هشتگ چیست؟

0 59

هشتگ که با علامت # (مربع) نمایش داده می شود یک تگ اطلاعاتی است که در شبکه های اجتماعی مختلف استفاده می شود. این امکان به کاربران اجازه می دهد به راحتی پیام ها را با یک موضوع یا محتوای خاص پیدا کنند. هشتگ نوعی نشانه گذاری آسان و طبقه بندی غیر رسمی و عامیانه است که بدون نیاز به هیچ طبقه بندی رسمی یا زبان نشانه گذاری می تواند کاربران را به هدف خود برساند. این دسته بندی موضوعی خاص را در سطح جهانی جستجو می کند و فقط محدود به مکان یا دایره دوستان نیست.

چگونه هشتگ بسازیم؟

نحوه تعریف هشتگ به این صورت است که در ابتدا باید از علامت # در ابتدای کلمه کلیدی استفاده کرد. معمولا کلیدی ‌ترین کلمه مربوط به موضوع را با علامت هشتگ می گذارند تا پیدا کردن برای مخاطبین راحت تر باشد. در انتخاب هشتگ می ‌توانید از حروف، اعداد و علایم مجاز استفاده کنید که بین آنها فاصله ‌ای وجود ندارد. در صورت نیاز به جای کاراکتر فاصله از Underline یا همان زیرخط (_) استفاده کنید. رنگ هشتگ آبی است یعنی قابلیت کلیک شدن دارد.

هشتگ چیست؟

هشتگ توییتر

اولین بار هشتگ در شبکه اجتماعی توییتر استفاده شد. کریس مسینا اولین کسی بود که پیشنهاد استفاده از هشتگ را دارد:

How do you feel about using # (pound) for groups. As in #barcamp [msg]?

— Chris Messina, (“factoryjoe”), August 23, 2007

اما به طور رسمی اولین کسی که از هشتگ استفاده کرد، استو بوید بود که (Hash Tags = Twitter Groupings) را مورد استفاده قرار داد.

هشتگ در اینستاگرام

شاید بیشتر کاربران فضای مجازی اولین بار با واژه ی هشتگ در شبکه اجتماعی اینستاگرام آشنا شده باشند.

اولین کاربرد هشتگ در اینستاگرام کمک به جستجوی آسان کاربران و البته بالاتر بردن بازدید پست مورد نظر است. همچنین شما با هشتگ گذاری مشخص می کنید با چه انگیزه ‌ای عکس را قرار داده اید.

هشتگ بیشتر برای تبلیغات تجاری در اینستاگرام مورد استفاده قرار می گیرد به تازگی قابلیت فالو کردن هشتگ نیز به این شبکه اجتماعی اضافه شده است. شما با به روز کردن اپلیکیشن اینستاگرام می توانید از این امکان بهره ببرید.

هشتگ چیست؟

هشتگ در تلگرام

با توجه به حجم زیاد مطالب در کانال ها و گروه های مختلف در تلگرام، هشتگ در این شبکه اجتماعی به جستجوی سریع تر کاربران کمک فراوانی می کند. اگر در تلگرام کانال دارید در قسمت زیرین هر پست که ارسال می کنید یک علامت هشتگ بزنید و آن عنوانی را که می‌ خواهید بقیه با آن عنوان دنبال مطلب بگردند را اضافه کنید.

 

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.