همکاری فیسبوک و سیلز فورس در زمینه تولید نرم‌افزار تجاری

همکاری فیسبوک و سیلز فورس در زمینه تولید نرم‌افزار تجاری

اطلاعاتی مبنی بر آن که سیلزفورس و فیس بوک همکاری جدیدی را آغاز کرده اند تا با شرکت‌های بزرگی همچون گوگل و مایکروسافت در زمینه تولید نرم‌افزار تجاری به رقابت بپردازند منتشر شده است.

طبق شنیده ها قرار است که جهت افزایش بهره‌وری اپلیکیشن Salesforce Quip، آن را با اپلیکیشن Facebook Workplace ادغام کنند. به این ترتیب نسخه‌ای از شبکه اجتماعی است که به‌طور خاص برای تجارت و کسب‌وکار مورد استفاده قرار می گیرد طراحی خواهد شد.

به نظر می رسد هدف از طراحی نرم‌افزار جدید، سهولت در اشتراک‌گذاری اسناد Quip در اپلیکیشن Workplace و همچنین مشاهده فهرستی از اسناد به اشتراک گذاشته شده است.

این همکاری اولین بار در ماه آوریل رونمایی شد و امروز نیز در حال توسعه است می تواند به این دو شرکت کمک کند تا به‌خوبی با نرم‌افزارهایی همچون مایکروسافت آفیس و جی سوئیت گوگل به رقابت بپردازند.

همچنین این مشارکت می تواند منافع دیگری نیز برای دو طرف همراه داشته باشد در واقع همکاری فیسبوک و سیلزفورس موجب باز شدن راه مشتریان هر یک از شرکت‌ها به دیگری می‌شود.

همکاری فیسبوک و سیلز فورس در زمینه تولید نرم‌افزار تجاری

اپلیکیشن Quip با نرم‌افزار بازاریابی و مدیریت مشتریان سیلزفورس هم اکنون یکپارچه‌سازی شده و با توجه به اینکه اشتراک‌گذاری اسناد Quip در نرم‌افزار Workplace راحت‌تر صورت می گیرد، می‌تواند عامل موثری بر جذب کاربران سیلزفورس به سمت سرویس فیسبوک باشد.

از آن طرف نیز کاربران Workplace نیز به راحتی در دنیای سیلزفورس به گشت‌و‌گذار پرداخته و کارهای خود را به‌راحتی انجام می‌دهند.

این نوع از مشارکت یا فروش دو طرفه برای آینده هر دو نرم‌افزار Quip و Workplace بسیار مهم و حیاتی خواهد بود.

شرکت سیلزفورس اپلیکیشن Quip را پارسال با قیمتی حدود ۷۵۰ میلیون دلار خرید. در همان زمان برت تیلور که توسعه‌دهنده نرم‌افزار Quip بود و زمانی کارمند اصلی حوزه فن‌آوری فیسبوک محسوب می‌شد، اظهار داشت که این معامله سود کلانی از طریق فروش به شرکت‌های تجاری به ارمغان خواهد آورد.

بازار کسب و کار برای شخص یا سازمان جدیدی که هیچ حمایتی از سوی سازمان‌های مهم و بزرگی همچون سیلزفورس نمی‌شوند، می‌تواند بسیار پیچیده باشد؛ زیرا معمولا کسب و کارها تمایل بیش‌تری به شراکت با شرکای ثابت دارند. این موضوع دقیقا همان عاملی است که مایکروسافت آفیس را به محلی استاندارد برای تجارت تبدیل کرده؛ چرا که امن است و انتخابی شناخته‌شده برای خرید محسوب می‌شود.

همکاری با سیلزفورس می‌تواند موقعیت آشنایی با شرکت‌های تجاری بسیاری را برای Workplace به همراه داشته باشد.

 

 

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.