انواع وب سایت

انواع سایت

هنگامی که شما درخواست سفارش وب سایت را به شرکت های طراحی و برنامه نویسی ارائه می دهید، از شما درباره نوع وب سایتی را که به آن نیاز دارید پرسیده می شود. به طور معمول یک وب سایت تحت یکی از دسته های گسترده زیر قرار دارد:

وب سایت بروشور غیر قابل ویرایش (تحت عنوان سایت های استاتیک شناخته می شوند).
وب سایت بروشور قابل ویرایش (نیاز به یک سیستم مدیریت محتوا برای ویرایش).
وب سایت قابل ویرایش، پویا، با مشارکت بیشتر کاربران و مدیریت از طریق یک سیستم مدیریت محتوا.
وب سایت تجارت الکترونیک – یکپارچه با یک دروازه پرداخت مانند پی پال، نوار خط یا بانک

این که شما کدام یک از انواع سایت ها را انتخاب کنید، همگی بستگی به انتظارات شما از سایت دارد. به عنوان مثال برخی سایت هایی نیاز دارند که تنها کاربر خواننده باشد و رابطه فقط یک طرفه باشد. در این گونه موارد سایت های استاتیک و یک طرفه مناسب شما می باشد. در دنیای ایده آل، هیچ یک از وب سایت ها نباید کاملا استاتیک باشند.

انواع وب سایت

  • سایت های شرکتی

سایت های شرکتی در واقع یک کاتالوگ آنلاین است که قسمتی از سایت را از تاریخچه شرکت، لوگو، اطلاعات تماس و لیست امکانات را شامل می شود. در یک سایت شرکتی می توان از ۱ تا ۱۰ محصول را به فروش رساند.

  • سایت های شخصی

برای ساخت یک سایت شخصی و مدیریت آن بهتر است از CMS وردپرس استفاده کرد. در این گونه از سایت ها فقط اطلاعات فردی و راه های ارتباطی گذاشته می شود. درواقع شامل بیوگرافی، اخبار و اطلاعیه شخص خاص استفاده می شود.

  • سایت های سازمانی یا پورتالی

این قبیل از سایت ها برای یک اداره و یا یک ارگان خاص نظیر دولت یا حکومت استفاده می شود

  • سایت های فروشگاهی

برای مدیریا و ساخت یک سایت فروشگاهی بهتر است که از CMS اپن کارت استفاده کنید. این نوع از سایت ها برای فروش بیش از ۱۰ جنس توصیه می شود.

  • سایت های خبری

به دو دسته سایت های خبری تحلیلی و خبرگذاری تقسیم بندی می شود.

سایت های خدماتی ( همانند سایت های دیوار، شیپور و نیازمندی ها )

یک سیستم مدیریت محتوا (CMS) یک ابزار مبتنی بر وب است که اجازه دسترسی هر کاربر مجاز به ویرایش وب سایت را می دهد. ایده پشت CMS این است که تعمیر و نگهداری روزانه توسط مشتری انجام می شود که به طور معمول هیچ تجربه قبلی در برنامه نویسی وب و کدنویسی ندارد

اکثر CMS ها محتوای صفحه وب را در یک جدول پایگاه داده ذخیره می کنند و آن به این معنی  است که داده ها قابل جستجو هستند و می توانند متا داده های متفاوتی را به آن اضافه کنند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.