پرکاربردترین زبان های دنیا

قدرتمندترین زبانهای دنیا

شاید شما هم از جمله کسانی باشید که به دنبال یادگیری زبان های مختلف هستید. یادگیری زبان هایی غیر از زبان مادری، می تواند باعث پیشرفت شغلی و رشد فردی شود. همانطور که می دانید یادگیری زبان انگلیسی در اکثر کشور های دنیا در طول دوره تحصیل اجباری است. اما بسیاری از افراد این زبان را هم تنها در حد گذارندن دوره ها یاد می گیرند. یادگیری زبان دوم بسیار مهم است و می تواند برای تقویت ذهن و حافظه نیز مفید باشد.

یادگیری زبان دوم هیچ زمان و سن خاصی ندارد و اگر شما علاقه مند به یادگیری هستید می توانید از همین امروز شروع کنید. بهبود حواس و حافظه، تمرکز بیشتر و بهبود مهارت شنیدن از جمله تاثیرات مفیدی است که یادگیری زبان می تواند بر ذهن بگذارد.

یادگیری زبان های دیگر می تواند در شغل و سمت کاری شما بسیار تاثیر گذار باشد. بسیاری از شرکت ها روابط بین المللی دارند و نیاز به حضور یک نفر با تسلط کامل به زبان هستند. دانستن یک زبان، مهارت قابل قبولی است که شما را نسبت به سایر کاندیداها، متمایز می ‌کند.

علاوه بر همه ی این مزایا، شما با تسلط به زبان می توانید به راحتی به کشور های مختلف سفر کنید و مسیرتان را پیدا کنید و با افراد محلی صحبت کنید.

در ادامه قصد داریم مهم ترین و پر کاربردترین زبان های دنیا را معرفی کنیم:

زبان انگلیسی

همانطور که می دانید انگلیسی زبان اول دنیاست و زبان مادری بیش از ۳۵۰ میلیون شهروند بریتانیایی، آمریکایی، کانادایی و استرالیایی است. همچنین با توجه به اجباری بودن یادگیری زبان انگلیسی در بیشتر کشور های دنیا، شما می توانید در اکثر کشور های دنیا افرادی را پیدا کنید که می توانند با شما صحبت و گفتگو کنند.

پرکاربردترین زبان های دنیا

زبان اسپانیایی

بعد از انگلیسی، زبان اسپانیایی زبان دوم دنیا از لحاظ تعداد متکلمان است. در اکثر کشور های لاتین به این زبان صحبت می کنند (۲۶ کشور). با توجه به ارتباطات سیاسی، تجاری، بازرگانی، فرهنگی که بین ایران و بسیاری از کشورهای اسپانیایی زبان برقرار است، بازار کار مناسبی در ایران برای افرادی که به این زبان مسلط هستند فراهم شده است.

پرکاربردترین زبان های دنیا

زبان فرانسوی

فرانسه به عنوان پنجمین قدرت اقتصادی در دنیا، دارای مراکز بزرگ تجاری در سراسر دنیا است به همین دلیل چه برای استخدام در این شرکت ها، و چه شرکت های مرتبط با آن ها تسلط به زبان فرانسه بسیار اهمیت دارد. همچنین این کشور از توریست پذیرترین کشور ها است که یادگیری زبان آن می تواند سفر را آسان کند.

پرکاربردترین زبان های دنیا

زبان عربی

زبان عربی جزو شش زبان رسمی سازمان ملل متحد است. عربی زبان رسمی ۲۵ کشور دنیا است و تخمین زده می شود که ۴۴۲ میلیون نفر عربی را به عنوان زبان مادری صحبت می کنند. اکثر کشور های حاشیه خلیج فارس و همسایه های ایران به زبان عربی صحبت می کنند. همچنین این زبان بر زبان فارسی تاثیر بسیاری گذاشته و کلمات عربی بسیاری در صحبت های عامیانه ما به کار می روند.

پرکاربردترین زبان های دنیا

زبان آلمانی

زبان آلمانی پرگویشورترین زبان اتحادیه اروپا با بیش از ۹۵ میلیون متکلم است. این زبان دومین زبان اسناد علمی (بعد از انگلیسی) و سومین زبان بکار برده شده در صفحات اینترنتی (پس از انگلیسی و روسی) است. همچین یک دهم کل کتاب ‌هایی که هر ساله در جهان تألیف می ‌شوند به زبان آلمانی است.

پرکاربردترین زبان های دنیا

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.