آیفون گم شده خود را چگونه پیدا کنیم ؟ بررسی 6 روش کاربردی

چنانچه شما گوشی آیفون خود را گم کرده‌اید، می‌توانید با استفاده از دیگر منابعی همچون iPad، مک، آی‌کلود و اپل واچ آن را پیدا کنید. خبر خیلی بدی است! آیفون گران قیمت‌تان گم شده است. به نظر شما گم شده یا کسی آن را دزدیده است؟ مشکل هر چه باشد تعدادی راه وجود دارند که می‌توانید با کمک آن‌ها آیفون خود را دنبال کرده و پیدا کنید.

گزینه‌هایی که می‌توانید استفاده کنید شامل Find My app اپل (در گذشته با نام Find My iPhone شناخته می‌شد)، یک اپل واچ، آی‌کلود یا یکی از اعضای خانواده که آیفون یا آی‌پد دارند، می‌شوند تا دستگاه گم‌شده خود را مسیریابی و در نهایت پیدا کنید.

اگر حتم دارید که آیفون شما توسط کسی دزدیده شده است یا نمی‌خواهید اطلاعات شخصی‌تان به دست کسی بیفتد، می‌توانید تمام اطلاعات را روی دستگاه به صورت ریموت و از دور پاک کنید، در این صورت مطمئن می‌شوید که اطلاعات شما دست غیر نمی‌افتد. در ادامه این مقاله از ایده آل تکنولوژی  روال این کار را توضیح خواهیم داد.

برنامه ‘Find My’ را فعال کنیدپ

فعال کردن برنامه find my در آیفون

اولین اقدامی که حتی قبل از گم شدن آیفون خود باید انجام دهید، فعال کردن ویژگی Find My است. در یک گوشی آیفون با iOS نسخه ۱۳ یا بالاتر، باید از برنامه Find My استفاده ‌کنید، تلفیقی از برنامه‌های Find My iPhone و My Friends. برای این منظور به: بخش تنظیمات و سپس apple id بروید. حتما اطمینان حاصل کنید که Find My iPhone و Send Last Location هر دو در حالت روشن قرار دارند.

برنامه Find My با ویژگی اضافی جذابی همراه است که با آن می‌توانید حتی در حالت آفلاین دستگاه خود را پیدا کنید. اگر این قابلیت برای‌تان شگفت‌انگیز است و می‌خواهید از آن استفاده نمایید باید اطمینان حاصل کنید که سوئیچ گزینه Enable Offline Finding را در حالت روشن یا فعال قرار داده‌اید.

Family Sharing را فعال کنید

فعال کردن برنامه family sharing

دیگر ویژگی که باید بررسی کنید Family Sharing است. اگر شما این ویژگی را فعال کرده باشید، اعضای مشخص شده می‌توانند با استفاده از دستگاه اپل خود، آیفون گم‌شده‌ را پیدا کنند. برای چک کردن این مورد، به: بخش تنظیمات و سپس apple id و در نهایت  Family Sharing بروید. هم‌اکنون می‌توانید اعضای فعلی را به صورت لیست شده ببینید. برای اضافه کردن افراد دیگر، لینک Add Family Member را کلیک کنید.

پیدا کردن آیفون گم‌شده در Map

پیدا کردن آیفون گمشده بر روی map

الان بیایید فرض کنیم گوشی شما گم شده است. اگر یک iPad دارید که روی iPadOS اجرا می‌شود، به برنامه Find My بروید. در سمت چپ و پایین صفحه، Devices را کلیک کنید. برنامه لیستی از هر یک از دستگاه‌های اپل شما به همراه یک نقشه با موقعیت‌هایشان را نشان می‌دهد. اگر سیستم عامل دستگاه شما قدیمی‌تر است، برنامه Find My iPhone ظاهر می‌شود و دستگاه‌های ثبت شده را در لیست و روی نقشه نشان می‌دهد.

