آموزش استفاده از کنترل سنتر جدید در iOS11

آموزش استفاده از کنترل سنتر جدید در iOS11

با iOS 11 شرکت اپل ویژگی های جدیدی را به بخش کنترل سنتر افزود تا تجربه کاربری جدیدی را برای کاربران خود رقم زند. ما ابتدا در iOS 7 بود که شاهد تجدید ساختار کنترل سنتر بودیم و حال نوبت به نسخه ۱۱ یعنی iOS 11 رسیده تا کنترل سنتر بازطراحی شده توسط اپل جالب توجه باشد.

در iOS 11 شرکت اپل یک صفحه کنترل سنتر جدیدی به کار گرفته که شامل ویجت های قابل ارتقا و تنظیم کنترل هایی می شود. این بدان معناست که خبری از کلیدهای همیشگی در کنترل سنتر نبوده و اپل سعی کرده ویژگی های قابلی را برای آن در نظر گرفته تا تجربه بهتری به ارمغان آورد.

اگر شما نمی دانید که چگونه می توان AirDrop را غیرفعال، Night Shift را فعال، خروجی AirPlay را تغییر و برخی کارهای دیگر انجام دهید، بهتر است با این مقاله همراه باشید. سعی شده در این مقاله راهنمایی های لازمی داده شود تا بتوانید به شکل بهتری از کنترل سنتر استفاده کنید.

ویجت جدید قابل ارتقا

کنترل سنتر جدید iOS 11 براساس کانسپتی از ویجت های قابل ارتقا ایجاد شده است. ویجت ها قابل ارتقا هستند که می توان با گزینه های بیشتر تنظیمات خاصی انجام داد. کنترل ها به صورت تک کلید می توانند اقدامات خاصی را انجام دهند و شما با فشار طولانی یا  ۳D Touch موجب پدیدار شدن گزینه های متنی شوید.

جابجایی ویجت

اولین چیزی که در کنترل سنتر جدید به چشم می آید، نواری در بالای صفحه بوده که از همان ابتدا iOS 11 را به ویجتی تبدیل می کند. در قسمت بالا سمت چپ شما چهار گزینه در اختیار دارید. از جمله آن باید به حالت هواپیما، بلوتوث، تلفن همراه و وای فای اشاره داشت. روی تب ضربه بزنید و می توانید به وسیله آن ویژگی را فعال یا غیرفعال سازید.

سعی کنید با ۳D Touch و یا مدت زمان طولانی فشار دادن موجب گسترش ویجت شوید. اینجا زمانی است که ویژگی AirDrop را پیدا خواهید کرد. با ضربه زدن روی AirDrop از طریق آن می توانید تماس و برخی دیگر را تغییر دهید. آخرین جابجایی در iOS 11 مربوط به Hotspot شخصی می شود. روی آن ضربه بزنید تا سریعا قابلیت اتصال به اینترنت را فعال کنید.

ویجت موسیقی

در سمت راست بالا شما شاهد ویجت موسیقی خواهید بود. شما یک توضیح چرخشی کوتاهی هستید که در حال پخش پدیدار می شود. کلیدی برای پخش/مکث، قبلی و بعدی نیز در کار است. ۳D Touch را لمس کنید و حالت expanded یا گسترش یافته را ضربه بزنید. در اینجا شما می توانید به دنبال مسیر و تغییر حجم باشید. در قسمت بالا کنار عنوان آیکون جدید AirDrop را می یابید با ضربه زدن روی آن لیستی از تمامی خروجی های صوتی را پیدا خواهید کرد.

روی خروجی دیگر ضربه بزنید تا موجب تغییر آن شوید.

اگر شما اغلب بین خروجی ها از اسپیکر آیفون تا AirDrop به اپل تی وی منتقل می شوید، سه بار برای رسیدن به این مرحله می توانید عمل کنید. بنابراین اپل میان بری پنهان را اضافه کرده که با مراجعه به کنترل سنتر قابل مشاهده است. هنگامی که شما برای اولین بار در کنترل سنتر به کش رفتن می پردازید، مشاهده خواهید کرد که آیکون رادار در گوشه سمت راست بالا ویجت موسیقی تا حدودی تغییر پیدا کرده است. بر روی آن ضربه بزنید تا مستقیما به منو AirDrop هدایت شوید.

iOS 11

ویجت اصلی

در iOS 10 لوازم جانبی HomeKit یک پنل کامل است. در iOS 11 آن را به عنوان کنترل نشان می دهد کافی است روی صفحه کنترل ضربه بزنید تا آن را گسترش دهید. در اینجا همه کلیدهای موجود، روی تمامی دستگاه های مورد علاقه شما موجود و قابل مشاهده است.

