تفاوت بین حملات فیشینگ و فارمینگ

تفاوت فیشینگ و فارمینگ

فیشینگ و فیدینگ دو روش متفاوت هستند که هکرها تلاش می کنند تا کاربران را از طریق اینترنت دستکاری کنند. فیشینگ شامل گرفتن یک کاربر برای وارد کردن اطلاعات شخصی از طریق یک وب سایت جعلی است. Pharming شامل اصلاح نوشته های DNS است، که باعث می شود کاربران به وب سایت های غلط هدایت شوند، زمانی که آنها از یک آدرس وب خاص بازدید می کنند.

تفاوت بین حملات فیشینگ و فارمینگ

برای اطلاعات دقیق در مورد فیشینگ و فیدینگ، تعاریف را مشاهده کنید:

تعریف فیشینگ

فیشینگ تلاش می کند اطلاعات شخصی شما را سرقت کند. آنها ایمیل هایی را ارسال می کنند که ظاهرا از وبسایت های قانونی مانند eBay، PayPal یا سایر موسسات بانکی می آیند. ایمیل ها حاکی از آن است که اطلاعات شما باید به روز شود یا اعتبار یابد و از شما بخواهید که نام کاربری و رمز عبور خود را وارد کنید پس از کلیک کردن روی لینک موجود در ایمیل. برخی از ایمیل ها از شما می خواهند اطلاعات بیشتری را وارد کنید، مانند نام کامل، آدرس، شماره تلفن، شماره امنیت اجتماعی و شماره کارت اعتباری. با این حال، حتی اگر بازدید وب سایت دروغین و فقط نام کاربری و رمز عبور خود را وارد کنید فیشینگ ممکن است قادر به دسترسی به اطلاعات بیشتر تنها با وارد شدن به حساب کاربری داشته باشد.

تفاوت بین حملات فیشینگ و فارمینگ

فیشینگ یک بازی متداول است که ناظران از جمع آوری اطلاعات شخصی از کاربران بی نظیر استفاده می کنند. ایمیل های نادرست اغلب به طور شگفت انگیزی مشروع هستند و حتی صفحات وب که از شما خواسته می شود اطلاعات خود را وارد کنید ممکن است واقعی باشند. با این حال، URL در فیلد آدرس می تواند به شما بگوید که صفحه ای که به شما هدایت شده است معتبر باشد یا نه. به عنوان مثال، اگر شما از یک صفحه وب در eBay بازدید می کنید، آخرین بخش نام دامنه باید با “ebay.com” به پایان برسد. بنابراین، “http://www.ebay.com” و “http://cgi3.ebay.com” آدرسهای اینترنتی معتبر هستند، اما “http://www.ebay.validate-info.com” و “http: //ebay.login123.com “آدرس های اشتباه هستند که ممکن است توسط فیشرها مورد استفاده قرار گیرد. اگر نشانی اینترنتی حاوی یک آدرس IP، مانند ۱۲٫۳۰٫۲۲۹٫۱۰۷ باشد، به جای نام دامنه، تقریبا می توانید مطمئن باشید که کسی در حال تلاش برای اطلاعات شخصی شما است.

تفاوت بین حملات فیشینگ وفارمینگ

فارمینگ  Pharming

Pharming یکی دیگر از راه های هکرها تلاش برای دستکاری اطلاعات کاربران در اینترنت است. در حالی که فیشینگ تلاش می کند اطلاعات شخصی را از طریق بازدید از وب سایت های جعلی پیدا کند، Pharming کاربران را به وب سایت های دروغین بدون آنکه اطلاعی داشته باشند می برد.

در حالی که یک وب سایت معمولی با استفاده از نام دامنه برای آدرس، محل واقعی را با یک آدرس IP تعیین می کند. وقتی یک کاربر یک نام دامنه را به قسمت آدرس مرورگر وب خود وارد می کند و نام دامنه را از طریق یک سرور DNS به یک آدرس IP ترجمه می کند. مرورگر وب پس از آن به این آدرس IP متصل می شود و داده های صفحه وب را بارگیری می کند. پس از اینکه یک کاربر از یک وب سایت خاص دیدن کرد، ورود DNS برای آن سایت اغلب بر روی کامپیوتر کاربر در حافظه DNS ذخیره می شود.

یکی از راه هایی که در فیدینگ انجام می شود این است که از طریق یک ویروس  که در سیستم کاربر است وارد آن می شود. این کار با تغییر نوشته های DNS یا فایل های میزبان انجام می شود. به عنوان مثال، به جای داشتن آدرس IP 17.254.3.183 به آدرس www.apple.com، ممکن است به وب سایت دیگری که توسط هکر تعیین شده است، هدایت شود. دارنده همچنین می تواند کل سرورهای DNS  ذهدایت می شود. خوشبختانه، بیشتر سرورهای DNS دارای ویژگی های امنیتی برای محافظت از آنها در برابر چنین حملاتی هستند. با این حال، آنها لزوما ایمنی نیستند، زیرا هکرها همچنان به دنبال راهی برای دستر۵۲۰/۵۰۰۰

در حالی که Pharming به عنوان کلاهبرداری های فیشینگ رایج نیست، می تواند بر روی تعداد زیادی از مردم تاثیر بگذارد. اگر شما از یک وب سایت خاص بازدید کنید و به نظر می رسد که از آنچه که شما انتظار داشتید، به طور قابل توجهی متفاوت است، ممکن است شما قربانی  شوید. کامپیوتر خود را برای تنظیمات مجدد DNS Restart کنید. با اجرای یک برنامه آنتی ویروس بر روی کامپیوترسعی به اتصال به وب سایت کنید. اگر وب سایت هنوز عجیب و غریب به نظر می رسد، با ISP خود تماس بگیرید و به آنها اطلاع دهید که سرور DNS ممکن است مورد حمله باشد.

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.