رفع مشکل سیاه شدن صفحه گوشی

سیاه شدن صفحه گوشی

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که صفحه تلفن همراهتان سیاه شده باشد و نتوانید هیچ کاری با آن انجام دهید. در ادامه با ما همراه باشید تا راه حل هایی جهت حل مشکل سیاه شدن صفحه گوشی ارائه دهیم:

عوامل متعددی می تواند باعث سیاه شدن صفحه گوشی شود:

  • ضربه خورن و افتادن گوشی
  • برخورد با آب
  • فشار آمدن به گوشی در جیب یا کیف
  • مشکلات نرم افزاری و ویروس ها

در هنگام مواجهه با صفحه نمایش سیاه در ابتدا سعی کنید گوشی را خاموش کنید و مجددا راه اندازی کنید. اگر موفق نشدید گوشی را با استفاده از دکمه همیشگی خاموش کنید، می توانید با استفاده از سوزن مخصوص خود موبایل آن را برای خاموش کردن گوشی به داخل سوراخی که در این زمینه قرار داده شده است به آرامی فشار داده و گوشی را خاموش کنید.

رفع مشکل سیاه شدن صفحه گوشی

اگر از این طریق هم موفق نشدید گوشی تلفن همراه خود را خاموش کنید، سعی کنید باتری تلفن را از آن جدا کرده و سپس دوباره جا بزنید تا تلفن همراه دوباره راه اندازی شود.

اگر مشکل گوشی نرم افزاری است، بعد از خاموش و روشن کردن تلفن، سعی کنید برنامه ای که حدس می زنید در اثر نصب و راه اندازی آن این اتفاق افتاده را پاک کنید.

اگر خاموش و روشن کردن تلفن جواب نداد و همچنان صفحه سیاه مانده بود، باید گوشی را در حالت سیف مود بالا بیاورید. برای رفتن به حالت Safe Mode زمانی که گوشی خاموش است کلید های ولوم پایین و دکمه پاور را همزمان نگه دارید و منتظر بمانید موبایل به حالت ریکاوری برود و سپس گزینه wipe cache partition را انتخاب کنید. پس از اینکار گوشی خاموش می شود و حافظه پنهان موبایل نیز پاک شده و امکان دارد با انجام این مراحل مشکل شما به طور کامل رفع شود.

با انجام این مراحل به احتمال زیاد مشکل تلفن همراهتان حل خواهد شد. اما اگر هنوز هم مشکل رفع نشده، ریست فکتوری یا برگرداندن گوشی به حالت تنظیمات کارخانه، می تواند راه حل بعدی باشد. برای ریست فکتوری کردن، مجددا به صفحه ریکاوری رفته و این بار wipe data/factory reset را انتخاب کنید و منتظر بمانید تا گوشی به حالت تنظیمات کارخانه برگردد.

اگر با وجود انجام تمامی این مراحل به درستی، هنوز هم صفحه نمایش تلفن همراهتان سیاه است، مشکل سخت افزاری است و باید به تعمیرگاه های مجاز برند تلفن همراه خود مراجعه کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.