آموزش ساخت ربات در تلگرام

ساخت ربات تلگرام

برای ایجاد و ساخت یک ربات در تلگرام باید BotFather را سرچ کنید که از طریق این ربات هوشمند می توان ربات های زیادی را ساخت.

آموزش ساخت ربات در تلگرام

با دسترسی به این ربات در صفحه چت این ربات کامه استارت و یا help را بزنید تا این ربات به کمک شما بیاید.

آموزش ساخت ربات در تلگرام

شروع ساخت ربات

با زدن دکمه‌ی استارت،ربات BotFather تمامی  اطلاعاتی را که لازمه یک ساخت جدید از یک ربات می دهد را به مخاطبین می دهد.برای ایجاد کردن یک ربات جدید روی /newbot کلیک کنید.

آموزش ساخت ربات در تلگرام

 انتخاب نام ربات

بعد از انجام مراحل بالا از مخاطب خواسته می شود که برای بات خود نامی را مشخص کند.

 انتخاب نام کاربری ربات

پس از ارسال نام از شما خواسته می‌شود یک نام کاربری برای ربات خود انتخاب کنید. توجه داشته باشید که در این نام کاربری نباید از کاراکترهای غیرمجاز استفاده کنید و باید این نام به کلمه‌ی Bot یا Robot ختم شود؛ مثلا ChetorBot یا ChetorRobot. پس از نوشتن نام کاربری آن‌ را ارسال کنید، درصورتی‌که این نام کاربری قابل قبول باشد به مرحله‌ی بعد می‌روید، در غیر این صورت از شما خواسته می‌شود نام کاربری دیگری را انتخاب کنید.

آموزش ساخت ربات در تلگرام

ساخت ربات و نمایش توکن

بعد انجام مراحل بالا ربات موردنظر شما توسط BotFather ساخته شده و توکن (Token) آن برای شما نمایش داده می‌شود.

 فعال سازی ربات شما

رباتی که شما ساختید هیچ فعالیتی اعم از پاسخگویی و موارد دیگر را نمی دهد پس شما باید برای ربات خود به فکر یک برنامه ریزی اساسی باشید برای برنامه ریزی بهتر است از ManyBot استفاده کنید. ربات های متفاوتی برای این برنامه ریزی وجود دارد که ما روش ساده را به شما ارائه می دهیم.

 وارد ربات manybot

ربات را با اسم manybot جست‌وجو کنید و پس از وارد شدن استارت را بزنید. اپس از لمس کلمه  Start شما می‌توانید زبان ربات را به فارسی تغییر بدهید. ساخت ربات جدید را بزنید. سپس از شما خواسته می‌شود که اگر رباتی نساخته‌اید، رباتی را ایجاد کنید. دکمه‌ی «من API token را کپی کردم» را بزنید.

 توکن خود را برای ManyBot بفرستید

توکن مورد نظری را که از BotFather کپی کرده اید در این قسمت برای manyboy ارسال کنید. نکته مهم در این قمت این می باشد که نباید شخص دیگری به جز شما از این اطلاعات خبر داشته باشد.

توضیح ربات خود را بنویسید

پس از تأیید توکن، از شما خواسته می‌شود که توضیح ربات خودتان را بنویسید. این پیام پس از زدن دکمه استارت توسط کاربر، برای او نمایش داده خواهد شد. توضیح را بنویسید و ارسال کنید. در صورتی که تمایل به نوشتن توضیح در مورد ربات را ندارید می توانید گزینه ردکردن را بزنید.

لینک کوتاه : https://idehaltech.com/?p=8800
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.