گوگل اسیستنت و تشخیص بالا در لهجه

گوگل اسیستنت و تشخیص بالا در لهجه

امروزه شرکت های مختلفی هستند که برای خود دستیار هوشمند صوتی تدارک دیدند. از جمله آنها باید به گوگل اسیستنت، کورتانا مایکروسافت و سیری اپل اشاره داشت. البته در این میان الکسا آمازون نیز بسیار مطرح بوده و دست کمی از رقبا ندارد.

اما به نظر می رسد اگرچه شرکت ها تصمیم گرفتند دستیار هوشمند صوتی را طراحی کنند تا دست کمی از رقبا نداشته باشند اما همگی عملکرد یکسان و مشابه ای ندارند. شاید هدف از توسعه همگی آنها کمک به افراد در یافتن پاسخی به سوال باشد، اما این بدان معنا نیست تمام آنها عملکرد دقیق و بی نقصی دارند.

براساس گزارش ها و بررسی انجام گرفته، گوگل اسیستنت موفق شد بهترین عملکرد را در تشخیص لهجه داشته باشد. اما دیگر دستیارهای صوتی چون کورتانا و سیری عملکرد مناسبی داشته اما سیری اپل بهتر از کورتانا مایکروسافت است.

این نشان می دهد توسعه دهندگان گوگل تمام تلاش خود را داشته تا بهترین عملکرد در مقایسه با رقبا داشته باشند. البته در این میان الکسا آمازون ضعیف تر از باقی رقبا بوده و نتوانسته به امتیاز بالایی در تشخیص لهجه دست پیدا کند.

شرکت آمازون مدت زمان کوتاهی بوده که الکسا را در دسترس کاربرانش قرار داد از این رو باید با گذشت مدت زمان بیشتر این محصول را بهینه ساخته تا عملکرد بهتری از خود نشان دهد. گذشته از دستیارهای هوشمند صوتی مذکور، بیکسبی سامسونگ دیگر رقیب بوده و تاکنون عملکرد آن مشخص نشده و بنابراین باید منتظر ماند تا عملکرد این محصول سامسونگ آشکار شود.

در اخباری مرتبط گوگل طی Google I/O 2017 قابلیت های جدیدی را برای برنامه های خود معرفی کرده که همگی ویژگی های جالب توجهی محسوب می شوند. به هر حال باید به آمازون فرصت داد تا الکسا را بهبود بخشد و آن را با عملکرد و تشخیص لهجه بهتری در دسترس مخاطبان همیشگی قرار دهد.

منبع

مطالب مرتبط

نظر خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *