اپل و توسعه چیپی اختصاصی برای هوش مصنوعی

0 49

اپل و توسعه چیپی اختصاصی برای هوش مصنوعی

براساس گزارش ها شرکت اپل قصد داشته برای هوش مصنوعی چیپی اختصاصی توسعه دهد. چیپی که انقلابی در فناوری هوش مصنوعی خواهد بود و تاکنون هیچ شرکتی به کار نگرفته است. در سال ۲۰۱۱ بود که شرکت اپل تصمیم گرفت دستیار هوشمند صوتی سیری را به کار گیرد.

دستیاری که قادر است به تمامی پرسش های کاربران آیفون پاسخ داده و یک دستیار هوشمند کامل باشد. البته در کنار اپل شرکت های دیگری چون آمازون، گوگل و برخی دیگر دستیار هوشمند صوتی را به کار گرفتند تا رقیبی برای محصول اپل توسعه دهند.

تمامی آنها از قابلیت واحدی برخوردار بوده اما در بررسی ها، گوگل اسیستنت توانسته سریع عمل کند و برتر از باقی دستیارهای هوشمند باشد. اینکه چیپی برای هوش مصنوعی توسعه پیدا کند امری عجیب بوده و هیچ یک از شرکت های مذکوری چنین محصولی را توسعه نداده و معرفی نکردند.

به هر حال شرکت اپل تیمی تشکیل داده تا فرآیند توسعه چیپ را تکمیل کنند و بزودی نیز اپل آن را به کار گیرد. اطلاعات دقیقی از چیپ در دست نیست و مشخص نیست که چه زمانی شاهد به کارگیری چیپ مورد نظر خواهیم بود.

البته اپل برنامه بزرگی برای هوش مصنوعی داشته که قطعا به چیپ پردازشی محدود نمی شود. همانطور که سال ۲۰۱۱ این شرکت کوپرتینویی با سیری آغاز بزرگی داشته و توانسته رقبای متعددی را برای خود به وجود آورد، انتظار می رود بزودی شرکت های دیگری دست به کار شوند و چیپ پردازشی در زمینه هوش مصنوعی توسعه دهند.

شرکت اپل نیز تاکنون این موضوع را تایید نکرده و برای کسب اطلاعات باید منتظر ماند. در اخباری مرتبط ۵ ژوئن اپل WWDC 2017 را برگزار می کند و محصولات جدیدی چون تلفن هوشمند، تبلت، لپتاپ و اسپیکر مبتنی بر سیری را معرفی خواهد کرد.

به هر حال محصولات مختلفی در سال جاری توسط اپل معرفی می شود که شامل مدل های مذکور نمی شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.