تایید دو مرحله ای اینستاگرام چگونه فعال می شود؟

اگر در اینستاگرام پیج شخصی یا کاری دارید و هنوز تایید دو مرحله ای را فعال نکردید، حتما اقدام کنید. زیرا در معرض هک و از دست دادن پیج خود هستید. متاسفانه بدون فعال کردن تایید دو مرحله ای امکان هک اینستاگرام شما وجود دارد.

در آموزش امروز به فعال کردن تایید دو مرحله ای اینستاگرام می پردازیم. با ایده آل تکنولوژی همراه باشید.

تایید دو مرحله ای یا Two Factor Authentication چیست؟

شاید این سوال برای شما پیش آمده است که تایید دو مرحله ای چیست و چه کاربردی دارد؟ تایید دو مرحله ای (Two Factor Authentication) برای افزایش امنیت اکانت شماست. این ویژگی در برنامه های تلگرام و واتس آپ نیز وجود دارد. می توانید تایید دومرحله ای را برای تلگرام نیز فعال کنید.

با فعال کردن این ویژگی برای ورود به اکانت خود علاوه بر رمز عبور اولیه باید هویت شما تایید شود. بنابراین هویت شما در دو مرحله تایید می شود. به همین دلیل به آن تایید دو مرحله ای می گویند.

با فعال کردن Two Factor Authentication احتمال هک اکانت شما بسیار کاهش می یابد. زیرا برای دسترسی به حساب کاربری به دو مرحله نیاز است. اینستاگرام محلی است برای عکس و فیلم های شخصی و کاری شما که در معرض خطر هک می باشد. توصیه می کنیم بعد از ساخت اکانت اینستاگرام بلافاصله تایید دو مرحله ای را برای اکانت خود ایجاد کنید.

برای فعال کردن رمز دو مرحله ای مراحل زیر را دنبال کنید:

آموزش فعال کردن تایید دو مرحله ای اینستاگرام

برای فعال کردن تایید دو مرحله ای ابتدا وارد اکانت خود در اینستاگرام شوید. سپس در صفحه پروفایل روی سه نقطه بالای صفحه تپ کنید.

سپس Two Factor Authentication را انتخاب کنید.

انتخاب تایید دو مرحله ای

حالا دکمه Require Security Code را لمس کنید تا این گزینه فعال شود. دکمه Require Security Code

در صفحه محاوره ای Turn on را بزنید.

کمی منتظر بمانید تا کد فعال سازی به شماره تلفن شما ارسال شود. سپس کد ۶ رقمی را در کادر زیر تایپ کنید.

اگر اکانت خود را با استفاده از ایمیل ایجاد کرده اید در این مرحله کدی برای شما پیامک نمی شود. باید ابتدا شماره تلفن خود را در Edit Prifile وارد کرده سپس این مراحل را دنبال کنید.

وارد کردن کد 6 رقمی

در مرحله بعد چند کد امنیتی (Backup Code) به شما می دهد. با گزینه Copy Codes کدها را کپی کرده و در گوشی خود ذخیره کنید. می توانید از گزینه اسکرین شات استفاده کرده و از صفحه گوشی عکس بگیرید.

سپس روی Ok بزنید تا عکس در گوشی ذخیره شود.

ذخیره کد امنیتی (Backup Code)

در مرحله بعد چند کد امنیتی (Backup Code) به شما می دهد. با گزینه Copy Codes کدها را کپی کرده و در گوشی خود ذخیره کنید. ما از گزینه اسکرین شات استفاده کردیم و از صفحه گوشی عکس گرفتیم.

تایید دو مرحله ای اینستاگرام

همان طور که ملاحظه می کنید گزینه Require Security Code فعال شده است. به همین راحتی تایید دو مرحله ای برای اینستاگرام شما انجام شد. از این پس ورود به پیج در دو مرحله تایید می شود.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.