افزودن قابلیت Personal references در بروزرسانی Google Assistant

گوگل در کنفرانس Google I/O از بروزرسانی جدید Google Assistant (گوگل اسیستنت) خبر داد. در بروزرسانی Google Assistant (دستیار صوتی گوگل) امکانات شخصی جدیدی به آن اضافه می‌شود. دستیار صوتی هوشمند گوگل روی سیستم‌عامل‌های اندروید قرار می‌گیرد. این دستیار صوتی با فرمان‌های صوتی کاربر کار می‌کند. گوگل با افزودن قابلیت‌های زیادی به آن سعی در مدیریت و کنترل ابزارهای هوشمند دارد. می‌توان با استفاده از این سرویس خانه‌های هوشمند، خودروها و گجت‌ها را کنترل کرد. اما در این بروزرسانی چه امکاناتی به این سرویس افزوده شده است؟

قابلیت Personal references در  گوگل اسیستنت

گوگل در کنفرانس توسعه‌دهندگان Google I/O از بروزرسانی Google Assistant و افزودن امکانات بسیاری به این سرویس خبر داد. این امکانات جدید در راستای شخصی‌سازی و کمک به کاربر در انجام امور روزانه و شخصی اوست.

قابلیت جدید “Personal references” امکان شخصی‌سازی اطلاعات را به کاربر می‌دهد. مثلا جزئیات تماس را از طریق اسپیکر تلفن به شما اعلام می‌کند. هم‌چنین با توجه به برنامه روزانه شما پیشنهادهایی ارائه می‌کند.

مثلا فرض کنید تاریخ تولد مادرتان را به دستیار صوتی داده‌اید. این برنامه در زمان مشخص به شما یادآوری می‌کند که فراموش نکنید برای تولد مادرتان هدیه بگیرید. صدای دیجیتالی دستیار گوگل به اسپیکرهای تلفن منتقل می‌شود و شما توصیه‌های آن را می‌شنوید.

در بروزرسانی Google Assistant چه امکانات جدیدی به آن اضافه می‌شود؟

  • افزودن تب “You” در بخش تنظیمات (settings) دستیار صوتی برای وارد کردن اطلاعات شخصی کاربر.
  • مشاهده تاریخچه (history) فعالیت‌های اخیر کاربر و تنظیمات حریم خصوصی (privacy settings) با قابلیت بروزرسانی.
  • امکان پرسیدن سوالات شخصی بر اساس اطلاعات مخاطبین کاربر. برای مثال “آب و هوای شهر محل سکونت برادرم چطور است؟”
  • پیشنهاداتی برای غذا و سرگرمی.

بروزرسانی Google Assistant

شما قادرید اطلاعات شخصی خود را در برگه جدیدی در تب “You” وارد کنید. این برگه در Google Assistant و نرم‌افزار Google Home قابل مشاهده است. در این برگه شما اطلاعات شخصی درباره مخاطبینی که بیشترین ارتباط را با شما دارند وارد می‌کنید. مانند خواهر، برادر، دوستان نزدیک و … . وقتی آدرس و تاریخ تولد مخاطبین خود را به برنامه می‌دهید، اطلاعاتی مانند آب و هوا و ترافیک محل زندگی خواهر یا برادرتان را به شما ارائه می‌کند. تاریخ تولد آن‌ها را یادآوری می‌کند….

می‌توانید تاریخی را مشخص کنید تا یک هفته قبل از تولد خواهرتان به شما یادآوری کند. با این کار زمان کافی برای خرید هدیه برای او را دارید.

هم‌چنین با استفاده از تب “You” آدرس‌های مهم را در برنامه مشخص کنید. هر زمان که قصد سفر به آن مکان‌ها را داشتید، با فرمان صوتی و بدون وارد کردن مبدا و مقصد (حالت رانندگی گوگل یا Driving Mode)  نقشه را در نمایشگر مشاهده کنید.

در تب “You” می‌توانید تاریخچه فعالیت‌های خود و تنظیمات حریم خصوصی را مشاهده کنید. در صورت لزوم فعالیت‌ها را حذف کنید و تنظیمات حریم خصوصی را تغییر دهید.

علاوه بر اینکه اطلاعات و علاقمندی‌های خود را به برنامه می‌دهید. دستیار هوشمند صوتی براساس جستجوها و فعالیت‌های قبلی شما پیشنهاداتی ارائه می‌کند. مثلا اگر معمولا غذای گیاهی را جستجو کنید، گوگل در جستجوهای بعدی و سوالات شما از این گزینه به عنوان علاقمندی شما استفاده می‌کند. گوگل در نمایشگر برنامه پادکست‌ها، حوادث روزانه محل زندگی شما و … را نمایش می‌دهد.

چه زمانی قابلیت Personal references عرضه می‌شود؟

گوگل قابلیت Personal references را در تابستان سال ۲۰۱۹ روی تلفن‌های اندروید ارائه می‌کند. این قابلیت روی Google Home و تمام ابزارهایی که Google Assistant دارند کار می‌کند.

منبع: cnet

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.