آیا تلگرام فیلتر می شود ؟

شاید شما هم زمزمه های فیلترینگ تلگرام و اخبار ضد و نقیضی که در روز های اخیر منتشر شده است را شنیده باشید. اپلیکیشن تلگرام یکی از پر طرفدارترین نرم افزار های تلفن همراه است که در ایران نیز کاربران زیادی دارد. این پیام رسان امنیت ارتباط بسیار بالایی دارد و رابط کاربری آن نیز بسیار ساده و روان است، علاوه بر این امکانات خوبی نیز برای آن در نظر گرفته شده که می تواند نیاز افراد را از یک پیامرسان کامل برطرف نماید.

طبق اخبار منتشر شده از روسیه، تلگرام در روسیه فیلتر شد. این فیلترینگ پس از رد درخواست مسئولان آژانس ملی امنیت فدرال روسیه (FSB) از شرکت تلگرام بود، که از تلگرام خواسته بودند کلیدهای رمزنگاری را در اختیار آنها قرار دهند تا آنها بتوانند پیام ‌‌های کاربران را بخوانند تا بتوانند از حملات تروریستی در کشور جلوگیری کنند اما تلگرام این درخواست را رد کرده بود. پس از این یک دادگاه در روسیه روز جمعه درخواست دولت برای مسدود کردن پیام ‌رسان تلگرام در این کشور را پذیرفت.

فیلترینگ تلگرام به کجا رسید؟

کانال تلگرامی پایگاه اطلاع رسانی دفتر حفظ نشر و آثار «آیت الله خامنه‌ای» رهبر ایران در روز های اخیر فعالیتش را در تلگرام متوقف کرده است، همچنین اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهوری ایران نیز کانال تلگرامی اش را تعطیل کرد. آنطور که به نظر می رسد خروج مقامات رسمی ایران سه روز پیش از اول اردیبهشت ماه، نشانه هایی برای فیلترینگ تلگرام باشد.

زمان فیلتر تلگرام هنوز قطعا مشخص نیست ولی ابوالفضل ابوترابی عضو هیئت رئیسه فراکسیون ولایی مجلس گفته بود که تلگرام اول اردیبهشت ماه فیلتر خواهد شد.

آیا تلگرام فیلتر می شود ؟

تلگرام فیلتر می شود؟

سخنگوی وزارت ارتباطات به کاربران شبکه‌های اجتماعی اعلام کرد: کاربران به شایعاتی که در گروه ‌های اجتماعی مطرح می‌شود توجه نکنند برای اینکه این سخنان واقعیت ندارد. همچنین محمدحسین قربانی نماینده مجلس شورای اسلامی گفت: ما با قاطعیت می‌ توانیم بگوییم تاکنون هیچ تصمیمی برای فیلترینگ تلگرام گرفته نشده است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.