آمار ناامید کننده اندروید اوریو در بین اندرویدی ها

آمار ناامید کننده اندروید اوریو در بین اندرویدی ها

همانطور که می دانید اندروید سیستم عاملی است که گوگل برای تلفن های همراه هوشمند و همچنین تبلت ها و برخی دستگاه های دیگر ارائه می دهد. این سیستم عامل بر پایه ی هسته لینوکس طراحی شده و در مقایسه با سایر سیستم‌عامل‌ها بیشترین استفاده را دارد.

گوگل اخیرا در ماه دسامبر آخرین نمودار توزیع اندروید را منتشر کرده است و این آخرین آماری است که ما برای ۲۰۱۷ دریافت می کنیم. اما چیزی که منتشر شده تفاوت زیادی با آمار ماه های اخیر ندارد. ولی نکته قابل توجه آمار ناامید کننده اندروید Oreo است.

در این آمار ، Oreo 8.0 (حتی نسخه ۸٫۱ که اخیرا برای دستگاه های Nexus و Pixel منتشر شد) تنها ۰٫۵٪ از تمام ابزارهای Android را تشکیل می دهد. این میزان در ماه اکتبر ۰٫۲٪ بود، بنابراین در طی دو ماه گذشته ۰٫۳٪ افزایش داشته است. اما بر طبق پیش بینی ها این آمار در ماه ژانویه افزایش خواهد یافت به دلیل اینکه اکثر تلفن های هوشمندی که وارد بازار می شوند با اندروید oreo یا نسخه بتای آن عرضه می شوند.

آمار ناامید کننده اندروید اوریو در بین اندرویدی ها

اندروید Marshmallow هنوز هم در بسیاری از دستگاه ها استفاده می شود با توزیع ۲۹٫۷٪، پیشتاز این آمار است و بعد از آن اندروید Lollipop با ۲۶٫۳٪ رتبه دوم می باشد.

اندروید نوقا که یک سال از انتشار آن می گذرد، توانسته است سهم خود را با رشد ۵.۵ درصدی نسبت به ماه اکتبر، به ۲۳.۳ درصد برساند.

اندروید کیت ‌کت هم نسبت به ماه گذشته، سقوط داشته است. نسخه جیلی‌ بین نیز در ماه دسامبر، تنها روی ۵.۹ درصد از گوشی‏‌های اندرویدی اجرا شده؛ این در حالی است که در ماه نوامبر، سهم این اندروید ۶.۲ درصد بوده است.

با توجه به پروژه  Trebleگوگل، پیش‌بینی می‌شود که روند انتشار نسخه‌های جدید سیستم‌عامل اندروید برای گوشی‌های مجهز به این پلت‌فرم، سریع‌تر از گذشته باشد. باید صبر کرد و دید تلاش‌های گوگل برای به‌روزرسانی‌ دستگاه‌های مختلف در سال آینده، چه نتیجه‌ای خواهد داشت.

منبع

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.