۱۰ تکنولوژی برتری که زندگی را در آینده تغییر خواهد داد

تکنولوژی های برتر در زندگی

محققان مشغول ایجاد فناوری هایی هستند که راه کار و زندگی ما را تغییر خواهند داد. اینها آخرین ابزارها نیستند فناوری های کاملا جدیدی هستند که به زودی میتوانند محاسبات، پزشکی، تولید، حمل و نقل و زیرساخت انرژی ما را تغییر دهند.

فناوری های آینده – اطلاعات بزرگ

10 تکنولوژی برتری که زندگی را در آینده تغییر خواهد داد

داده های بزرگ یک اصطلاح است که برای توصیف داده های مجموعه ای است که اندازه آنها فراتر از توانایی پایگاه های داده سنتی است. با این حال، معنای اصطلاح در چند سال گذشته تغییر کرده است. امروزه “اطلاعات بزرگ” تنها به اطلاعاتی که شما ایجاد می کنید محدود نمی شود و به “ابزار” هم اشاره دارد که داده ها را ضبط، ذخیره و تجزیه و تحلیل می کند. سیسکو پیش بینی داده های بزرگ را برای تبدیل شدن به یک صنعت ۵۰ میلیارد دلاری تا سال ۲۰۱۹ در  سرمایه گذاری و اشخاص پیش بینی کرده است.

فناوری های آینده – اینترنت چیزها

10 تکنولوژی برتری که زندگی را در آینده تغییر خواهد داد

تصور کنید اینترنت به عنوان یک شبکه نامرئی ساخته شده از اشیاء فیزیکی اطراف شما عمل کند. این اشیاء با سنسورهای هوشمند به اینترنت متصل می شوند. سنسورها قادر به جمع آوری و تبادل اطلاعات شما با دیگر اشیاء هوشمند هستند که خدمات را هم می توانند انجام دهند.

فرض کنید سنسورهای هوشمند در خانه و در ماشین قرار دارد. هنگامی که افراد خانه خود را ترک می کنند، چراغ ها خاموش می شوند و هنگامی که باز می گردند روشن می شود. حتی اگر در خارج از کشور باشند از طریق تلفن همراه می توانند  دسترسی به روشنایی خانه خود داشته باشند.

در حال حاضر در سال ۲۰۱۵ بسیاری از دستگاه های متصل به اینترنت وجود دارد، تا سال ۲۰۲۲ – به گفته اینتل، شبکه ای از ۵۰ بیلیون اشیا متصل به  وجود خواهد آمد.

فن آوری های آینده – رباتیک و هوش مصنوعی

10 تکنولوژی برتری که زندگی را در آینده تغییر خواهد داد

نسل بعدی روبات هایی با AI  کار می کنند که ممکن است روند تکاملی انسانی را دنبال کند و مانند بشر قدرت تکثیر داشته باشند. یک ماشین ساخته شده با توانایی های فکری انسان مانند توانایی یادگیری چیزهای جدید، تفکر و ایده های اصلی، درست مثل بشر. حتی شاید عواطف عاشقی را هم بتواند تجربه کند.

در دهه های آینده، روبات ها “محیط صنعتی و آزمایشگاه های علمی” را ترک می کنند و به زندگی روزمره مانند بشر می رسند. مهاجرت با روبات های سودمند از قبیل جارو برقی مستقل، کمکهای آشپزخانه و حیوانات خانگی آغاز خواهد شد.

فناوری آینده – واقعیت افزوده

10 تکنولوژی برتری که زندگی را در آینده تغییر خواهد داد

هر چه بیشتر ما واقعیت زندگی را درک کنیم از تجارب زندگی برای رمزگشایی اکثر مشکلات می توانیم استفاده کنیم. واقعیت عینی را “نمونه” نمی گیریم، زیرا تصور ما واقعیت را در ما ایجاد می کند و جهان اطراف ما بر ادراک ما تأثیر می گذارد. واقعیت افزوده اجازه می دهد تا بشر برای درک بهتر «دنیای واقعی» آماده باشد. واقعیت با عناصر تقویت شده توسط حسگرها و رایانه ها تولید می شود. AR به عنوان یکی از فن آوری های در حال ظهور راه ما را برای ارتباط با واقعیت با دنیای فیزیکی اطراف آشنا می کند. شرکت هایی مانند گوگل، فیس بوک و META به دنبال سرمایه گذاری در بازار AR هستند.

