آموزش تنظیم موقعیت زیرنویس فیلم در KMPlayer

در بین نرم‌افزارها و پلیرهای مختلف پخش فیلم، KMplayer یکی از جذاب‌ترین و محبوب‌ترین انتخاب‌ها است. این پلیر قابلیت‌های مختلفی برای پخش با کیفیت فیلم دارد و با استفاده از آن می‌توان کیفیت پخش صدا، اندازه تصویر، اکولایزر و دیگر موارد را تغییر داد. امکان تنظیم و جابجایی زیرنویس در KMPlayer به راحتی قابل انجام است و با استفاده از آن می‌توان زیرنویس را مطابق سلیقه تنظیم کرد. در مقاله پیش‌رو قصد داریم تا به آموزش تنظیم موقعیت زیرنویس فیلم در KMPlayer بپردازیم؛ با ما همراه باشید.

آموزش تنظیم موقعیت زیرنویس فیلم در KMPlayer

وقتی در حال تماشای فیلم‌ به زبان اصلی هستید، می‌توانید برای درک بهتر فیلم از زیرنویس کمک بگیرید. زیرنویس می‌تواند به صورت فارسی یا انگلیسی باشد. تماشای فیلم با زیرنویس انگلیسی برای تقویت زبان بسیار موثر است. در نرم افزار KMplayer به‌راحتی می‌توان زیرنویس را به فیلم اضافه نمود. همچنین سایت‌های بسیاری هستند که دوبله فارسی فیلم را در اختیار شما قرار می‌دهند؛ کافیست صدای دوبله را وارد فیلم کنید و فیلم را با زبان فارسی تماشا نمایید.

KMplayer یکی از پلیرهای مناسب و قوی پخش فیلم است.

گاهی اوقات موقعیت و مکان زیرنویس در فیلم مناسب نیست. یعنی زیرنویس فیلم در مکان مناسبی قرار نگرفته است و این موضوع می‌تواند کاربر و بیننده را اذیت کند. خوشبختانه نرم افزار KMPlayer قابلیت جابجایی زیرنویس را در تصویر دارد و شما می‌توانید مکان زیرنویس را در KMPlayer تغییر دهید.

برای تغییر و تنظیم موقعیت زیرنویس در KMPlayer باید مراحل زیر را دنبال نمایید:

  • ابتدا نرم افزار را اجرا کنید. سپس زیرنویس را به فیلم اضافه کنید.
  • حالا روی فیلم کلیک راست نمایید. از منو و از قسمت subtitles روی subtitle alignment کلیک کنید.
  • همان‌طور که در تصویر زیر مشاهده می‌کنید چهار دسته در منوی موردنظر وجود دارد. هر کدام از این دسته‌ها زیرنویس را در یک موقعیت افقی، عمودی روی فیلم قرار می دهند.
  • سه مورد اول (Horizontal) را می‌توانید برای تنظیم موقعیت زیرنویس در جهت افقی به کار ببرید. از بالا به پایین به ترتیب برای چپ، وسط و راست تصویر است.
  • سه مورد بعدی (Vertical) موقعیت زیرنویس را در جهت عمودی (بالا، وسط و پایین تصویر ) تعیین می‌کند.

بهترین گزینه برای نمایش زیرنویس فیلم گزینه وسط افقی و پایین عمودی است. پس مطابق تصویر زیر، گزینه‌های Horizontal:Center و Vertical:Bottom را انتخاب کنید.

در قسمت Alignment می‌توانید موقعیت زیرنویس را تغییر دهید.

در نرم افزار KMPlayer امکان استفاده از کلیدهای میانبر برای جابجایی زیرنویس وجود دارد. شما می‌توانید از کلیدهای میانبر هم برای تنظیم موقعیت و بالا بردن زیرنویس در KMPlayer استفاده نمایید. بدین منظور باید مراحل زیر را دنبال کنید:

  • فشردن همزمان کلیدهای  ]+ctrl زیرنویس را به پایین و  [+ctrl به بالای تصویر جابجا می‌کند.فشردن همزمان کلیدهای  [+ctrl زیرنویس را به بالا جابجا می‌کند.
  • هم چنین کلید های ]+Alt و [+Alt به ترتیب زیرنویس را چپ و راست تصویر قرار می‌دهد.

جابجایی زیرنویس در KMplayer نسخه جدید

تا اینجا، آموزش‌های بیان شده در مقاله برای نسخه‌های نسبتا قدیمی نرم‌افزار KMPlayer بود اما شرایط در نسخه جدید این نرم‌افزار کمی فرق می‌کند. به منظور تنظیم موقعیت زیرنویس فیلم در KMplayer باید مراحل زیر را طی نمایید.

  • بر روی فیلم در زمان پخش کلیک راست کرده و گزینه Option را انتخاب کنید.گزینه Option باید انتخاب شود.
  • وارد قسمت Subtitle شوید.به قسمت Subtitle بروید.
  • تیک قسمت Override placement باید زده شده باشد. در این صورت می‌تواند از کادر Horizontal و Vertical موقعیت زیرنویس را به ترتیب در جهات افقی و عمودی تغییر دهید.می‌توان موقعیت افقی و عمودی زیرنویس را تغییر داد.

کلام آخر

در این مقاله از مجله تکنولوژی ایده آل تک تلاش شد تا اطلاعات کامل و کافی در خصوص جابجایی زیرنویس در KMPlayer ارائه شود. قرارگیری زیرنویس در موقعیت مناسب می‌توان به فهم و درک بهتر آن کمک کند. اگر در این خصوص تجربه‌ای دارید، خواهشمندیم تا آن را با ما درمیان بگذارید.

سوالات متداول

میانبر تاخیر زیرنویس در پخش کننده KMPlayer چیست؟

در KM Player می توانید از میانبرهای صفحه کلید برای همگام‌سازی مجدد زیرنویس‌ها استفاده کنید. فشردن ALT + Y می‌تواند شرایط را برای همگام‌سازی مجدد زیرنویس فراهم کند. با استفاده از علامت‌های کروشه یعنی [ یا ] عقب یا جلو بودن زیرنویس را تنظیم کرد.

زیرنویس‌ها به چه دلایلی دارای تأخیر هستند؟

عوامل مختلفی در ایجاد تأخیر برای زیرنویس‌ها دخیل هستند که مهم‌ترین آن‌ها عبارتند از: عدم انطباق انکود فیلم و زیرنویس، عدم فرمت زیرنویس و فیلم، وجود یک نسخه گسترش یافته (Extend) از فیلم و غیره.

زمان مناسب برای زیرنویس چیست؟

زمان‌بندی زیرنویس‌ها براساس فریم اول صدا صورت می‌گیرد و تا حد امکان باید به آن نزدیک باشد.

3 | (6)
ممکن است شما دوست داشته باشید
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
//