فعال کردن VoWiFi روی MIUI 11 شیائومی

سرویس VoWiFi یا WiFi Calling می‌تواند در هر گوشی فعال شده توسط VoLTE در دسترس باشد، اما هنوز برای همه دستگاه‌ها در دسترس نیست. برخی از تولیدکنندگان مانند شیائومی، سامسونگ و غیره پشتیبانی VoWiFi را از طریق OTA به دستگاه‌های منتخب اضافه می‌کنند.

ROM MiUi شیائومی ویژگی VoWiFi را به تمام دستگاه‌های شیائومی که دارای ویژگی ۴G  VoLTE  هستند ارائه می‌دهد. کاربران MiUI ROM شیائومی می‌توانند با استفاده از کد USSD این سرویس را در گوشی فعال کنند.

فعال کردن WiFi Calling در دستگاه‌های MIUI شیائومی


  • برای فعال کردن این ویژگی، dial-pad دستگاه را باز کنید و تایپ کنید * # * # ۸۶۹۴۳۴ # * # *
  • پس از وارد کردن کد، یک اعلان دریافت خواهید کرد.

“VoWiFi carrier check has been disabled”

  • اکنون گزینه WiFi calling را در گزینه تنظیمات شبکه دستگاه دریافت خواهید کرد.
  • به یک شبکه WiFi وصل شوید و گزینه فعال کردن WiFi را روشن کنید.

آموزش نصب اندروید ۱۰ روی گوشی شیائومی Xiaomi

رفع مشکل WiFi Calling در دستگاه‌های شیائومی


هنگامی که mobile network در دسترس است، می‌توانید به شبکه WiFi وصل شوید و گزینه تماس WiFi را فعال کنید. پس از فعال شدن گزینه تماس WiFi ، نماد موجود در نوار وضعیت خود را دریافت خواهید کرد.

پس از فعال شدن گزینه، می‌توانید حالت پرواز را فعال کنید. اکنون همه شبکه از جمله WiFi غیرفعال می‌شود.

اکنون دوباره WiFi را روشن کنید، زیرا می‌توانید WiFi را حتی در حالت AirPlane فعال کنید.

پس از روشن شدن WiFi ، گزینه WiFi Calling نیز به صورت خودکار فعال می‌شود.

از آنجا که در حالت پرواز هستید، هیچ شبکه‌ای وصل نمی‌شود، بنابراین WiFi Calling بدون هیچ مشکلی ادامه خواهد یافت.

در صورت استفاده از بیش از یک سیم کارت در دستگاه خود، با مشکل روبرو خواهید شد، زیرا حالت هواپیما mobile network را در شبکه دیگر نیز غیرفعال می‌کند.

راه حل جایگزینی وجود ندارد. به جای اینکه بتوانید حالت هواپیما را فعال کنید، می‌توانید گزینه preferred mobile network سیم کارت فعال WiFi را به هر شبکه‌ای که در آن منطقه در دسترس نباشد تغییر دهید.

کد USSD برای فعال کردن WiFi Calling روی هر دستگاه شیائومی که در MiUi ROM کار می‌کند عمل خواهد کرد ولی در دستگاه‌های Android One مانند Mi A1 ، Mi A2 ، Mi A2 Lite ، Mi A3 و غیره کار نمی‌کند.

پس از تغییر شبکه دلخواه به ۲G یا ۳G، گزینه WiFi Calling را دریافت خواهید کرد، اما فراموش نکنید که پس از قطع اتصال WiFi ، آن را به ۴G برگردانید، در غیر این صورت، هیچ سیگنالی دریافت نخواهید کرد

حذف تبلیغات ads در گوشی موبایل و تبلت شیائومی MIUI

پرسش و پاسخ


برخی از دلایل عدم امکان برقراری تماس WiFi در اینجا آورده شده است: تنظیم WiFi Calling در تنظیمات گوشی اندروید خاموش است. برای جلوگیری از استفاده از شبکه تلفن همراه برای برقراری تماس یا دریافت تماس، تلفن خود را در حالت هواپیما قرار داده و از روشن بودن WiFi اطمینان حاصل کنید.

VoWiFi یک سرویس VoIP مبتنی بر Wi-Fi است. جایی که VoIP شامل سخت‌افزار و نرم‌افزار است. html افراد را قادر می‌سازد از اینترنت به عنوان وسیله انتقال برای تماس‌های تلفنی استفاده کنند. VoWiFi نسخه وایرلس فناوری ویپ است که برای کار بر روی دستگاه‌های وایرلس مانند لپ‌تاپ یا PDA طراحی شده است.

در آیفون، بر روی داده Mobile Data > Wi-Fi calling و فعال کردن ضربه بزنید.
فرایندهای موجود در اندروید از تلفن به تلفن دیگر متفاوت است. با این حال، در اکثر گوشی‌های هوشمند، تحت تنظیمات SIM cards و Mobile Networks در داخل صفحه تنظیمات SIM قرار می‌گیرند.

لینک کوتاه : https://idehaltech.com/?p=18655
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.