آموزش ایجاد پیکان در ورد 2013 و ویرایش و سفارش سازی

نرم افزار قدرتمند ورد (Word) طیف وسیعی از فلش ها و پیکان ها را در اختیار شما قرار می دهد. می توانید با رسم آن ها تاکید بیشتری به یک مطلب یا عکس داشته باشید.

هم چنین بعد از رسم پیکان امکان ویرایش و سفارشی سازی آن نیز وجود دارد. به راحتی می توان شکل پیکان را تغییر داد. رنگ پیکان و خطوط اطراف آن را عوض کرد. جهت پیکان را تغییر داد.

برای آموزش تمام موارد بالا ادامه مقاله را مطالعه کنید. در این پست به نحوه ایجاد پیکان در ورد ۲۰۱۳ می پردازیم. سپس به شما می گوییم چگونه پیکان را ویرایش و سفارشی کنید. با ایده آل تکنولوژی همراه باشید.

آموزش ایجاد پیکان در ورد ۲۰۱۳ و ویرایش آن

برای ایجاد پیکان در ورد ابتدا باید به منوی Insert بروید. سپس روی ابزار Shape کلیک کنید. ابزار Shape برای رسم انواع اشکال گرافیکی به کار می رود.

در این ابزار در دو دسته Lines و Block Arrows انواع پیکان ها را مشاهده می کنید. خط، پیکان یک سویه و دوسویه و خطوط منحنی در دسته Lines قرار دارد. در دسته Block Arrows انواع پیکان های بلوک که برای نوشتن روی آن ها مناسب هستند، وجود دارد. ما پیکان پایه را انتخاب می کنیم و انواع ابزار ها برای سفارشی سازی پیکان را توضیح می دهیم. تمام مراحل برای ایجاد پیکان در ورد با هر شکلی یکسان است.

ایجاد پیکان در ورد

برای رسم پیکان در منوی Insert، ابزار Shape را انتخاب کنید. در منویی که ملاحظه می کنید از دسته Lines روی پیکان یک سویه کلیک نمایید. اشاره گر موس به شکل علامت + در می آید.

انتخاب ابزار Line

حالا روی محل مناسب در صفحه کلیک کرده و در حالی که کلید سمت چپ موس را پایین نگه داشته اید، موس را حرکت دهید تا پیکان ایجاد شود. سپس کلید موس را رها کنید.

ایجاد پیکان در ورد

تغییر استایل (Style) پیکان

بعد از رسم پیکان در ورد یک منوی پنهان به نام Format در انتهای منوها ظاهر می شود. با هر بار کلیک روی شکل می توان این منو را فعال کرد. ابزارهای مختلفی برای سفارشی سازی پیکان در منوی Format قرار دارد. برای تغییر رنگ پیکان در منوی Format به دسته shape Styles مراجعه کنید.

تغییر استایل پیکان

ابزار Shape Fill رنگ پیکان را تغییر می دهد. روی فلش کوچک این ابزار کلیک کنید تا منوی رنگ ها باز شود. با کلیک روی هر مربع رنگی می توانید تغییر رنگ پیکان را مشاهده کنید.

ابزار بعدی برای تغییر رنگ و نوع و ضخامت خطوط اطراف فلش استفاده می شود. در منوی Shape OutLine بعد از مربع های رنگی برای تغییر رنگ خطوط اطراف فلش، گزینه Dashes نوع خطوط را مشخص می کند. مثلا خط چین یا نقطه چین. گزینه Weight نیز برای تعیین ضخامت خطوط اطراف فلش به کار می رود.

تغییر رنگ و ضخامت خطوط اطراف پیکان

از Shape Effects هم برای افزودن سایه، نور، انعکاس و زاویه دار کردن پیکان استفاده می کنند.

ایجاد افکت روی پیکان در ورد

تغییر اندازه و چرخاندن پیکان

اگر اندازه پیکان خیلی کوچک یا بزرگ است می توانید آن را تغییر دهید. برای این کار روی پیکان کلیک کنید. در ابتدا و انتهای پیکان مربع هایی مشاهده می کنید. موس را روی مربع ها ببرید تا اشاره گر موس شکل پیکان دوسویه شود. سپس کلیک کرده و در حالی که کلید سمت چپ موس را پایین نگه داشته اید، موس را حرکت دهید تا اندازه پیکان تغییر کند. سپس کلید موس را رها کنید.

برای چرخاندن پیکان، در منوی Format ابزار Rotate را ملاحظه می کنید. در منوی Rotate چند گزینه برای چرخش پیکان وجود دارد. به ترتیب ۹۰ درجه به راست، ۹۰ درجه به چپ، افقی و عمودی. گزینه آخر نیز برای چرخش شکل با زاویه دلخواه است.

چرخاندن پیکان در ورد

لینک کوتاه : https://idehaltech.com/?p=9437
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.