نحوه پاک کردن اطلاعات گوشی موبایل دزدیده شده از راه دور

ممکنه برای هر کسی اتفاق افتاده باشه که گوشی موبایل در حالت خاموش و یا سایلنت باشد و بخواهد آن را پیدا کند. در این مقاله می‌خواهیم آموزش بدهیم چگونه گوشی موبایل را بدون هیچ دغدغه‌ای سریع پیدا کنید یا اطلاعات گوشی دزدیده شده را از راه دور پاک کنید.

برای این کار مرورگر کروم را باز کرده و در قسمت URL، آدرس www.google.com/android/find را تایپ کنید. بعد از اینتر کردن، صفحه‌ای باز می‌شود پس از لاگین شدن و وارد کردن جیمیل، اسم گوشی فرد موردنظر را نشان می‌دهد و حتی روی نقشه نشان می‌دهد گوشی در کدام منطقه جغرافیایی قرار دارد.

پیداکردن-موبایل-از-راه-دور

این آموزش بسیار کاربردی است زیرا می‌توانید زمانی که گوشی دزدیده شده، اطلاعات موجود روی آن را پاک کرده یا اگر گوشی را کسی پیدا کرده است می‌توانید پیام با شماره تماس بدهید.

پیدا کردم گوشی موبایل سایلنت از راه دور


زمانی که گوشی سایلنت یا بی‌صدا هست، میخواهیم آهنگی بزند تا گوشی را که زیرمیز یا هرجای دیگری است پیدا کنیم.

در صفحه باز شده در این سایت و در قسمت چپ، گزینه ای به اسم Play Sound وجود دارد روی آن کلیک کنید. گوشی شروع به زنگ زدن می‌کند و تا ۵ دقیقه ادامه پیدا می‌کند تا گوشی را پیدا کنید.

پاک کردن اطلاعات گوشی دزدیده شده از راه دور


گاهی ممکن است در شرایطی باشید که می‌دانید گوشی موبایل دست شخصی هست یا کسی آن را پیدا کرده است ولی چون گوشی قفل دارد نمی‌تواند با شما تماس بگیرد.

برای حل این مسئله، در قسمت چپ صفحه، بعد از  play sound، گزینه Set up secure and erase وجود دارد روی آن کلیک کنید و در قسمت Message جمله یا عبارتی را تایپ کنید مثل: مریم هستم لطفا به من زنگ بزنید یا اینکه صاحب گوشی هستم لطفا به من زنگ بزنید و در قسمت phone number شماره تماس را وارد کنید.

بعد از فشار دادنSecure Device پیام روی صفحه موبایل نمایش داده می‌شود، شخصی که به گوشی دسترسی دارد با کلیک کردن روی دایره سبزرنگ به شماره داده شده تماس گرفته می‌شود. به این ترتیب در صورت گم شدن گوشی، می‌توانید پیامی ارسال کنید و تماس برقرار کنید.

در حالت بعدی ممکن است گوشی دزدیده شده هنوز روشن باشد و اینترنت آن فعال باشد، در این صورت ممکن است تمام اطلاعات، عکس و فیلم‌ها در دسترس باشد و مورد سواستفاده قرار بگیرد. به همین دلیل از گزینه Erase Device می‌توانید استفاده کنید. زمانی که روی این گزینه کلیک کنید، تمام اطلاعات موجود روی گوشی پاک می‌شوند و امنیت اطلاعات گوشی حفظ خواهد شد.

دراپ باکس Dropbox برای پیداکردن گوشی گمشده یا سرقت شده

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.