آیفون خود را رهگیری کنید

رهگیری کردن آیفون بر روی نقشه

اگر دستگاه آیفون‌تان روی نقشه ظاهر شد، بر روی آیکون آن یا نام آن در لیست کلیک کنید، سپس برنامه گزینه‌های مختلفی را برای شما نمایان می‌کند. بر روی Play Sound کلیک کنید تا یک صدا همراه با یک هشدار روی آیفون ظاهر شود، این‌کار کمک می‌کند که راحت‌تر بتوانید آن را پیدا کنید، البته این مورد زمانی کاربرد دارد که آیفون در نزدیکی خود شما باشد. همچنین می‌توانید با گزینه Directions مسیر رفتن به موقعیت آیفون‌تان را مشخص کنید تا سریعا به محل مورد نظر برسید.

علامت زدن دستگاه به عنوان گمشده

علامت زدن آیفون به عنوان گوشی گمشده

اگر نمی‌توانید گوشی خود را پیدا کنید، بر روی Activate در بخش Mark as Lost کلیک کنید. این حالت به شما اجازه می‌دهد تا گوشی خود را قفل کنید، در این صورت هیچکس نمی‌تواند آن را باز کند، همچنین این حالت اطلاعات تماس شما را روی صفحه به نمایش خواهد گذاشت تا وقتی کسی آن را پیدا کرد بتواند با شما تماس بگیرد.

پاک کردن اطلاعات آیفون

پاک کردن اطلاعات در آیفون گم شده

اگر نمی‌توانید گوشی خود را پیدا کنید و در این مورد که ممکن است اطلاعات‌تان توسط افراد غیر مجاز دیده یا دستکاری شود نگران هستید، بر روی Erase This Device کلیک کنید تا همه اطلاعات شخصی‌تان به صورت کامل پاک شود. عیب این کار این است که دیگر نمی‌توانید گوشی را روی نقشه رهگیری کنید و به طور کامل آیفون‌تان به روزی بر می‌گردد که آن را خریده بودید! پس فقط زمانی از این ویژگی استفاده کنید که مطمئن هستید هیچ امیدی به پیدا کردن آن ندارید.

از یکی از دستگاه‌های اعضای خانواده‌تان استفاده کنید

اگر شما دستگاه دیگری ندارید ولی Family Sharing را فعال کرده‌اید، از یکی از آیفون‌ها یا iPad های خانواده استفاده کنید. در آیفون متعلق به یکی از آن‌ها برنامه Find My را باز کنید و صفحه دستگاه‌های شناسایی‌شده را به پایین اسکرول کنید تا به آیفون گمشده خود برسید. سپس بر روی آن کلیک کرده تا بتوانید یک صدا را پخش کنید، به مکان آیفون دسترسی یابید، آیفون را به عنوان گمشده نشان‌گذاری کنید یا آن را به صورت کامل پاک کنید.

پیدا کردن دستگاه گمشده در iCloud

پیدا کردن آیفون گم شده با استفاده از icloud

اگر دستگاه فیزیکی دیگری از اپل ندارید، می‌توانید از وبسایت آی‌کلود برای پیدا کردن گوشی‌تان استفاده کنید. مرورگر خود را باز کنید و به سایت iCloud.com بروید. با اپل آی‌دی و گذرواژه خود وارد اکانت‌تان شوید. آیکون مربوط به Find iPhone را کلیک کنید. منو پایین افتادنی را در قسمت بالای صفحه باز کنید و در قسمت All Devices آیفون خود را انتخاب کنید. بعد از این کار می‌توانید از گزینه‌های موجود یکی را انتخاب کنید. (کارکرد گزینه‌ها در مراحل قبل توضیح داده شده‌است.).

پیدا کردن آیفون گم شده با اپل واچ

اگر یک اپل واچ دارید، می‌توانید از آن برای پیدا کردن گوشی‌تان استفاده کنید. دستتان را از بالا به پایین روی صفحه watch face بکشید تا Control Center به نمایش در بیاید. روی آیکونی که نمایان‌گر یک گوشی در حال تکان خوردن است کلیک کنید. حال دستگاه شما یک صدا پخش می‌کند تا بتوانید آن را پیدا کنید. صدا به زودی متوقف می‌شود، پس باید به طور مکرر روی این آیکون کلیک کنید تا صدا تا وقتی که نیاز دارید پخش شود.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.