تفاوت هتل و متل

تفاوت امکانات هتل و متل

سفر در لغت به معنی بیرون رفتن از شهر خود و به محل دیگر رفتن است. این روز ها سفر یکی از مهمترین تفریحات افراد در تعطیلات است. ترافیک جاده ها در روزهای تعطیل نشان دهنده ی اهمیت سفر برای انسان ها است. از مزایای سفر رفتن می توان به نزدیکتر شدن به خانواده، كاهش استرس و اضطراب، آشنایی با افراد و فرهنگ های مختلف، استفاده از هوای آزاد و… را می توان نام برد.

سفر باعث می شود كه از چهار دیواری منزل یا محل كار فاصله بگیرید و از آلودگی و مشغله های شهری دور شوید و بیشتر از هوای تازه و سالم و همچنین طبیعت لذت ببرید. همنین با سفر کردن می توانید کمی فشارهای روحی و جسمی را از خود دور کنید.

با توجه به اینکه سفر چه از نوع کاری و چه تفریحی، از گذشته اهمیت زیادی در زندگی داشته است؛  برای پاسخگویی به نیاز مسافران در طول سفر، مهمانپذیر ها در راه های اصلی و نزدیک به شهرهای مهم ساخته شدند. این مکان ها، در مقابل پولی که از مشتریان دریافت می کردند، غذا و نوشیدنی و وسایل سرگرمی و راحتی ایشان را فراهم می کردند.

هتل ها از قلب مسافرخانه ها بیرون آمدند و شاید تنها با یک تغییر ساده اسمی واژه هتل به وجود آمد که البته امکاناتی فراتر از مسافرخانه ها داشت. در ابتدا هتل محل اقامت افراد سرمایه دار و ثروتمند بود.

شاید شما هم با دو واژه ی هتل و متل مواجه شده باشید و بریتان جال باشد که تفاوت آن ها را بفهمید. در ادامه با ما همراه باشید:

تفاوت هتل و متل

متل (Motel) مخفف دو کلمه Motorist به معنای راننده و هتل (Hotel) است. هتل ها و متل ها اغلب تسهیلات و امکانات یکسانی ارائه می دهند با این تفاوت که یک متل اکثرا در بزرگراه است و پارکینگ وسیعی دارد. هتل ‌ها می‌ توانند یک طبقه، چندطبقه باشند اما متل ها بیشتر یک طبقه یا نهایتا دو طبقه هستند.

در هتل ‌ها استخرهای داخل و خارج از ساختمان، جکوزی، باشگاه بدنسازی، اتاق‌ های تفریح و بازی، خشک ‌شویی داخل ساختمان، خدمات داخل اتاق، اتاق ‌های پذیرایی و گردهمایی و مراکز تجاری از جمله امکانات هستند. با توجه به این امکانات و خدماتی که ارائه می ‌کنند، هزینه بالاتری نیز دریافت می ‌کنند و گران تر هستند. اما متل ها این امکانات را به طور کامل ندارند و قاعدتا قیمت آن ها نیز پایین تر است.

در خصوص محل تاسیس هتل و متل می توان گفت فاصله متل‌ ها معمولا کمی بیشتر از هتل‌ ها به جاذبه گردشگری است. متل ها معمولا با هدف اقامت مسافران بین ‌راهی بنا می ‌شوند ولی هدف از ساخت هتل‌ ها لذت بردن از امکانات آن‌ ها است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.