توقف فروش اینترنت حجمی

توقف فروش اینترنت حجمی

رئیس سازمان تنظیم مقررات خبر داد با اشاره به مصوبه جدید تعرفه فروش اینترنت ثابت، فروش اینترنت به صورت حجمی متوقف شد.

حسین فلاح جوشقانی در مورد مصوبه امروز کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات درمورد تعرفه گذاری جدید اینترنت ثابت گفت: این مصوبه با هدف تشویق کاربران به استفاده از سایتها و محتوای داخلی فضای مجازی به تصویب رسیده است.

اون همچنین گفت: در بخش مصرف اینترنت احتیاج به تحریک تقاضای مردم برای استفاده از سایتها و محتوای داخلی داریم و اضافه کرد: با توجه به اینکه با طرح فروش اینترنت حجمی، این امر محقق نشد طبق قول وزیر ارتباطات، مدل جدید تعرفه گذاری اینترنت را در ۱۰۰ روز اول آغاز به کار دولت، نهایی کردیم.

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات که در یک برنامه خبری حضور یافته بود،ادامه داد: با این مصوبه نگرانی مردم در بخش مصرف دیتا را کاهش دادیم و فروش اینترنت حجمی را متوقف کردیم.

رئیس رگولاتوری افزود: براساس این مصوبه، مشترکان اینترنت ثابت می توانند با پرداخت هزینه ای ثابت در یک ماه، سرویس اینترنت دریافت کنند و به این طریق مصرف اینترنت خود را مدیریت کنند و تفاوت قیمت فقط بر اساس سرعت دریافتی خواهد بود.

توقف فروش اینترنت حجمی

وی با تاکید بر استفاده بیشتر از محتوای داخلی مطابق با این مصوبه جدید گفت:هدف از این مصوبه تقویت استفاده از سایتهای داخلی مخصوصا در حوزه ویدئوهای داخلی است.

فلاح جوشقانی با اشاره به اینکه در این مصوبه که جزئیات آن به زودی منتشر خواهد شد و در اختیار عموم کاربران قرار خواهد گرفت، از تجربه سایر کشورها و نیز نیازسنجی بازار داخلی، استفاده شده است،توضیح داد: مدل فروش اینترنت ثابت در همه جای دنیا غیرحجمی است و ارائه کنندگان این خدمات باید بدون محدودیت در حجم، بسته های اینترنت را بر مبنای سرعت تعریف کنند.

به گفته‌ی معاون وزیر ارتباطات، اینترنت ثابت شامل تمام شبکه‌های اینترنتی ثابت از جمله ADSL و فیبر می‌شود و مدل فروش اینترنت موبایل همچنان مانند گذشته براساس حجم است؛ چرا که در کل دنیا نیز به دلیل محدودیت فنی در باند فرکانسی، امکان فروش غیر حجمی اینترنت موبایل وجود ندارد و در ادامه عنوان کرد حوزه اینترنت موبایل از نظر شاخص اینکه مردم چقدر حاضرند بابت یک سرویس هزینه پرداخت کنند، ما جزو ۱۰ کشور اول دنیا محسوب می‌شویم؛ اما در حوزه اینترنت ثابت به دلیل مدل ساختاری موجود، وضعیت خوبی نداریم و به همین دلیل ناگزیر به تغییر مدل به روش غیر حجمی شدیم.

رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی با اظهار امیدواری از اینکه این تعرفه‌گذاری مورد رضایت مشترکان قرار گیرد و آن‌ها را به سمت استفاده از محتوای داخلی ترغیب کند، گفت: در صورت ایجاد بازار رقابتی در حوزه اینترنت، اپراتورهای موبایل نیز می‌توانند در چارچوب قوانین و مقررات، تعرفه‌های اینترنت خود را تنظیم کنند و محدودیتی در کاهش قیمت‌ها نخواهند داشت.

منبع

مطالب مرتبط

نظر خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *