ارتقای سرفیس پرو ۴ توسط کمپانی مایکروسافت

معرفی لپتاپ های مبتنی بر ویندوز 10 اس با قیمت های اقتصادی

ارتقای سرفیس پرو ۴  توسط کمپانی مایکروسافت

مایکروسافت ارتقای نسخه ی به روز شده ی سرفیس پرو ۴ را تایید کرد و همچنین اعلام کرد که این نسخه حتی زود تر از موعد اعلام شده ی قبلی معرفی خواهد شد.

ارتقای سرفیس پرو 4 توسط کمپانی مایکروسافت

قبل از این انتظار می رفت که این کمپانی اواخر سال ۲۰۱۶ از سرفیس پرو ۵ و سرفیس بوک ۲ رونمایی کند؛ ولی بعدا اعلام شد این رونمایی به بهار ۲۰۱۷ موکول شده تا ردموندی‌ها فرصت بیشتری برای تکمیل محصولات خود و قابلیت‌های جدید آن‌ها داشته باشند.

 

مایکروسافت چند روز پیش در جریان کنفرانس Microsoft EDU از سرفیس لپ‌تاپ رونمایی کرد و با این اوصاف معرفی نسل جدید سرفیس پرو ۴ و سرفیس بوک به پاییز ۲۰۱۷ موکول شد.

 

با این وجود یوسف مهدی، نایب رییس اجرایی مایکروسافت در مصاحبه‌ای با بلومبرگ تشریح کرده است که نسخه‌ی جدید سرفیس پرو ۴ زود از آنچه فکر می‌کنید معرفی خواهد شد، اما به زمان مشخصی اشاره نکرده است.

 

یوسف مهدی اعلام کرده است:

 

ما در بخش محصولات سرفیس به دنبال ارائه‌ی نسل جدیدی از سیستم‌های پردازشی هستیم و می‌بینید که در این بخش دستگاه‌هایی چون سرفیس بوک، سرفیس استودیو و حتی سرفیس پرو را داریم. در ادامه چیزی که می‌خواهیم این است که با همکاری کمپانی های اچ‌پی، دل و لنوو اکوسیستم ویندوز ارتقا پیدا کند. اگر به سال گذشته نگاه کنید، سهم ما در بخش‌های مهم رشد کرده است؛ چرا که در بخش محصولاتی چون سرفیس، پیشرو بوده‌ایم. پایان سال گذشته شاهد رقابت قیمتی بیشتر در بین تولیدکنندگان بودیم. امروز نیز سرفیس لپ‌تاپ محصول جدیدی از این بخش است و به زودی می‌توانیم آپدیت جدیدی از سرفیس پرو ۴ را ببینیم.

 

از آنجایی که یوسف عبارت an update to Surface Pro 4 را گفته است، شاید مایکروسافت برنامه‌ای برای عرضه‌ی نسل جدیدی از این محصول نداشته باشد و باید منتظر نسخه‌‌ی جدیدی از سرفیس پرو ۴ باشیم که نمونه‌ی بهینه شده نسبت به نسل قبلی است. انتظار می‌رود در این دستگاه از پردازنده‌های کبی‌لیک، پردازنده‌ی گرافیکی ارتقا یافته و نمایشگر ۴K استفاده شود. مایکروسافت سال گذشته برای سرفیس بوک نیز از همین استراتژی بهره گرفت تا بتواند برای معرفی نسل دوم این محصول فرصت بیشتری داشته باشد.

 

کنفرانس BUILD رویداد بعدی ردموندی‌ها است و با توجه به محوریت نرم‌افزار در این برنامه، بعید به نظر می‌رسد مدل جدیدی از محصولات سرفیس در این مراسم معرفی شود. قرار است روز ۲۳ می (۲ خرداد) رویداد دیگری در شانگهای چین برگزار شود که فرصت خوبی برای معرفی محصول جدید مایکروسافت به شمار می‌رود. البته هنوز رونمایی دستگاه جدیدی از سری سرفیس تایید نشده است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.