چگونه صف دانلود در IDM (دانلود منیجر) ایجاد کنیم؟

برنامه اینترنت دانلود منیجر یا IDM نرم افزاری برای مدیریت و سریع تر دانلود کردن فایل ها در اینترنت است. مطمئنا بارها برای تان پیش آمده که در حال دانلود فایلی بوده اید، اما به علت قطع شدن اینترنت یا اتمام شارژ بسته تان دانلود فایل متوقف شده است. مجبور شده اید مجددا فایل را از ابتدا دانلود نمایید. می توانید با این برنامه بعد از دانلود قسمتی از فایل آن را متوقف کنید و در زمان دیگری از همان قسمت دانلود را ادامه دهید. حتی فایل های خود را زمانبندی کنید. سپس در زمان دیگری آن ها را دانلود نمایید. برای راحتی دانلود فایل های مشابه را دسته بندی کرده و در یک صف قرار دهید. هم چنین می توانید فایل هایی را که اولویت بالاتری دارند در یک صف قرار داده و زمانبندی کنید. ایجاد صف دانلود در IDM بسیار سریع و آسان است. شما می توانید صف های مختلفی ایجاد کنید و به موقع آن ها را دانلود نمایید.

ایجاد صف دانلود در IDM (اینترنت دانلود منیجر)

در برنامه اینترنت دانلود منیجر می توان لینک چند فایل را پشت سر هم قرار داد تا در زمان معین برنامه آنها را دانلود کند. به قرار دادن لینک فایل ها پشت سر هم برای دانلود صف بندی در IDM می گویند. خوشبختانه IDM از زبان فارسی پشتیبانی می کند. می توانید برنامه خود را به زبان فارسی تغییر دهید.

برای صف بندی ابتدا برنامه را نصب کنید. بعد از نصب و راه اندازی اینترنت دانلود منیجر،  آن را اجرا نمایید. سپس روی گزینه Scheduler یا “زمان بندی” کلیک کنید.

کلیک روی گزینه Scheduler یا زمانبندی

در پنجره زیر روی دکمه New queue یا “صف جدید” بزنید.

دکمه New queue یا صف جدید

سپس یک نام برای صف وارد کرده و دکمه ok را بزنید تا یک صف دانلود جدید ایجاد شود. بهتر است از نام مرتبط استفاده کنید تا به راحتی بتوانید صف موردنظرتان را پیدا کنید.

وارد کردن نام برای صف

گزینه close یا “بستن” را بزنید تا پنجره بسته شود.

صف بندی فایل ها

برای اضافه کردن لینک دانلود به صف باید ابتدا آدرس فایل را وارد برنامه کنید. برای این کار توسط مرورگر به آدرس لینک فایل بروید. روی لینک کلیک کرده تا پنجره زیر نمایش داده شود. روی دکمه Download Later یا “بعدا دانلود شود” بزنید.

دکمه Download Later یا بعدا دانلود شود

سپس در پنجره زیر از منو نام صفی که ایجاد کرده اید را انتخاب نمایید. دکمه ok را بزنید تا لینک فایل به صف اضافه شود.

انتخاب صف جدید

اگر لینک فایل را قبلا وارد IDM کرده اید، بعد از اجرای برنامه روی لینک فایل کلیک راست کنید. سپس گزینه Add to queue یا “به صف اضافه شود” را انتخاب کنید.

اضافه کردن فایل به صف

به این ترتیب صف دانلود در IDM ایجاد شده و می توانید آن را وارد زمانبندی کنید. حالا هر زمان که خواستید آن را دانلود نمایید.

برای شروع صف دانلود روی دکمه start queue یا “آغاز صف” صف کلیک کنید. اگر چند صف برای دانلود ایجاد کرده باشید، از منو صف موردنظر را انتخاب کنید.

آغاز صف

برای توقف دانلود صف نیز روی دکمه stop queue یا “توقف صف” بزنید.

به همین سادگی می توانید انواع فایل های خود را صف بندی کنید. تا در زمان دیگری آن ها را دانلود نمایید. صف دانلود در IDM به شما کمک می کند تا زمان هایی که سرعت اینترنت مناسب است یا از بسته های اینترنتی مقرون به صرفه (دانلود شبانه) استفاده می کنید، فایل های خود را دانلود کنید.

۳.۴ | (۵)
ممکن است شما دوست داشته باشید
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x