iTunes (آیتونز) و آموزش اتصال آیفون، آیپد و ipod به کامپیوتر

برای اتصال آیفون به کامپیوتر می‌توانید daily wireless sync را تنظیم کنید که به آن iTunes Wi-Fi Sync گفته می‌شود یا می‌توانید آیفون را با کابل USB به کامپیوتر متصل کنید و ویژگی iTunes Sync را اجرا کنید.

iTunes در هر دو نسخه Mac و Windows موجود است. قبل از استفاده از iTunes برای همگام‌سازی محتوا با دستگاه iOS یا iPadOS، برای نگه داشتن محتوا در فضای ابری، از iCloud ، Apple Music یا سرویس‌های مشابه استفاده کنید. به این ترتیب، وقتی به کامپیوتر خود دسترسی ندارید، می‌توانید از موسیقی، عکس‌ها و موارد دیگر استفاده کنید.

آنچه می‌توانید با iTunes همگام‌سازی کنید


 • آلبوم‌ها، آهنگ‌ها، لیست پخش، فیلم‌ها، نمایش‌های تلویزیونی، پادکست‌ها و کتاب‌های صوتی.
 • عکس و فیلم.
 • مخاطبین و تقویم‌ها

همگام‌سازی یا حذف محتوا با استفاده از iTunes


 • iTunes را باز کرده و دستگاه خود را با کابل USB به رایانه متصل کنید.
 • بر روی نماد device در گوشه سمت چپ بالای پنجره iTunes کلیک کنید. اگر نماد را ندیدید ، بدانید که چه کاری انجام دهید
 • از لیست زیر تنظیمات در سمت چپ پنجره iTunes ، بر روی نوع محتوایی که می‌خواهید همگام‌سازی یا حذف شود کلیک کنید. برای فعال کردن همگام‌سازی برای یک نوع محتوا، کادر کنار Sync را انتخاب کنید.
 • کادر کنار هر موردی را که می‌خواهید همگام‌سازی کنید، انتخاب کنید.
 • روی دکمه Apply در گوشه پایین سمت راست پنجره کلیک کنید. اگر همگام‌سازی به طور خودکار شروع نمی شود‌، روی دکمه Sync کلیک کنید.

* دستگاه را همزمان فقط می‌توانید با یک کتابخانه iTunes همگام‌سازی کنید. اگر پیامی را می‌بینید که دستگاه شما با یک کتابخانه iTunes دیگری همگام شده است، دستگاه شما قبلاً به رایانه دیگری وصل شده است. اگر پیام ” Erase and Sync” را کلیک کنید، تمام محتوای نوع انتخاب شده در دستگاه شما پاک می‌شود و محتوای آن از این کامپیوتر جایگزین می‌شود.

همگام‌سازی-یا-حذف-محتوا-با-استفاده-از-iTunes

محتوای آیفون را با استفاده از Wi-Fi همگام‌سازی کنید


 • پس از تنظیم همگام‌سازی با iTunes با استفاده از USB، می‌توانید iTunes را تنظیم کنید تا به جای USB، با Wi-Fi در دستگاه خود همگام‌سازی کنید.
 • دستگاه خود را با کابل USB به رایانه متصل کنید، سپس iTunes را باز کنید و device را انتخاب کنید.
 • Summary را در سمت چپ پنجره iTunes کلیک کنید.
 • “Sync with this [device] over Wi-Fi” را انتخاب کنید.
 • روی Apply کلیک کنید.

وقتی کامپیوتر و دستگاه در همان شبکه Wi-Fi قرار دارند، دستگاه در iTunes ظاهر می‌شود. دستگاه هر زمان که به برق وصل شود به طور خودکار همگام می‌شود و iTunes روی کامپیوتر باز است.

Sync only checked songs and videos: فقط آهنگ‌ها و ویدیوهایی که به طور دستی بررسی می‌کنید همگام‌سازی می‌شوند. اگر یک لیست پخش را حاوی آهنگ‌های بدون علامت همگام‌سازی کنید، آهنگ‌های بررسی نشده در همگام‌سازی قرار نمی‌گیرند. این به معنی عبور از کتابخانه iTunes و انتخاب همه آهنگ‌ها و فیلم‌های ذخیره شده در کامپیوتر به صورت دستی است.

Prefer standard definition videos: فیلم‌های با کیفیت استاندارد حافظه کمتری نسبت به فیلم‌های با کیفیت بالا دارند، بنابراین ممکن است بخواهید فیلم‌های SD را با آیفون همگام کنید.

آهنگهای با نرخ بیت بالاتر را به ۱۲۸/۱۹۲/۲۵۶ kbps تبدیل کنید: iTunes بطور خودکار فایل‌های صوتی کوچکتر ایجاد می‌کند‌، بنابراین می‌توانید موسیقی بیشتری روی آیفون قرار دهید.

Manually manage music and videos: اگر می‌خواهید موسیقی یا فیلم‌های ذخیره شده در آیفون را محدود کنید، این ممکن است گزینه مناسبی برای انتخاب باشد.

Reset Warnings: اگر در گذشته از iTunes خواسته اید جلوی خرید و دانلود هشدارها را بگیرد، و الان می‌خواهید این هشدارها را دوباره ببینید این گزینه را انتخاب کنید.

دکمه Configure Accessibility: برای روشن کردن عملکردهای مختلف دسترسی جهانی مانند VoiceOver و Speak Auto-Text روی این دکمه کلیک کنید.

باز کردن گوشی آیفون قفل شده بدون پسورد یا رمز عبور

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.