گوگل در حال کار روی یک کروم‌بوک جدید برای رقابت با محصولات مایکروسافت و اپل

گوگل در حال کار روی یک کروم‌بوک جدید برای رقابت با محصولات مایکروسافت و اپل

پرواضح است که کمپانی های از جمله گوکل،مایکروسافت واپل جزء برترین های دنیای امروز بشمار میروند.به محض اینکه یکی از کمپانی های رقیب اقدام به تولید محصول جدید میکنند،بی شک سایر رقبا سعی در رقابت با آن محصول جدید می پردازند،در همین راستا کمپانی گوگل نیز تلاش میکند تا با محصول جدید خود با دیگر رقبا،به رقابت بپردازد.

طبق گزارش وب‌سایت ChromeUnboxed، محصول آینده‌ی گوگل با اسم رمز Eve شناخته می‌شود و احتمالا جهت جایگزینی کروم‌بوک پیکسل ۲ که تولید آن حدودا یک سال پیش به پایان رسید، عرضه خواهد شد. با این وجود، ممکن است تولیدکنندگان دیگر نیز در فرایند توسعه‌ی محصول جدید گوگل همکاری داشته باشند.باید منتظر شد و دید که در آینده،گوگل از کدام تولیدکنندگان کمک کیگیرد.

شایان ذکر است که،محصول آینده‌ی گوگل احتمالا از مشخصات رده‌بالایی برخوردار خواهد بود که پیش از آن، به‌جز در محصولات خانواده‌ی کروم‌بوک پیکسل شرکت گوگل، در کروم‌بوک‌های تولیدشده توسط دیگر شرکت‌ها مشاهده نشده است. بر اساس شواهد موجود، در این محصول از صفحه نمایشی با رزولوشن ۲۴۰۰ در ۱۶۰۰ با نسبت تصویر ۳ به ۲، صفحه‌کلید با نور پس‌زمینه و پردازنده‌های خانواده‌ی کبی لیک اینتل استفاده می‌شود.

 

گوگل در حال کار روی یک کروم‌بوک جدید برای رقابت با محصولات مایکروسافت و اپل

همچنین کروم‌بوک آینده‌ی گوگل از قلم دیجیتال پشتیبانی خواهد کرد.خالی از لطف نیست اذعان کنیم،که محصولات ارائه‌شده توسط دیگر شرکت‌ها، نظیر محصولات خانواده‌ی سرفیس مایکروسافت، مک‌بوک‌ها و آیپد پرو اپل نیز از چنین مشخصاتی برخوردارند. اما علاوه بر مشخصات فوق، کروم‌بوک آینده‌ی گوگل احتمالا از اسکنر اثر‌ انگشت نیز برخوردار خواهد بود.

به‌علاوه، این محصول احتمالا دارای ویژگی موسوم به Wake on Voice خواهد بود که اجازه‌ی فعال‌سازی گوگل اسیستنت به‌وسیله‌ی صدای کاربر خواهد داشت. همچنین ممکن است این لپ‌تاپ مجهز به کلید اختصاصی جهت فعال‌سازی گوگل اسیستنت باشد.پیش از این، شرکت‌های مایکروسافت و اپل نیز دستیارهای دیجیتالی خود را در محصولات خود مورد استفاده قرار داده بودند. حال با استفاده از دستیار گوگل در کروم‌بوک‌ها و ارائه‌ی کلید اختصاصی برای آن، طیف دستگاه‌های مجهز به گوگل اسیستنت گسترده‌تر از قبل خواهد شد.

 

منبع

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.