فوتوشاپ بهتر است یا ایلاستریتور

تفاوت فتوشاپ و Illustrator چیست؟


 Adobe Photoshop و Adobe Illustrator دو برنامه گرافیکی گسترده Adobe هستند. اگر در حال کار روی یک پروژه جدید هستید ، ممکن است سخت باشد که بدانید کدام یک از این دو برنامه برای شما بهتر کار می کنند ، زیرا از نظر سطح بسیار شبیه به هم هستند. ما برخی از تفاوت های اصلی بین Illustrator  و Photoshop را برای کمک به شما در شروع کار گردآوری کرده ایم.

Adobe Illustrator یک نرم افزار ویرایش مبتنی بر بردار است که برای ایجاد آرم ، گرافیک ، کارتون و فونت استفاده می شود. بر خلاف فتوشاپ ، که از یک قالب مبتنی بر پیکسل استفاده می کند ، برنامه ایلاستریتور  Illustrator از سازه های ریاضی برای ایجاد گرافیک های برداری استفاده می کند.

تفاوت فتوشاپ و Illustrator چیست؟

وکتور در Illustrator چیست؟


وکتور (بردار) خطی تشکیل شده از دو نقطه متصل شده به جای خطی از پیکسل ها می باشد.  به دلیل برداری بودن Illustrator اغلب برای ایجاد آرم یا هر چیزی که ممکن است نیاز به چاپ یا نمایش در اندازه های مختلف داشته باشد ، استفاده می شود.

 ایلاستریتور به عنوان یک برنامه گرافیک برداری ، هیچگاه کیفیت خود را از دست نمی دهد اگر مقیاس، بالا یا پایین باشد Illustrator خروجی چاپ بهتری به شما خواهد داد زیرا این امر به رزولوشن وابسته نیست.

Adobe Illustrator  نمی تواند به راحتی برای اصلاح تصاویر از قبل ایجاد شده استفاده شود ، زیرا ابزارهای ویرایش تصویر محدودی دارد.

 Adobe Photoshop چیست؟


ادوب فوتوشاپ یک برنامه عالی برای اصلاح تصاویر یا گرافیک های از قبل ایجاد شده مانند عکس ها است و محبوب ترین برنامه Adobe است. ویرایش عکس در فتوشاپ بسیار جذاب است ، زیرا شامل بسیاری از فیلترهای منحصر به فرد ، جلوه های ویژه و ابزارهای مختلف است. نرم افزار Adobe Photoshop همچنین یک انتخاب محبوب برای گرافیک وب ، ویرایش عکس و طراحی است زیرا این پروژه ها در اندازه ثابت باقی می مانند یکی دیگر از مزایای بزرگ فتوشاپ این است که شما می توانید کنترل کامل پروژه های خود را داشته باشید ، زیرا می توانید طرح گرافیکی خود را به صورت پیکسلی ویرایش کنید.

Adobe Photoshop گرافیک های Raster یا bitmap در فتوشاپ ایجاد می کند و این گرافیک ها گاهی اوقات می توانند کمی مبهم به نظر برسند زیرا تصاویر شطرنجی از مربع های رنگی مجزا ساخته شده اند که به پیکسل معروف هستند. همه چیز در Photoshop فقط یک سری پیکسل است ، بنابراین اگر شما مقیاس را به بالا یا پایین بیاورید خیلی سریع کیفیت را از دست می دهید.

کدام برنامه برای طراحی لوگو بهتر است؟


استفاده از Illustrator به این معنی است که لوگو یک شیء برداری خواهد بود که جزئی از bitmap نیست . هر دو برنامه ایلاستریتور و فوتوشاپ، “می توانند” لوگو ایجاد کنند ، باید در مورد قابلیت حفظ و استفاده از لوگوی خود فکر کنید. باید یک لوگو براحتی قابلیت تغییر اندازه و تغییر شکل دوباره را داشته باشد زیرا احتمال دارد بارها در موارد مختلف مورد استفاده قرار گیرد.

یک  bitmap ایجاد شده در Photoshop بدون از بین رفتن کیفیت قابل تغییر نیست. با توجه به این نکته ، استفاده از Illustrator به این معنی است که لوگوی شما یک شیء برداری خواهد بود که جزئی از bitmap نیست. به این معنی که می تواند در عین حفظ کیفیت ، تغییر شکل و اندازه دهد. فتوشاپ جایگاهی در طراحی لوگو دارد اما در اکثر موارد ، Illustrator همیشه باید اولین انتخاب شما باشد.

بیتمپ ، “raster” نیز گفته می شود (از ردیف های پیکسل های رنگی مختلف ایجاد می شود که در کنار هم یک تصویر را تشکیل می دهند. )

کدام برنامه برای طراحی لوگو بهتر است؟

کدام برنامه برای طراحی وب بهتر است؟


برای بسیاری از طراحان، فتوشاپ معمولاً اولین انتخاب در طراحی وب است. از آنجایی که گرافیک   Photoshop بر روی بیت مپ مبتنی بر پیکسل قرار دارد ، به نظر می رسد تنها انتخاب برای طراحی در رسانه باشد. با این حال ، هنگام طراحی رابط های کاربر ، Illustrator می تواند مزایای بسیاری را ارائه دهد که فتوشاپ نمی تواند.

اگر در نظر دارید که وب سایت های در اندازه های مختلف سازگار باشد ، گرافیک وب سایت های حتما باید از این موارد پیروی کنند. در اکثر موارد ، فتوشاپ هنوز بهترین است.

کدام ابزار برای هنر دیجیتال بهتر است؟


Illustrator برای تصاویر تمیز و گرافیکی بهتر است در حالی که Photoshop برای تصاویر مبتنی بر عکس بهتر است که نیاز به جزئیات کاملی دارند. در بسیاری موارد ، بیشتر تصویرگران از مخلوطی از هردو برنامه استفاده می کنند ، این بستگی به این دارد که چه نوع تصویرسازی را ایجاد می کنید

در حالی که ممکن است Illustrator در اینجا انتخاب واضحی به نظر برسد ، همه چیز به نوع تصویر بستگی دارد. تصویرها معمولاً روی کاغذ نقاشی می شوند ، نقاشی ها سپس اسکن می شوند و برای رنگ آمیزی در یک برنامه گرافیکی قرار می گیرند. همانطور که قبلاً نیز اشاره شد ، با Illustrator می توانیم گرافیکی تمیز ایجاد کنیم که بسیاری از آنها به راحتی قابل استفاده هستند.

استفاده از فتوشاپ و Illustrator با هم


برخی افراد فقط ترجیح می دهند از یک نرم افزار استفاده کنند ، اما گاهی بهتر است که از فتوشاپ و Illustrator در کنار هم استفاده کنید.  به عنوان مثال ، ممکن است لازم باشد عکسی را برای بلاگ یا نمونه کارتون واترمارک کنید یا متنی به تصویری که  دارید اضافه کنید بهتر است در فتوشاپ هیچ متنی به تصویر اضافه نکنید زیرا می تواند تصویر را از شکل طبیعی خارج کند ، بنابراین انتقال عکس ویرایش شده به Illustrator و سپس اضافه کردن متن در آنجا بهترین نتیجه را به شما می دهد.

یک برنامه بهتر از برنامه دیگر نیست ، فوتوشاپ و ایلاستریتور فقط متفاوت هستند. درک تفاوت فتوشاپ در مقابل Illustrator به شما کمک می کند تا تصمیمی بگیرید که کدام نرم افزار برای پروژه بعدی شما بهتر است.

برای نصب نرم افزار فوتوشاپ می توانید آموزش نصب فوتوشاپ و روش فعال سازی آن را مطالعه کنید یا در ویدئو آن را مشاهده کنید.

استفاده-از-فتوشاپ-و-Illustrator-با-هم

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.