۵ تکنولوژی که هر کسب و کاری به آن نیاز دارد

کسب و کار سنتی برای هر کس فرصتی است که کار خانوادگی خود را ادامه دهد. اما امروزه بسیاری از روش‌های کسب و کارهای سنتی منسوخ شده و دیگر کارامد نیست. برای رقابت در قرن ۲۱ لازم است که مهارت‌های خود را ارتقا بدهید و با آخرین متدها و ابزارها ادغام کنید. ۵ تکنولوژی دستگاه تلفن، فناوری اطلاعات، ایمیل، ذخیره‌سازی ابری و اینترنت وجود دارد که با به‌کار بردن آن‌ها می‌توانید کسب و کار سنتی و خانوادگی خود را به‌روز کنید.

۵ تکنولوژی برای ارتقای کسب و کار سنتی

دستگاه‌های تلفن

نوع تلفنی که والدین و پدربزرگ و مادربزرگ‌ها استفاده می‌کردند در گذشته کارایی خوبی داشته. اما امروزه گزینه‌های بسیاری وجود دارد که قابلیت‌های بیشتری نسبت به تلفن‌های قدیمی دارد. استفاده از VoIP یا Voice of Internet Protocol می‌تواند به شما بسیار کمک کند. زیرا از طریق اینترنت کار می‌کند، که باعث صرفه‌جویی در هزینه تماس‌های داخلی، بین شهری و بین المللی می‌شود.

انتخاب یک ارائه‌دهنده تلفن مناسب در کسب و کار می‌تواند در برقراری ارتباط با مشتری کمک بسیاری کند. به‌طوری‌که کنترل بیشتری روی تماس‌ها داشته باشید.

خدمات IT در کسب و کار سنتی

فناوری اطلاعات (IT) در حال حاضر نقش بسیاری کلیدی در موفقیت کسب و کارهای امروزی بازی می‌کند. برای حفظ عملکرد کسب و کار خود، هوشمندانه از سرویس‌های IT استفاده کنید. اگر اطلاعاتی در این‌باره ندارید نگران نباشید. کارشناسان IT کارهای لازم را برای شما انجام می‌دهند. خدمات فناوری اطلاعات شامل ایمن سازی، پشتیبان‌گیری از داده‌ها، حل مشکلات فنی، آنالیز  و تجزیه و تحلیل داده‌ها و … است.

کسب و کار سنتی

ذخیره‌سازی ابری

ذخیره‌سازی ابری (Cloud Storage) یکی از مهم‌ترین روش‌ها است که شرکت‌های بزرگ و کوچک برای ثبت و ذخیره داده‌های‌شان به آن نیاز دارند. به عبارت ساده‌تر، ذخیره‌سازی ابری با استفاده از سرورهای چندگانه اطلاعات را در محیط مجازی امن ذخیره می‌کند. به این ترتیب در هر زمان و مکانی از طریق اینترنت قابل دسترسی است. در نتیجه می‌توانید اسناد را ایجاد و ویرایش کنید، اطلاعات را با اعضای تیم یا مشتریان به اشتراک بگذارید، و به راحتی روی پروژه کار کنید. زمانی‌که شما مسافرت می‌روید و یا از محل کار خود دور هستید، می‌توانید با دسترسی به محیط ابری تنها با گوشی هوشمند یا کامپیوتر کار خود را انجام دهید.

ایمیل مخصوص کسب و کار

البته می‌توان با استفاده از یک حساب کاربری معمولی و شخصی کارها را انجام داد. اما این کار خیلی حرفه‌ای نیست. بهتر است یک ایمیل اختصاصی برای کسب و کار خود داشته باشید. به جای آدرس ایمیل شخصی، yourname@gmail.com، از آدرس ایمیل کاری خود به صورت yourname@yourbusiness.com استفاده کنید. هم حرفه‌ای‌تر است و هم اعتبار کسب و کار سنتی شما را افزایش می‌دهد.

دقت کنید که امنیت لازم را برای به حداقل رساندن نفوذ ویروس‌ها، بدافزارها و هرزنامه‌ها رعایت کنید.

اینترنت مناسب و پرسرعت در کسب و کار سنتی

یک اتصال اینترنتی کند و غیرقابل اعتماد می‌تواند آسیب جدی به کار شما وارد کند. هر خطا و خرابی بهره‌وری شما را کاهش می‌دهد و به کارتان لطمه می‌زند. این موارد اغلب باعث از دست رفتن مشتری و فروش خواهد شد. با ارتقای اینترنت خود به اینترنت پرسرعت شرکت‌های ارائه دهنده اینترنت می‌توانند به شما در کاهش این آسیب‌ها  کمک کنند.

اگر اینترنت DSL کافی نبود، می‌توانید اینترنت سریع‌تری مانند T1 ،T3 یا Ethernet را انتخاب کنید.

نتیجه گیری

با استفاده از این ۵ فناوری، کسب و کار سنتی و خانوادگی خود را ارتقا دهید. این ابزارها کمک می‌کند تا همه امکاناتی را که برای رقابت و رشد سریع لازم دارید در دست داشته باشید.

 

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.