دفاعیه کمپانی مایکروسافت از ویندوز ۱۰ اس

دفاعیه کمپانی مایکروسافت از ویندوز ۱۰ اس

بی شک تا به امروز شناختی از ویندوز ۱۰ اس مایکروسافت پیدا کرده اید و تعاریفی از آن به گوش شما خورده است،می دانیم که،شرکت مایکروسافت در کنفرانس Microsoft EDU محصول جدید خود را با نام ویندوز ۱۰ اس معرفی کرد.این ویندوز در واقع پاسخ مایکروسافت به سیستم عامل کروم است تا ویندوز را برای دستگاه‌های رده پایین بخصوص برای مؤسسات آموزشی و کاربرانی مانند دانش‌آموزان بهینه‌سازی کند.

شایان ذکر است که،بازار هدف مایکروسافت با ارائه این ویندوز مراکز آموزشی می باشد و قصد دارد با همکاری شرکای تجاری خود، دستگاه‌های مختلفی را بر اساس این سیستم عامل به بازار معرفی کند. مایکروسافت اعلام کرده، سیستم عامل Windows 10 S برای تمام مدارسی که اکنون از کامپیوترهای مبتنی بر ویندوز ۱۰ پرو استفاده می‌کنند، رایگان ارائه خواهد شد.

“تری میرسون”، مدیر ارشد واحد ویندوز مایکروسافت می‌گوید: “هر چیزی که در ویندوز ۱۰ اس اجرا می‌شود، از فروشگاه ویندوز دانلود می‌شود.” البته این به معنی اجرا نشدن برنامه های دسکتاپ روی این ویندوز نیست؛ اما این نرم افزارها باید در فروشگاه ویندوز وجود داشته باشند. “رایان گاوین”، مدیر عمومی سرفیس در مایکروسافت، در مصاحبه‌ای که انجام داد، گفت اگرچه ویندوز ۱۰ اس محدودیت‌هایی دارد؛ اما این نسخه از سیستم‌عامل دسکتاپ مایکروسافت برای محیط‌ها و افراد خاصی طراحی شده است که از جمله می‌توان به مدارس و کاربران تازه‌کار حوزه‌ی تکنولوژی اشاره کرد. وی همچنین اشاره کرد که ویندوز ۱۰ اس واقعا سرعت بیشتری دارد و عمر باتری دستگاه را هم بهبود می‌بخشد.

 

دفاعیه کمپانی مایکروسافت از ویندوز 10 اس

اگر امکانات وقابلیت های این ویندوز جدید را کنار بگذاریم،باید عنوان کرد کرد که،بسیاری از کاربران به دلیل محدودیت‌های سیستم‌عامل ویندوز ۱۰ اس به کمپانی مایکروسافت ایراداتی وارد کرده‌اند. مایکروسافت در مصاحبه‌ی اخیر خود اعلام کرده که محدودیت‌های ویندوز ۱۰ اس دلایلی دارد.مایکروسافت ماه گذشته از سرفیس لپ‌تاپ جدید خود رونمایی کرد. این دستگاه از طراحی بسیار زیبایی با پارچه‌ی آلکانترا بهره می‌برد و صفحه‌نمایش آن هم بسیار باکیفیت است؛ اما مهم‌ترین ویژگی این لپ‌تاپ‌ این است که به‌طور پیش‌فرض سیستم‌عامل ویندوز ۱۰ اس را اجرا می‌کند. این سیستم‌عامل در واقع نسخه‌ی محدودشده‌ی ویندوز ۱۰ است و شاید مهم‌ترین ویژگی آن، محدود شدن کاربران به نصب اپلیکیشن‌های منتشرشده در فروشگاه ویندوز استور است.

مایکروسافت و گاوین می‌گویند این محدودیت‌ها در واقع مشکلی برای کاربر ایجاد نمی‌کند. گاوین اشاره کرد که دلیل مایکروسافت برای ساخت یک رایانه با یک سیستم‌عامل محدودشده، این است که ساخت چنین محصولی در اصل درخواست مشتریان کمپانی بوده است. همچنین باید اشاره کنیم کاربرانی که به هر دلیل نمی‌خواهند از ویندوز ۱۰ اس استفاده کنند، می‌توانند دستگاه خود را به‌طور رایگان به ویندوز ۱۰ پرو به‌روزرسانی کنند.

حال شما تا چه حد با این سیستم عامل کار کرده اید؟ وتا چه حد از آن اطلاعات دارید؟

 

منبع

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.