لغزنده ای برای روشنایی و حجم

شرکت اپل لغزنده ای برای تغییر حجم صدا و روشنایی طراحی کرده که ویژگی جدیدی محسوب می شود. به جای لغزنده کوچک افقی، آنها در حال حاضر بزرگ شدند و در حالت عمودی قرار گرفتند.آنها شاید در نگاه نخست عجیب و غریب به نظر برسند، اما به طرز شگفت انگیزی کاربری آسانی پیدا کرده و به راحتی دردسترس هستند. کافی است انگشت خود را روی لغزنده قرار دهید تا حجم صدا یا روشنایی را تغییر دهید و روی حالتی موردنظر خودتان قرار دهید. ۳D Touch روی یک نوار لغزنده برای ساخت یک صفحه نمایش کامل مناسب است.

اکنون می توان با کنترل و دقت بیشتری تنظیمات روشنایی و صدا را انجام دهید. همچنین هنگامی که ۳D Touch را با نوار لغزنده لمس می کنید مشاهده خواهید کرد که Night Shift تغییر کرده و تنها به شکل کشویی پنهان می شود. درست در کنار نوار لغزنده، شما می توانید ضامن حالت غیرتداخل، قفل عمودی و ویژگی Screen Mirroring را تغییر دهید.

همه چیز در زیر قابل برنامه ریزی است

چهار ضلعی که در قسمت پایین قرار دارد، برای چراغ قوه، تایمر، ماشین حساب و دوربین مورد استفاده قرار می گیرد. ۳D Touch در کنترل گزینه های متنی را به نمایش درمی آورد. این قسمت کاملا برای افراد قابل تنظیم طراحی شده است. نه تنها شما می توانید چهار دسته بالا را حذف کنید، در واقع می توانید کنترل های بیشتری را در اینجا اضافه کنید. بعضی از آنها قابلیت های جدیدی را مانند یک ریموت کامل اپل تی وی و یک ضبط صفحه نمایش به کار گرفته می شود.

اجازه دهید برخی از کنترل های اضافی را فعال سازیم.

 1. ابتدا به بخش Settings رفته و روی گزینه Control Center لمس کنید.
 2. به تب Customize Controls مراجعه کنید.
 3. اکنون لیستی از گزینه های فعال و دردسترس را مشاهده خواهید کرد. اگر شما تا به حال ویجت Today View را سفارشی کردید قطعا با این رابط کاربری آشنایی دارید.
 4. کنترل را برای اضافه کردن به کنترل سنتر پیدا کنید. سپس دو کلید سبز و next را لمس کنید.

در این قسمت برخی کنترل های موردنظری که باید فعال شود را مشاهده می کنید:

 • Low Power Mode: برای افزایش عمر باتری آیفون  و قادر نیستید صدای ضبط سریع را بشنوید.
 • Magnifier: یک میان بر برای فعال کردن حالت ذره بین برای دوربین .
 • Notes: یک چک لیست یا یک یادداشت جدید از کنترل سنتر ایجاد کنید.
 • Screen Recording: ویژگی جدیدی که هر چیزی روی صفحه نمایش است را ضبط می کند و ویدئوها به شکل خودکار در برنامه Photos ذخیره می شوند.
 • Apple TV Remote: یک ریموت کنترل کامل برای اپل تی وی.
 • Voice Memos: به سرعت یادداشت صوتی را ضبط کنید.

کنترل سنتر آیپد کجاست؟

در آیپد کافیست صفحه را به سمت پایین کشیده تا سیستم عامل iOS 11 آن داک جدیدی را نشان دهد. کنترل سنتر همچنان وجود داشته اما با App Switcher یکپارچه شده است. شما باید حرکت را تا زمانی که به وسط صفحه برسید ادامه دهید. در اینجا در قسمت راست کنترل سنتر جدیدی پیدا می کنید و همه چیز آن دقیقا مشابه آیفون بوده و شامل کنترل های قابل تنظیمی می شود.

منبع

1 نظر
 1. فائزه می گوید

  جالب بووود

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.