آموزش تغییر رمز مودم وایرلس

نحوه تغییر رمز مودم وای فای

این روز ها با زیاد شدن برنامه های مختلف هک مودم و وای فای لزوم استفاده از پس ورد برای استفاده از اینترنت امن بسیار مهم است. بعد از رمز گذاری بسیاری از افراد با چک کردن حجم اینترنت خود متوجه می شوند دستگاه های دیگر از حجم آن ها استفاده می کنند و به دنبال تغییر رمز وای فای خود هستند . در ابتدا باید گفت برای حفظ امنیت شبکه وای فای باید از رمز یا پس ورد های امن برای روتر ها یا مودم های وای فای استفاده کرد تا کسی نتواند آن را هک کند. اما اگر با وجود پس ورد امن و قوی باز هم حجم اینترنتی شما به سرقت رفت باید به سراغ تغییر رمز مودم بروید.

تغییر رمز در همه ی انواع مودم ها از جمله D-link، Tp-link، Zyxel و… همه به یک نحو انجام می گیرد. برخی افراد تصور می کنند رمز گذاری برای مودم فقط در زمان کانفیگ مودم امکان پذیر است که این باور غلط است، شما در هر زمان می توانید رمز مودم خود را تغییر دهید.

سیستم عامل های مختلفی که ما به صورت روز مره از آن ها استفاده می کنیم، امنیت کافی ندارند و خیلی راحت هکرها قادرند به سیستم های رایانه ای مختلف نفوذ کنند. به همین دلیل بهتر است در فواصل زمانی مختلف رمز را تغییر دهیم تا حداقل کار برای هکر ها سخت تر باشد.

آموزش تغییر رمز مودم وایرلس

اما برای این کار باید آموزش تغییر رمز وای فای را مطالعه کنید:

نحوه تغییر رمز وای فای در لپتاپ، گوشی هوشمند یا هر سیستم دیگری به یک صورت است و اصلا کار سختی نیست.

مرورگر اینترنتی ترجیحا فایرفاکس یا کروم را باز کنید.

آدرس صفحه تنظیمات مودم خود را باز کنید : ۱۹۲٫۱۶۸٫۱٫۱

نام کاربری و رمز عبور خود را وارد کنید.

گزینه ای به اسم Network را انتخاب کنید و از منوی کشویی باز شده گزینه ی Wireless یا WiFi یا WLAN را پیدا کنید و به قسمت Security آن را باز کنید. و گزینه ی Password را باز کنید و کلمه ی دلخواه را برای آن انتخاب کنید.

در پایان همه ی تغییرات انجام شده را ذخیره کنید. به خاطر داشته باشید در این زمان اگر با هر گجت خود به وسیله ی وای فای به روتر یا مودم خود متصل بودید اتصال شما قطع می شود و باید دوباره با رمز جدید به وای فای متصل شوید.

 

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code