاری از افراد گیاه خوار نیز برای فرار از این مضرات رو به خوردن گیاهان می آورند. با وجود یافته های جدید بهتر است برای حفظ سلامت منابع پروتئین سالم تری را جایگزین گوشت قرمز کنید.

جایگزین گوشت قرمز

این افراد وزن بیشتری دارند، بیشتر سیگار مصرف می کنند و کمتر ورزش می کنند. به همین علت معمولا بیشتر مرگ و میر جوانان در افرادی اتفاق می افتد که مصرف گوشت بالایی دارند.

دکتر فرانک هو، یکی از دانشمندان ارشد در دانشکده عمومی دانشگاه هاروارد، گفت: “شواهد واضح نشان می دهد که مصرف منظم گوشت قرمز، به ویژه گوشت فرآوری شده، به طور قابل توجهی منجر به مرگ زودرس می شود.”

جایگزینی گوشت قرمز با منابع پروتئینی سالمتر دیگر راهی برای افزایش طول عمر است. گزینه های خوب برای جاگزینی عبارتند از:

  • ماهی
  • مرغ و بوقلمون
  • آجیل
  • لوبیا
  • محصولات لبنی کم چرب
  • غلات کامل
  • تخم مرغ

بسیاری از افراد بر این باورند که با مصرف نکردن گوشت قرمز بدنشان دچار کمبود پروتئین و مشکلات زیاد خواهد شد. ولی متخصصان تغذیه ثبت کرده اند که عدم مصرف گوشت برای سلامتی مضر نیست و بدن آسیبی نمی بیند.

محققان تحقیقات گسترده ای بر روی افراد گوشتخوار و افرادی که میانه خوبی با این ماده غذایی ندارند بررسی کرده و نسبت به خطراتی که سلامتی این دو گروه را تهدید می کنند مطالعه کردند. نتایج بررسی ها نشان می دهد که خطرات سلامتی بین این دو گروه تفاوت چندانی ندارد. مشکل کمبود یک باور رایج است که بدون علت در بین مردم شکل گرفته است. لازم است که مواد غذایی مناسب جایگزین شده و تنوع غذایی رعایت شود. در این صورت خطری برای افرادی که گوشت زیادی مصرف نمی کنند به وجود نمی آید.

لینک کوتاه : https://idehaltech.com/?p=6748
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.