کمپانی مایکروسافت در حال ساخت دستگاهی مشابه موبایل و مجهز به پردازنده آرم

کمپانی مایکروسافت در حال ساخت دستگاهی مشابه موبایل و مجهز به پردازنده آرم

کمپانی سرشناس مایکروسافت، بزرگترین شرکت ارائه نرم‌افزار رایانه در دنیاست، که به انتشار کتاب و تولید محصولات چندرسانه‌ای و ارائه خدمات پست الکترونیکی نیز می‌پردازد. فعالیت اصلی کمپانی مایکروسافت در زمینهٔ طراحی، توسعه، ساخت، صدور مجوز، پشتیبانی و ارائهٔ خدمات نرم‌افزاری برای ابزارهای رایانه‌ای می‌باشد.

پرفروش‌ترین محصولات مایکروسافت، سیستم‌عامل «ویندوز» و نرم‌افزار «آفیس» است و شعار اصلی شرکت «یک رایانه روی هر میز و در هر خانه، که نرم‌افزارهای مایکروسافت را اجرا کند.» می‌باشد.این دو محصول با سهمی حدود ۹۰٪ در سال ۲۰۰۳ برای مایکروسافت آفیس و در سال ۲۰۰۶ برای ویندوز جایگاه مهمی در بازار فروش محصولات کامپیوترهای شخصی و کامپیوترهای رومیزی پیدا کردند.

طبق آخرین اخبار رسیده که حاکی از آنند،اطلاعات جدیدی از محصول تازه‌‌ی مایکروسافت و مجهز به ویندوز ۱۰ به بیرون درز کرده است.کمپانی سرشناس مایکروسافت ظاهرا در حال توسعه‌ی گوشی هوشمند پیشرفته‌ای است که هیچ شباهتی با گوشی‌های امروزی ندارد و درز پتنت‌های اخیر توسط مایکروسافت قویا نشان‌دهنده‌ی آن است که این شرکت در حال ساخت یک تبلت تاشو با نمایشگر دوتایی و قابلیت برقراری تماس‌های تلفنی (معروف به سرفیس فون) است.


گزارش‌های جدید حاکی از آن هستند که مایکروسافت در واقع در حال ساخت یک دستگاه با ظاهر موبایل و مجهز به پردازنده‌ی آرم ۶۴ و رابط کاربری جدید سی‌شل (Cshell) است. سی‌شل قرار است یک رابط کاربری سازگار با موبایل برایویندوز ۱۰ ارائه دهد.این دستگاه با اسم رمز اندرومدا (Andromeda) شناخته می‌شود و بر اساس گزارش‌ها، تحت نظارت الکس کیپمن، عضو تیم توسعه‌ی هولولنز مایکروسافت قرار دارد و احتمالا قیمتی مشابه سرفیس‌ بوک خواهد داشت.

اینطور که به نظر می رسد، این دستگاه به‌عنوان الگویی برای دیگر تولیدکنندگان طراحی شده است.البته فعالیت مایکروسافت روی دستگاه‌های مختلف، به این معنی نیست که همه‌ی آن‌ها را پشت ویترین فروشگاه‌ها مشاهده خواهیم کرد؛ اما امیدواریم اطلاعات بیشتری از محصولات جدید مایکروسافت منتشر شود.منتظر جدید ترین اخبار در این زمینه باشید…

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.