رفع مشکل اجرای زیرنویس SRT در اندروید

می توانید به صورت خودکار یا دستی زیرنویس‌های خود را در فیلم‌های VLC برای Android اضافه کنید. برای بارگیری زیرنویس‌ها، هنگام تماشای فیلم، فقط کافی است روی دکمه زیرنویس ضربه بزنید و سپس گزینه Download subtitles را انتخاب کنید. برای بارگیری یک فایل زیرنویس مانند مواردی که به .srt ختم می‌شود، ابتدا باید آن را دانلود کنید، سپس از همان دکمه زیرنویس در برنامه استفاده کنید و بر روی گزینه Select subtitle file ضربه بزنید.

توجه به این نکته ضروری است که پرونده‌های SRT فقط فایل‌های متنی هستند که به همراه داده‌های ویدیویی استفاده می‌شوند. این بدان معنی است که خود پرونده SRT حاوی هیچ‌گونه اطلاعات ویدیویی یا صوتی نیست.

مراحل بارگیری زیرنویس‌ها برای یک فیلم در برنامه VLC اندروید

  • فیلمی در VLC در برنامه Android باز کنید.
  • بر روی صفحه ضربه بزنید تا دکمه‌ها روی صفحه نمایش ظاهر شود (اگر قبلاً نشان داده نشده است).
  • بر روی دکمه دوم از سمت چپ، بین دکمه قفل و پخش ضربه بزنید.
  • روی دانلود زیرنویس ضربه بزنید

هنگامی که  دکمه بارگیری زیرنویس را بزنید، برنامه VLC Media Player، قسمت جستجو را باز می‌کند. وقتی پرونده را پیدا کردید،  فوراً زیرنویس‌ها را در فیلم فعلی پخش می‌کند. خواهید دید که متن روی صفحه نمایش درست در آنجا ظاهر می‌شود و به شما در درک بهتر فیلم کمک می‌کند.

زیرنویس‌ها-فیلم-در-برنامه-VLC-اندروید

نحوه باز کردن فایل‌های SRT


از هر ویرایشگر متن می‌‍توان برای باز کردن پرونده‌های SRT استفاده کرد زیرا آن‌ها فقط پرونده‌های متنی هستند. می‌توانید از یک ویرایشگر اختصاصی SRT مانند Jubler یا Aegisub استفاده کنید.

همچنین می‌توانید یک پرونده SRT را با برنامه‌هایی مانند VLC ، MPC-HC ، KMPlayer ، MPlayer ، BS.Player یا Windows Media Player (با افزونه VobSub) باز کنید.

به عنوان مثال، وقتی فیلمی در VLC باز است، می‌توانید از منوی Subtitle > Add Subtitle File استفاده کنید تا پرونده SRT باز شود و آن را با فیلم پخش کنید. منوی مشابه را می‌توانید در تمام پخش‌کننده‌های ویدیویی دیگر که در بالا ذکر شد پیدا کنید.

بیشتر پخش‌کننده‌های ویدیویی که از فایل‌های SRT پشتیبانی می‌کنند، احتمالاً منوی خاصی برای باز کردن آن دارند، مانند VLC، ممکن است لازم باشد ابتدا برنامه را باز کنید و به جای اینکه فقط دوبار کلیک کنید، فایل SRT را وارد کنید.

آموزش چسباندن زیرنویس به فیلم

نحوه تبدیل یک پرونده SRT


برخی از ویرایشگرهای SRT و دستگاه پخش‌کننده ویدیو در بالا می‌توانند پرونده‌های SRT را به سایر قالب‌های زیرنویس تبدیل کنند. به عنوان مثال ، Jubler می‌تواند یک پرونده SRT باز را در یک فایل SSA ، SUB ، TXT ، ASS ، STL ، XML یا DXFP ذخیره کند، که همه این‌ها انواع مختلف قالب‌های زیرنویس هستند.

همچنین می‌توانید فایل‌های SRT را به صورت آنلاین در وب سایت‌هایی مانند Rev.com و Subtitle Converter تبدیل کنید. به عنوان مثال Rev.com می‌تواند پرونده SRT را به SCC ، MCC ، TTML ، QT.TXT ، VTT ، CAP و موارد دیگر تبدیل کند.

اطلاعات بیشتر در مورد فرمت SRT


برنامه SubRip زیرنویس‌ها را از فیلم‌ها استخراج می‌کند و نتایج را در قالب SRT همانطور که در بالا توضیح داده شده است نمایش می‌دهد. می‌توانید فایل‌های SRT را از انواع وب سایتهای مختلف مانند Podnapisi.net  بارگیری کنید. این سایت به شما امکان می‌دهد برای پیدا کردن فیلم دقیق بر اساس سال، نوع، قسمت، فصل یا زبان، زیرنویس هایی را برای نمایش ها و فیلم های تلویزیونی با استفاده از جستجوی پیشرفته بارگیری کنید.

MKVToolNix یکی از نمونه برنامه‌هایی است که می‌تواند پرونده‌های زیرنویس را از پرونده‌های MKV حذف یا اضافه کند

بهترین فیلم و انیمیشن های جدید ۲۰۱۹

 

ممکن است شما دوست داشته باشید
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments