Resourcesphub

راهکارهای اتصال کامپیوتر به اینترنت وای فای WiFi

تمام رایانه‌های رومیزی دارای وای فای داخلی نیستند. اگر کامپیوتر در مکانی قرار دارد که اتصال به کابل دشوار است میتوان از وای فای استفاده کرد. اتصال دسکتاپ از طریق Wi-Fi بدان معنی است که دیگر نیاز به اتصال فیزیکی مودم به کامپیوتر نیست.

اتصال کامپیوتر به وای فای، یک فرآیند ساده و ارزان است. با خرید آداپتور کوچک مناسب و وصل کردن یک وسیله کوچک به درگاه USB آن، سریعاً Wi-Fi را به هر دسکتاپی می‌توان اضافه کرد. با وای فای، می‌توانید کامپیوتر دسکتاپ را در هر نقطه از خانه یا محل کار قرار دهید و بدون کابل اترنت، آن را به روتر متصل کنید. با استفاده از وای فای، می‌توانید کانون مهم Wi-Fi را روی رایانه شخصی خود داشته باشید و به سایر دستگاه‌ها اجازه دهید از طریق آن به اینترنت متصل شوند.

برای اتصال کامپیوتر به شبکه بی‌سیم چند گزینه وجود دارد: می‌توان از آداپتور USB-Wi-Fi، یک کارت wifi اختصاصی PCIe یا اتصال مادربرد و مجهز کردن کامپیوتر به وای فای داخلی استفاده کرد.

برای اتصال دسکتاپ یا کامپیوتر به وای فای، باید مطمئن شوید که دسکتاپ دارای آداپتور شبکه بی‌سیم است.

روی منوی استارت  ” device manager” را تایپ کنید و بعد ازکلیک کردن روی device manager، یک Network adapter با ” wireless” را جستجو کنید.

سپس روتر وایرلس را در جایی قرار دهید که قویترین سیگنال را با کمترین میزان تداخل دریافت کند.

آداپتور-USB-Wi-Fi

روش آسان: یک آداپتور USB-Wi-Fi


همانطور که می‌توانید بلوتوث را فقط با وصل کردن یک دانگل بلوتوث به درگاه USB رایانه وصل کنید، می‌توانید Wi-Fi را نیز با وصل کردن یک دانگل کوچک در درگاه USB به رایانه اضافه کنید. این یک راه آسان و ارزان است.

تنها مشکل آداپتور USBWi-Fi این است که اگر سیستم بخوابد، ممکن است آفلاین شوید.

یک-کارت-وای-فای-داخلی-نصب-کنید

نصب کارت وای فای داخلی


روش بعدی اضافه کردن یک کارت Wi-Fi به رایانه است. بنابراین باید رایانه را باز کنید و سپس یک کارت ویژه Wi-Fi داخلی در یک شکاف PCI Express، شکاف PCI Express Mini یا مکان مشابه نصب کنید.

مزیت استفاده از یک کارت وای فای اختصاصی داخلی این است که نسبت به یک دانگل USB کوچک بهتر است. بیشتر به این دلیل که نسخه داخلی می‌تواند یک آنتن بزرگتر باشد که از پشت رایانه خارج می‌شود.

قبل از خرید کارت، مطمئن شوید که رایانه دارای شکافی مناسب با نصب راحت است. وقتی کار خود را تمام کردید، کامپیوتر مانند لپ‌تاپ معمولی می‌تواند به Wi-Fi وصل شود.

چگونه بدانیم چه کسی به وای فای ما متصل است ؟

۵/۵ - (۱ امتیاز)
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

sex videos