معرفی ماوس و کیبورد جدید مایکروسافت با قابلیت حسگر اثر انگشت

معرفی ماوس و کیبورد جدید مایکروسافت با قابلیت حسگر اثر انگشت

مایکروسافت اقدام به ارائه‌ی دو محصول جدید در فروشگاه خود کرده است. یکی از این دو محصول، یک کیبورد مجهز به سنسور اثر انگشت است.قبلاً شایعاتی در رابطه با ماوس و کیبورد جدید مایکروسافت منتشر شده بود اما به تازگی مایکروسافت در فروشگاه رسمی خود پرده از دو محصول جدید خود با نام‌های Modern Keyboard و Modern Mouse برداشت.
به گزارش وب‌سایت ویندوز سنترال، کیبورد جدیدی در فروشگاه آنلاین مایکروسافت معرفی شده که به سنسور اثر انگشت مجهز است. این صفحه‌کلید که Modern Keyboard نام دارn. از نظر طراحی، صفحه‌کلید جدید مایکروسافت بسیار شبیه به صفحه‌کلید اختصاصی سرفیس استودیو است. یکی از ویژگی‌های جالب آن امکان استفاده به‌صورت باسیم و بی‌سیم است.
صفحه‌کلید مدرن مایکروسافت طراحی مدرن و ساده و زیبایی دارد و به‌شدت شبیه به «سرفیس استودیو» طراحی‌شده است؛ اما مهم‌ترین قابلیتی که این صفحه‌کلید دارد مجهز شدن این کیبورد به «حسگر اثرانگشت» است. این حسگر که به‌عنوان یک کلید در بین دو کلید Alt و Ctrl در سمت راست صفحه‌کلید قرارگرفته و آیکونی شبیه به اثرانگشت دارد از سیستم‌عامل‌های ویندوز ۸ و ۱۰ و ویندوز موبایل ۱۰ و Mac OS 10 و iOS 8 و ۹ و حتی اندروید ۴٫۴٫۲ به بالا پشتیبانی می‌کند.
برای تأمین انرژی و استفاده از صفحه‌کلید به‌صورت بی‌سیم این کیبورد دو عدد باتری نیم قلمی قابل شارژ همراه صفحه‌کلید عرضه‌شده که با هر بار شارژ بیش از ۲ ماه می‌توان از آن استفاده کرد.

 

معرفی ماوس و کیبورد جدید مایکروسافت با قابلیت حسگر اثر انگشت
اندازه صفحه‌کلید مدرن مایکروسافت آن‌طور که اعلام‌شده ۴۲۰٫۹ میلی‌متر × ۱۱۲٫۶ میلی‌متر × ۱۹٫۳ میلی‌متر است و این صفحه‌کلید ۴۱۹ گرم وزن دارد. همچنین برد امواج این صفحه‌کلید در محیط باز تا ۱۵ متر و در یک محیط اداری دارای موانع بسیار تا ۷ متر عنوان‌شده است.درواقع مهم‌ترین نکته برجسته این صفحه‌کلید پشتیبانی آن از ویندوز هلو (Windows Hello) است.

 

معرفی ماوس و کیبورد جدید مایکروسافت با قابلیت حسگر اثر انگشت


صفحه‌کلید مدرن تنها محصول جانبی معرفی‌شده مایکروسافت نیست. همان‌طور که قبلاً اشاره شد به همراه این صفحه‌کلید یک ماوس نیز با نام Modern Mouse معرفی‌شده است. مدرن ماوس نیز با استفاده از بلوتوث ۴٫۰ عمل می‌کند که ازلحاظ ظاهری این محصول نیز به‌شدت شبیه به ماوس قبلی این شرکت یعنی سارفیس ماوس است.برای تأمین انرژی و استفاده از Modern Mouse به دو عدد باتری نیم قلمی قابل شارژ که همراه با این محصول عرضه‌شده است نیاز است که با هر بار شارژ می‌توان از آن به مدت یک سال استفاده کرد!

معرفی ماوس و کیبورد جدید مایکروسافت با قابلیت حسگر اثر انگشت

اندازه ماوس مدرن مایکروسافت آن‌طور که اعلام‌شده ۱۱۵٫۰۶۲ میلی‌متر × ۶۴٫۰۰۸ میلی‌متر × ۳۳٫۵۲۸ میلی‌متر است و وزن آن همراه با باتری ۹۱ گرم وزن خواهد بود. همچنین برد امواج این صفحه‌کلید در محیط باز تا ۱۰ متر و در یک محیط اداری دارای موانع بسیار تا ۵ متر عنوان‌شده است.
در حال حاضر مایکروسافت، قیمت ۱۲۹.۹۹ دلار را برای صفحه‌کلید مدرن و قیمت ۴۹٫۹۹ دلار را برای ماوس مدرن خود در نظر گرفته است. باید خاطر نشان کرد که،البته در حال حاضر این دو محصول قابل سفارش نیستند؛ اما قرار است به‌زودی در معرض فروش قرار گیرند.

 

منبع

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.