فناوری های آینده – MEM ها

10 تکنولوژی برتری که زندگی را در آینده تغییر خواهد داد

سیستم های میکرو الکترومکانیکی، شامل میکرو در رایانه ها با دستگاه های مکانیکی کوچک مانند شیرآلات ، پمپ ها، چرخ دنده ها و موتورها در ارتباط می باشد. این ها ربات های کوچک هستند. MEMS سیستم “شتاب سنج” در کیسه هوا خودرو قرار دارد، اما روند پیشرفت آن در سال های بعد به زودی در مراقبت های بهداشتی به تصویب خواهد رسید.

فن آوری های آینده – بیوتکنولوژی

10 تکنولوژی برتری که زندگی را در آینده تغییر خواهد داد

به عبارت ساده، بیوتکنولوژی تکنولوژی مبتنی بر زیست شناسی است. این فناوری، فرآیندهای بیولوژیکی جدیدی را کشف کرده است که به ما اجازه می دهد که ارگانیسم های زیستی بهبود یافته را بهبود ببخشیم. بیوتکنولوژی هنوز در حال پیشرفت است. با این حال، بیوتکنولوژی به ما اجازه می دهد تا محصولات مقاوم در برابر عوامل طبیعی را بسازیم.

علاوه بر این، بیوتکنولوژی ما را قادر به مبارزه با بیماری های نادر، کاهش اثرات زیست محیطی در زندگی و شاید روزی از شر مسائل حل نشدنی نجات دهد.

فناوری آینده – نانومواد

10 تکنولوژی برتری که زندگی را در آینده تغییر خواهد داد

به دلیل ساختار خاص نانومواد مقاومت و واکنش بهتری با  سایر مواد دارد و در ساخت محصولات با ویژگی  های منحصر به فرد به بشر کمک می کند. خواص کوانتومی نانومواد بر عملکرد الکتریکی، مغناطیسی و نوری اشیاء تأثیر می گذارد.

برنامه های فعلی عبارتند از مراقبت های بهداشتی (در تحویل دارو هدفمند، پزشکی احیا کننده و تشخیص)، الکترونیک، لوازم آرایشی، منسوجات، فناوری اطلاعات و حفاظت از محیط زیست.

فناوری آینده – تصویربرداری ترافیک

10 تکنولوژی برتری که زندگی را در آینده تغییر خواهد داد

Terahertz Imaging یک فن آوری جدید است که می تواند مواد منفجره نامرئی را شناسایی کند. همچنین در مسیریابی برای ماشین ها ی بدون سرنشین در رانندگی کمک می کند و در بازار برای دستگاه های Terahertz پیش بینی می شود که هر ساله ۳۵ درصد رشد کند و تا سال ۲۰۲۰ به ۱،۴ میلیارد دلار برسد.

فناوری های آینده – چاپ سه بعدی

10 تکنولوژی برتری که زندگی را در آینده تغییر خواهد داد

روزی خواهد رسید که ما هر چه احتیاج داشته باشیم را با پرینت سه‌بعدی به دست می‌آوریم.

یک پرینتر سه‌بعدی هر برش (تصویر ۲ بعدی) از شی مجازی شما را می‌خواند و با ترکیب هر لایه با یکدیگر، بدون این که فاصله‌ای بین لایه‌ها مشخص باشد، یک شی سه‌بعدی را می‌سازد. این تکنولوژی خیلی هم جدید نیست. در واقع، بیش از دو دهه است که شرکت‌ها و به خصوص شرکت‌های اتومبیل‌سازی برای ساخت قالب‌ها و نمونه‌های اولیه از این وسیله استفاده می‌کنند. اما به تازگی این تکنولوژی در دسترس عموم قرار گرفته است. درحال‌حاضر، می‌توانید یک پرینتر سه‌بعدی خوب را با هزینه کمتر از ۶۰۰ دلار خریداری کرده و با آن قطعات یدکی برای دستگاه‌های خراب، اثر هنری یا هر چه که دوست‌ دارید، بسازید. حتی نیازی نیست که طراحی بلد باشید.

فناوری آینده – ذخیره انرژی

10 تکنولوژی برتری که زندگی را در آینده تغییر خواهد داد

فناوری نیاز به قدرت دارد اما قدرت نیاز به ذخیره انرژی دارد. تقاضا برای چنین فن آوری هایی نتیجه مستقیم بر پیشرفت در تکنولوژی و رشد جمعیت را دارد. به همین ترتیب. انرژی خورشیدی به میزان قابل توجهی توسعه یافته است و قدرت همجوشی سرد تا پایان سال ۲۰۲۰ تبدیل به یک راه حل قابل قبول می شود.

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code