رفع مشکل ری استارت یا خاموش و روشن شدن مدام گوشی اندروید

روشن/خاموش شدن گوشی موبایل می‌تواند بسیار ناراحت‌کننده باشد، به خصوص اگر هنگام استفاده از تلفن این اتفاق بیفتد. به دلایل مختلفی از جمله برنامه‌های مضر، مشکلات سخت‌افزاری ، مشکل حافظه کش، ممکن است گوشی اندروید بطور مکرر ری استارت شود.

در این مقاله روش‌هایی که می‌توانند این مسئله را حل کند، نشان خواهد داد.

مطمئن شوید که سیستم‌عامل اندروید به روز باشد


برای اینکه گوشی موبایل در بهترین حالت کار کند لازم است که جدیدترین بروزرسانی سیستم‌عامل اندروید صورت گیرد. بروزرسانی باعث بهبود عملکرد گوشی خواهد شد، ویژگی‌های جدیدی را معرفی می‌کند و گوشی را از آخرین تهدیدات امنیتی محافظت می‌کند.

نحوه بروزرسانی‌های سیستم‌عامل

این مراحل ساده را دنبال کنید:

تنظیمات Android را باز کنید و بر روی بروزرسانی‌های سیستم کلیک کنید. در اینجا، می‌توانید بروزرسانی‌ها، تاریخچه بروزرسانی دستگاه موبایل را مشاهده کنید و در صورت لزوم از Software Upgrade Assistant استفاده کنید.

بروزرسانی-سیستم-عامل-اندروید

در صورت لزوم، storage and clear space را بررسی کنید

اگر اندروید گوشی به روز است، باید حافظه را بررسی کنید و اگر پر یا تقریباً پر است، فضای آن را پاک کنید. حذف فایل‌های غیر ضروری و داده‌های ذخیره شده به عملکرد صحیح دستگاه کمک می‌کند.

تنظیمات را باز کرده و روی Storage ضربه بزنید. در اینجا می‌توانید فضای موجود و خرابی را برای هر دسته داده از جمله برنامه‌ها ، تصاویر، فیلم‌ها، داده صوتی و دانلودها و … مشاهده کنید.

بررسی-حافظه-گوشی-اندروید

برنامه‌هایی را که استفاده نمی‌کنید ببندید

اگرچه اندروید در حین استفاده برنامه‌ها، حافظه را مدیریت می‌کند، مواردی وجود دارد که ممکن است بخواهید به روزرسانی‌های برنامه را جستجو کنید یا برنامه را مجبور به متوقف کردن کنید. در صورت مشاهده برنامه خاصی که مسئولیت خرابی و راه‌اندازی مجدد اندروید باشد، این مرحله می‌تواند کمک‌کننده باشد.

برای به روزرسانی برنامه‌های اندروید، به برنامه Play Store بروید، روی منوی سه خط ضربه بزنید و My apps & games را انتخاب کنید. سپس بر روی Update کلیک کنید.

آپدیت-برنامه-ها-در-Play-Store

اگر متوجه شدید برنامه‌ای باعث مشکل ریست شدن مدام گوشی هست، تنظیمات گوشی را باز کنید، روی برنامه‌ها کلیک کنید، روی برنامه مشکل‌ساز ضربه بزنید و Force Stop را انتخاب کنید.

Force-stop-اپلیکیشن-در-موبایل

باتری‌های خارجی را بردارید

اگر از لوازم جانبی مانند کیس یا بسته باتری خارجی استفاده می‌کنید، این افزونه‌ها می‌تواند دلیل مشکل گوشی باشد زیرا اغلب حسگرها یا دکمه‌های تلفن هوشمند را پوشش می‌دهند.

Device Care را بررسی کنید و ببینید که آیا auto-restart فعال است یا خیر

برخی از دستگاه‌های اندروید مانند دستگاه‌های سامسونگ دارای یک گزینه Device Care هستند که می‌توانند در صورت لزوم به افزایش عملکرد تلفن هوشمند کمک کنند. برای بررسی اینکه آیا auto-restart علت خرابی و راه اندازی مجدد دستگاه است، دستورالعمل‌های زیر را دنبال کنید.

تنظیمات را باز کرده و روی Device Care ضربه بزنید. روی سه نقطه در گوشه بالا سمت راست کلیک کرده و auto-restart را انتخاب کنید. اگر گزینه فعال است، آن را غیرفعال کنید و ببینید که آیا این مسئله مشکل شما را برطرف می‌کند یا خیر.

غیرفعال-کردن-ریست-خودکار

برنامه‌های بد را بررسی کنید و آن‌ها را حذف کنید

اگرچه دانلود و نصب اپلیکیشن‌های موبایل اغلب بی‌خطر است، مواردی وجود دارد که یک اپلیکیشن باعث ایجاد مشکل می‌شود. برای تشخیص اینکه آیا یک برنامه مسئول خاموش و روشن شدن دستگاه است یا خیر، اپلیکیشن‌های بارگیری شده را با راه اندازی مجدد gadget در حالت Smart خاموش کنید.

برای راه‌اندازی مجدد دستگاه در حالت ایمن، دکمه پاور را نگه دارید. وقتی منوی پاور نمایش داده می‌شود، گزینه Power off را فشار داده و وقتی صفحه حالت ایمن نمایش داده می‌شود، یکبار دیگر ضربه بزنید. پس از راه‌اندازی مجدد، “Safe mode” را در پایین صفحه مشاهده خواهید کرد. اگر مشکل شما برطرف شد، زمان آن رسیده است که دریابید مشکل کدام اپلیکیشن است.

ابتدا با راه‌اندازی مجدد گوشی از Safe mode خارج شوید. اپلیکیشن‌های اخیراً دانلود شده را یک بار نصب کنید. بعد از حذف هر اپلیکیشن، دستگاه را مجدداً راه‌اندازی کنید تا ببینید آیا اکنون درست کار می‌کند یا خیر. پس از مشخص کردن اینکه کدام برنامه باعث بروز مشکل شده است، می‌توانید برنامه‌های دیگری که حذف کرده‌اید را مجدداً نصب کنید.

 

آخرین راه حل: تلفن خود را به تنظیمات کارخانه برگردانید

اگر مشکل در Safe mode ادامه دارد، عیب یابی پیشرفته را در نظر بگیرید که شامل تنظیم مجدد گوشی با ریست فکتوری است. لطفاً توجه داشته باشید که اگر همه گزینه‌های دیگر با شکست مواجه شده‌اند، این آخرین راه‌حل است. از آنجا که این فرآیند تمام برنامه‌ها و داده‌ها را از گوشی حذف می‌کند، لازم است که از دستگاه خود نسخه پشتیبان تهیه کنید.

برای تنظیم مجدد تلفن هوشمند خود در تنظیمات پیش فرض خود، به تنظیمات بروید و روی General management ضربه بزنید. روی گزینه Reset کلیک کنید و سپس بر روی گزینه Factory data reset کلیک کنید. بعد از خواندن هشدار، به پایین بروید و روی تنظیم مجدد ضربه بزنید.

ریست-فکتوری-گوشی-موبایل

رفع مشکل ضبط مکالمه در اندروید ۹

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.