خواص سرکه سیب

خواص سرکه سیب برای سلامتی

سرکه سیب طبیعی محبوب ترین نوع از سرکه برای سلامتی است. این سرکه شامل فواید زیادی برای سلامت بدن مانند کاهش وزن، کاهش کلسترول، کاهش سطح قند خون و بهبود دیابت است.

  1. اسید استیک بالا، با اثرات بیولوژیکی قوی

سرکه سیب طبیعی در یک فرایند دو مرحله ای ساخته می شود. اولین گام سیب های خرد شده را به مخمر تبدیل می کنند در مرحله دوم، باکتری ها به این محلول افزوده می شود که آن را به اسید استیک تبدیل می کند که ترکیب اصلی سرکه است.

سرکه سیب طبیعی تنها در حدود سه کالری در هر قاشق غذا خوری انرژی دارد که بسیار کم است و اصلا باعث چاقی نمی شود. در ترکیب سرکه سیب ویتامین ها یا مواد معدنی زیادی وجود ندارد، اما مقدار کمی پتاسیم دارد. سرکه سیب طبیعی از تخمیر شکر از سیب ساخته شده است. فرآیند تخمیر آن ها را به اسید استیک تبدیل می کند که ماده ای فعال در سرکه است.

  1. می تواند انواع بسیاری از باکتری ها را از بین ببرد

سرکه می تواند به کشتن پاتوژن، از جمله باکتری ها کمک کند. به طور سنتی برای تمیز کردن و ضدعفونی کردن، درمان قارچ ناخن، شپش، زگیل و عفونت گوش از سرکه سیب استفاده می شود.

بقراط، پدر طب مدرن، از سرکه برای تمیز کردن زخم بیش از دو هزار سال پیش استفاده کرده است. سرکه همچنین به عنوان یک نگهدارنده غذا مورد استفاده قرار گرفته است و مطالعات نشان می دهد که از رشد باکتری ها (مثل E. coli) در غذا جلوگیری می کند و آن ها را از بین می برد. اگر شما به دنبال یک راه طبیعی برای حفظ مواد غذایی خود هستید، سرکه سیب می تواند بسیار مفید باشد. همچنین گزارش شده است که سرکه سیب سرکه رقیق شده برای استفاده روی پوست در از بین بردن آکنه کمک می کند.

  1. کاهش قند خون و مبارزه با دیابت

تا کنون، موفق ترین درمان سرکه در بیماران مبتلا به دیابت نوع ۲ است. دیابت نوع ۲ با افزایش سطح قند خون یا به علت مقاومت به انسولین و یا عدم توانایی تولید انسولین ایجاد می شود. با این حال، قند خون بالا می تواند در افرادی که دیابت ندارند، هم مشکل جدی باشد. اعتقاد بر این است که علت اصلی پیری و بیماری های مختلف مزمن قند خون بالا است.

موثرترین (و سالم ترین) راه برای کاهش قند خون، اجتناب از مصرف کربوهیدرات های تصفیه شده و قند است، اما سرکه سرکه سیب نیز می تواند اثر قوی داشته باشد. سرکه منافع متعددی برای قند خون و سطح انسولین دارد.

خواص سرکه سیب

  1. کمک می کند وزن خود را کاهش دهید و چربی شکم را کاهش می دهد

به طور شگفت انگیز، مطالعات همچنین نشان می دهد که سرکه می تواند به کاهش وزن کمک کند. چندین مطالعه انسانی نشان می دهد که سرکه می تواند سدیم را افزایش دهد، به شما کمک می کند کالری کمتری مصرف کنید و باعث کاهش وزن واقعی در مقیاس وزن شما می شود.

برای مثال، اگر افراد سرکه را همراه با یک غذای سرشار از کربوهیدرات، بخورند احساس سیری افزایش یافته و ۲۰۰-۲۷۵ کالری کمتر در کل روز مصرف خواهند کرد. مطالعه در ۱۷۵ فرد مبتلا به چاقی نشان داد مصرف روزانه سیب سرکه سیب به کاهش چربی شکم و کاهش وزن کمک می کند.

  • ۱۵ میلی لیتر (۱ قاشق غذاخوری): از دست دادن وزن ۲٫۶ کیلوگرم یا ۱٫۲ کیلوگرم.
  • ۳۰ میلی لیتر (۲ قاشق غذا خوری): ۳،۷ پوند یا ۱٫۷ کیلوگرم از دست رفته است.
  1. کاهش کلسترول و بهبود سلامت قلب

بیماری قلبی در حال حاضر شایع ترین علت مرگ زودرس در جهان است. شناخته شده است که چندین عامل بیولوژیکی به کاهش یا افزایش خطر بیماری قلبی مرتبط است. تعدادی از “عوامل خطر قلب” را می توان با مصرف سرکه بهبود داد. سرکه سیب سرخ می تواند سطح کلسترول و تری گلیسیرید را کاهش دهد.

همچنین برخی مطالعات نشان می دهد که سرکه فشار خون را کاهش می دهد که یک عامل خطر عمده برای بیماری های قلبی و مشکلات کلیه است.

شواهد انسانی از دانشگاه هاروارد نشان می دهد زنانی که سس سالاد را با سرکه مصرف می کنند خطر ابتلا به بیماری های قلبی کمتری دارند. سرکه سیب سرکه می تواند سطح قند خون را کاهش دهد، حساسیت انسولین را بهبود بخشد و به مبارزه با دیابت کمک کند. این عوامل همچنین باید به کاهش خطر بیماری قلبی منجر شود.

  1. ممکن است اثر محافظتی در برابر سرطان داشته باشد

سرطان یک بیماری وحشتناک است که با رشد غیرقابل کنترل سلول ها شناخته می شود. در مورد اثرات ضد سرطانی سرکه سیب سرکه، میزان زیادی از داروهای ضد سرطان آنلاین وجود دارد. در واقع مطالعات متعدد نشان داده است که سرکه های مختلف می توانند سلول های سرطانی را کاهش دهند و تومورهای کوچک را از بین ببرند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.