دراپ باکس Dropbox برای پیداکردن گوشی گمشده یا سرقت شده

یکی از ناامیدکننده‌ترین چیزهایی که می‌توان از دست داد، گوشی موبایل است. گم‌کردن گوشی موبایل نه تنها به اندازه کیف پول هزینه‌بر است بلکه اطلاعات شخصی زیادی را نیز دربردارد. برنامه‌های بانکی، شماره تماس دوستان و آشنایان، یادداشت‌ها، عکس، فیلم و غیره. روش‌های بسیاری برای محافظت از گوشی آیفون یا اندروید در زمان گم‌شدن و سرقت حتی هنگام خاموش بودن گوشی وجود دارد.

در این مقاله روشی گفته می‌شود که ممکن است تا به حال به آن فکر نکرده باشید.

نحوه استفاده از Dropbox برای یافتن گوشی دزدیده شده


اگر Dropbox به درستی نصب و راه‌اندازی شود، هر تصویری که سارق گوشی موبایل می‌گیرد به طور خودکار در حساب Dropbox بارگذاری می‌شود. بنابراین می‎توانید عکسی از سارق موبایل و مکان او پیدا کنید. زیرا دزد ممکن است سلفی بگیرد یا شاید، با نگاه به پس زمینه تصاویر آپلود شده، بتوان مکان سارق را مشخص کرد.

البته کسی که گوشی موبایل را دزدیده است به احتمال زیاد همه آنچه روی گوشی نصب بوده است حذف خواهد کرد. اما اگر از دستگاه اندروید استفاده می‌کنید، می‌توانید دستگاه گوشی را روت کنید ورژن زیپ‌شده  Dropbox را روی دستگاه نصب کنید که موردتوجه اغلب سارقان قرار نمی گیرد.

برای پیداکردن گوشی با استفاده از دراپ باکس، گوشی سرقت شده باید به اینترنت متصل باشد، همچنین « Camera Upload» در برنامه Dropbox فعال باشد و سارق باید از دستگاه گمشده عکس بگیرد. اغلب سارقان برای تست گوشی دزدیده شده از آن عکس می‌گیرند.

  • گوشی به اینترنت دسترسی داشته باشد
  • ” Camera Upload” در برنامه Dropbox فعال باشد.
  • سارق باید با دستگاه گمشده عکس بگیرد

نحوه-استفاده-از-Dropbox-برای-یافتن-گوشی-دزدیده-شده

افراد زیادی از صفحه‌های قفل استفاده می‌کنند تا از دسترسی دیگران به فایل‌های خصوصی خود مانند تصاویر، متون یا فیلم‌ها جلوگیری کنند. برای برخی افراد، بازکردن مداوم قفل گوشی در طور روز بسیار آزاردهنده است، اما استفاده از قفل گوشی ارزشش را دارد. این لایه امنیتی اضافی، نه تنها دوستان و همکاران شما را از بررسی مخفیانه آخرین تصاویر یا متن‌های شما باز می‌دارد. باعث می‌شود سارقان نتوانند سایر تنظیمات اصلی مانند غیرفعال کردن داده‌های تلفن همراه یا حساب Google را تغییر دهند. همانطور که می‌دانید برای به دست آوردن موقعیت فعلی گوشی موبایل، اتصال به وب و حساب گوگل ضروری است.

فعال کردن Find My Device و Location History


اطمینان حاصل کنید که هم Find My Device و Location History فعال هستند. هر دو ابزار، در هنگام از دست دادن دستگاه می‌توانند کمک بزرگی باشند. با Find My Device می‌توانید گوشی موبایل را ردیابی کرده با آن تماس بگیرید و داده‌های آن را پاک کنید. Location history آخرین مکان‌های ضبط شده را روی نقشه نشان می‌دهد. اگر کسی گوشی را دزدید،  می‌تواند در پیداشدن آدرس خانه دزد کمک کند.

برای فعال کردن هر دو سرویس ، “تنظیمات Google” را در app drawer انتخاب کنید. Security را انتخاب کنید و مطمئن شوید که هر دو گزینه زیر “Find My Device” فعال شده است. اکنون، یک قدم عقب بروید و “Location” را انتخاب کنید. روی “Google Location History” کلیک کنید و آن را روشن کنید. اکنون می‌توانید از این ابزار برای ردیابی دستگاه و سابقه موقعیت مکانی خود استفاده کنید تا آخرین مکان‌های ضبط شده آن را ببینید.

سوالات متداول

آیا اگر سارقی گوشی را ریست فکتوری کرده باشد، می‌توانم گوشی گمشده‌ام را ردیابی کنم؟

متاسفانه به راحتی امکان‌پذیر نیست. مهمترین چیزی که نیاز دارید، اتصال به حساب گوگلی است که دیگر وجود ندارد. اگر اپلیکیشن ردیابی با دسترسی root مانند Cerberus نصب نکرده‌اید، دیگر نمی‌توانید گوشی را پیدا کنید.

آیا می‌توانم گوشی موبایلم را با استفاده از شماره IMEI پیدا کنم؟

پیدا کردن تلفن اندرویدی گم شده با شماره IMEI منحصر به فرد آن، امکان پذیر نیست. در بعضی موارد، پلیس می‌تواند با استفاده از شماره IMEI گوشی را پیدا کند. اما انتظار نداشته باشید که آنها این کار را انجام دهند. بهترین کار این است که گوشی را مسدود کنید تا کسی نتواند از آن برای برقراری تماس، ارسال متن یا استفاده از وب استفاده کند.

آیا اگر شخصی سیم کارت گوشی را تغییر داد، می‌توانم گوشی را پیدا کنم؟

حتی اگر شخصی سیم کارت دیگری در گوشی قرار دهد، ممکن است بتوانید آن را پیدا کنید. با تغییر سیم کارت، حساب گوگل تغییر نمی‌کند و این یک اتفاق خوب است. این بدان معنی است که ابزارهای ردیابی مانند Android Device Manager یا Android Lost هنوز باید کار کنند. فقط گوشی لازم است به اینترنت متصل باشد.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.