علاقه مندی اپل به واقعیت مجازی و خرید شرکت آلمانی SensoMotoric

علاقه مندی اپل به واقعیت مجازی و خرید شرکت آلمانی SensoMotoric

اگر بخواهیم به واقعیت مجازی  اشاره ای داشته باشیم باید بگوییم:واقعیت مجازی یا Virtual Reality که به اختصار با حروف VR نمایش داده می‌شوند عبارتند از تلاش بشر برای برداشتن مرزهای بین فضای واقعی و فضای مجازی. سال هاست که محققین به دنبال راهی برای ادغام کردن فضای مجازی و فضای واقعی هستند و این همه تحقیق برای آسان کردن زندگی انسان‌ها و ایجاد جذابیت در میان مشغله‌های فراوان کاری در اجتماع‌های امروزی که همه درگیر زندگی روز مره هستند ایجاد چنین فضا یی که انسان‌ها را گاهی از خستگی‌ها و مشغله‌های فکری دور می‌کند به شدت احساس می‌شود.طی جدید ترین اخبار شایان ذکر است که؛ کمپانی اپل در حال نهایی کردن خرید شرکت آلمانی SensoMotoric است.

این شرکت، شرکت تازه‌کاری نیست و از سال ۱۹۹۱ تأسیس شده است. تخصص اصلی این شرکت ساخت ابزارهای سخت‌افزاری و نرم‌افزاری رهگیری نگاه است.این فناوری کاربردهای بسیار متنوعی دارد: واقعیت مجازی و افزوده، سامانه‌های داخل خودرو، پژوهش‌های بالینی، آموزش‌های شناختی، زبان‌شناسی، دانش اعصاب، روانشناسی و …این شرکت همچنین نمونه ابتدایی یک ابزار برای Oculus Rift را ساخته بود.

در ادامه باید خاطر نشان کرد که؛عینک ویژه‌ای که این شرکت ساخته، می‌تواند به صورت زنده و عینی مثلا جهت حرکت یک ورزشکار حرفه‌ای را رصد کند و به او و مربی‌اش امکان بدهد که خطاهای او را در ورزش انفرادی و یا رقابتی ارزیابی و تصحیح بشود.بی شک این عینک از طراحی ماهرانه ای برخوردار است.

 

علاقه مندی اپل به واقعیت مجازی و خرید شرکت آلمانی SensoMotoric

حالا با خرید این شرکت و با توجه به اینکه از پیش می‌دانیم که تیم کوک شخصا علاقه زیادی به واقعیت مجازی دارد، می‌توان حدس زد که اپل گام‌های سریعی برای عرضه ابزارها و نرم‌افزارهای واقعیت مجازی برخواهد داشت.شنیده‌های حاکی از ان هستند که اپل، نمونه ابتدایی عینک هوشمندی را ساخته است که می‌تواند به آی‌فون متصل شود و تصاویر و اطلاعات لازم را به رؤیت کاربر برساند.

خرید شرکت SensoMotoric را اگر در کنار خرید قبلی شرکت اپل یعنی فیس‌شیفت بگذاریم، قطعات پازل تکمیل می‌شود.در iOS 11 هم همان طور که می‌دانید، اپل یک کیت توسعه‌ای ویژه واقعیت افزوده در دسترس توسعه‌دهندگان قرار داده است تا آنها بتوانند به اپ‌ها و گیم‌های خود، این ویژگی را اضافه کنند.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.